رژیم غذایی مک دونالد – چگونه در ۳۰ روز ۱۴ پوند وزن کم کردم و چیزی جز مک دونالد نخوردم

در نگاه اول ممکن است فکر کنید این کتاب یک شیرین کاری تبلیغاتی است که توسط مک دونالد اجرا می شود، یا حداقل تلاشی از سوی این زنجیره برای رفع آسیب های ناشی از سوپر سایز من فیلم سینما.

این هیچکدام نیست، و در واقع مک دونالد به هیچ وجه با نوشتن، بازاریابی یا حتی ایده پشت کتاب درگیر نبوده است. حتی برگر روی جلد همبرگر مک‌دونالد نیست، زیرا آنها با توجه به هر چیزی که به برندشان مربوط می‌شود، مشکلات کپی رایت بسیار سختی دارند.

این کتاب نوشته مارک آستین، مربی شخصی معتبر و متخصص تغذیه عملکردی است که در ورزشگاه خود مستقر در سوئیس کار می کند.

مارک آستین در کاهش وزن سریع و پایدار بر اساس رژیم ورزشی و رژیم غذایی که بیش از ۲۷ سال در صنعت سلامت و تناسب اندام کامل کرده است، متخصص است. لیست انتظار برای پیوستن به باشگاه او گویای همه چیز است، و به محض ورود، باید وزن خود را به اصطلاح کم کنید، یا مودبانه از شما خواسته می شود که آنجا را ترک کنید تا راه را برای مشتری ناامید بعدی باز کنید.

انگیزه کتاب پاسخی به تمام بهانه‌هایی بود که مشتریانش در طول سال‌ها به مارک برای جلوگیری از کاهش وزن داده‌اند: هیچ چیز دیگری برای خوردن در رستوران وجود ندارد… این یک موقعیت خاص بود… به طور خاص پخته شده بود. برای من…نمی خواستم میزبان را توهین کنم…وقت نداشتم…و غیره.

او تصمیم گرفت کتابی بنویسد تا نشان دهد حتی اگر به مدت یک ماه چیزی جز فست فود نخورید، همچنان می توانید بر اساس برآورده کردن معقول نیازهای تغذیه ای بدن و برنامه ورزشی سه بار در هفته وزن کم کنید.

نحوه استفاده از این کتاب

پیشنهاد من این است که برای درک پویایی کاهش وزن بر اساس نیازهای تغذیه ای و مرتبط با یک برنامه ورزشی پیشرونده، آن را دو بار بخوانید. عکس های تمرین را مطالعه کنید و ویدیویی را که تقریباً با تمام تمرینات در وب سایت ارائه شده همراه است، تماشا کنید.

این کتاب به سبک مکالمه ای جذاب و به راحتی قابل درک نوشته شده است و همه اظهارات توسط کارشناسان یا یافته های تحقیقاتی در پشت لیست شده است. همه اصطلاحات غیر روزمره همانطور که استفاده می شوند توضیح داده می شوند و دوباره با یک واژه نامه در پشت آن پیگیری می شوند.

در مرحله بعد، با فرض اینکه پزشک شما را هم برای رژیم غذایی و هم رژیم ورزشی جدید تأیید کرده است، کتاب را به نزدیکترین باشگاه معتبر خود ببرید و ثبت نام کنید یا وارد شوید. عکس های تمرینات را دنبال کنید و پیشرفت خود را در جدول تمرینی ارائه شده یادداشت کنید. در راه بازگشت به خانه، در یک مک دونالد راحت توقف کنید و اولین وعده غذایی خود را برای ۳۰ روز آینده سفارش دهید.

بهتر است ورزش را با وزنه کمتر به درستی انجام دهید تا اینکه با وزنه بسیار سنگینی که به روش اشتباه استفاده شده است، بدن خود را تحت فشار قرار دهید. اگر برای وزنه آماده نیستید، می توانید تمرینات انعطاف پذیری و تحرک را در خانه شروع کنید. دستورالعمل‌هایی که عکس‌ها را برچسب‌گذاری می‌کنند بسیار واضح هستند و بر اساس تناسب اندام و انعطاف‌پذیری شما، چندین نوع تمرین را ارائه می‌دهند. هنگامی که بتوانید به راحتی بر یک تمرین مسلط شوید، وقت آن است که آن را به سطح بعدی “پیشرفت” کنید. به چیزی ساده تر نیاز دارید؟ شما می توانید یک سطح را نیز “پسرفت” کنید.

فواید خوردن مک دونالد

مزیت اصلی پایه گذاری غذای مصرفی بر اساس یک منبع استاندارد این است که هیچ تقلب ناخودآگاه وجود ندارد. مک دونالد انتخاب واضحی بود زیرا شعبه های زیادی در هر شهر بزرگ وجود دارد.

رژیم گرفتن به طور سنتی با محرومیت همراه است در حالی که “غذا خوردن” با یک درمان همراه است. دلیل اصلی اینکه مردم بیرون غذا می خورند، سادگی و راحتی است. عدم نیاز به خرید، تهیه و وزن کردن “غذای رژیمی” در حال حاضر یک صرفه جویی در زمان و یک تقویت روانی است.

اگر از مک‌دونالدز سفارش می‌دهید، نمی‌توانید رژیم بگیرید، درست است؟ به طوری که از شر همه خانواده، دوستان و همکاران خوش نیتی که منتظرند به شما بگویند که دوباره شکست خواهید خورد، خلاص می شود. طعم خوبی دارد و تنوع زیادی دارد. به هر مورد در رژیم غذایی شما ارزش کالری اختصاص داده شده است، بنابراین نیازی به محاسبه نیست.

وعده های غذایی به جای آزمایش خلاقیت شما با تعداد محدودی از گزینه های کم چرب به چیزی تبدیل می شود که باید منتظر آن باشید.

نتیجه

رژیم غذایی مک دونالد یک کتاب باریک ۲۲۵ صفحه ای است (۶۷ صفحه از آن از عکس های ورزش تشکیل شده است) که به راحتی در کیف باشگاه و زندگی جا می شود. این یکی از معدود کتاب‌هایی است که من دیده‌ام که فضای یکسانی را به ورزش و رژیم غذایی می‌دهد – دو جزء لاینفک هر برنامه کاهش وزن.

در چند صفحه به موارد ضروری کاهش وزن، تغذیه قبل و بعد از تمرین و دلیل اینکه چرا رژیم یویو هرگز جواب نمی دهد و برای سلامت روحی و جسمی شما خطرناک است، می پردازد. دلیل اینکه می تواند بسیار باریک و مقرون به صرفه باشد این است که هیچ فضایی برای دستور العمل ها تلف نشده است – وعده های غذایی شما در اولین فرصت در انتظار شما هستند. این برای افرادی نوشته شده است که در مورد کاهش وزن جدی هستند – بدون آسیب رساندن به سلامتی خود. در آمازون با قیمت ۱۴ دلار به فروش می رسد.

پس حالا به تو رسیده است.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر