رژیم های کتوژنیک، مروری بر این رویکرد به عنوان درمان صرع و تشنج

رژیم های غذایی کتوژنیک کتاب بسیار ارزشمندی است که باید اولین نکته آموزشی برای دانش پایه برای همه افرادی باشد که با رژیم کتوژنیک برای کاهش تشنج در صرع – چه والدین و چه حرفه ای ها – درگیر هستند. این امر جان هزاران کودک مبتلا به تشنج و صرع را که قبلاً به درمان سنتی با داروهای ضد صرع یا جراحی پاسخ نمی‌دادند، “نجات داد”. استفاده از رژیم غذایی Keogenic زندگی و شادی را به خانواده هایی بازگردانده است که امید خود را نسبت به فرزند صرعی خود از دست داده بودند و طبق گزارش ها، پس از رژیم گرفتن، به تدریج هوشیاری، انرژی، شادی و نقاط عطف فیزیکی از دست رفته را به دست می آورند.

هر ۴ نویسنده کمک کننده رژیم های کتوژنیک (جان فریمن اکنون درگذشت، در ۱۴ ژانویه، اگرچه میراث او برای همیشه زنده خواهد ماند) در بیمارستان جانز هاپکینز کار می کنند و در زمینه خود کاملاً برجسته و تأثیرگذار هستند، از جمله استفاده از رژیم غذایی کتوژنیک برای کاهش تشنج در شرایط صرع مقاوم. سهم آنها در زندگی بسیاری از خانواده ها غیرقابل تصور است.

جان فریمن: متخصص مغز و اعصاب کودکان و متخصص اخلاق، مؤسس بخش اعصاب کودکان جان هاپکینز و رئیس کلینیک نقص مادرزادی.

اریک کوسف: دانشیار عصب شناسی و اطفال، “کار خود را وقف بررسی و تحقیق در مورد تاثیر قرار دادن کودکان و بزرگسالان مبتلا به صرع در رژیم غذایی ۹۰ درصد چربی برای کنترل تشنج کرده است.”

زاهاوا ترنر: متخصص تغذیه.

جیمز روبنشتاین: متخصص اطفال رشد عصبی.

مفهوم این رژیم زمانی بحث‌برانگیز اما شگفت‌انگیز که حاوی ۹۰ درصد چربی و پروتئین یا کربوهیدرات بسیار کمی است، مغز را مجبور می‌کند تا چربی‌ها را برای نیاز بدن به انرژی تجزیه کند، زیرا منبع طبیعی انرژی یعنی گلوکز وجود ندارد. . اگرچه در اوایل سال ۱۹۲۰ به رسمیت شناخته شد، اما این فریمن بود که این رویکرد را برای درمان صرع مقاوم در دهه ۱۹۸۰، با پایبندی به اخلاق خود و مقاومت در برابر انتقادات حرفه ای، دوباره برانگیخت.

این کتاب به وضوح بیان می‌کند که نمی‌توان به رژیم غذایی کتوژنیک به سادگی نزدیک شد. این امر مستلزم تعهد و انضباط کامل والدین است. نیازهای آماده سازی غذا زمان بر، دقیق و ثابت است. مدیریت و نظارت بر رژیم کتوژنیک توسط یک متخصص مغز و اعصاب و متخصص تغذیه ضروری است، زیرا علیرغم نتایج مثبت شگفت انگیز برای ۶۰ درصد از افرادی که از رژیم غذایی استفاده می کنند، به ویژه کودکان، عوارض جانبی بالقوه جدی وجود دارد که نیاز به نظارت منظم و مداوم دارند. این باید شادی موفقیت و شواهد از دست دادن مجدد رشد باشد که عزم والدین را در این مسیر دشوار پیروی دقیق از رژیم کتوژنیک تقویت می کند.

در ویرایش پنجم، نویسندگان اکنون بیش از یک دهه داده های علمی تجزیه و تحلیل شده و همچنین تحقیقات هیجان انگیز فعلی را برای توضیح نحوه عملکرد رژیم غذایی، نحوه دقیق استفاده از آن، چگونگی و زمان اصلاح آن با کمی انعطاف پذیری گنجانده اند. از جمله رژیم غذایی اصلاح شده اتکینز برای صرع).

همچنین در این کتاب حکایت‌های شخصی موفقیت، برنامه‌های کاربردی عملی و ایده‌های دستور پخت وجود دارد که غذاهای چندفرهنگی و قومیت را در بر می‌گیرد. سبک نوشتن در رژیم های کتوژنیک به راحتی برای افراد عادی قابل درک است، اما با جزئیات قابل توجه برای حرفه ای ها، آن را به عنوان منبعی برای هر کسی که با رژیم کتوژنیک مرتبط است توصیه می شود.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر