رژیم کتوژنیک

برای بسیاری از افراد، رژیم کتوژنیک یک گزینه عالی برای کاهش وزن است. این بسیار متفاوت است و به شخص در رژیم غذایی اجازه می دهد رژیم غذایی متشکل از غذاهایی داشته باشد که شما ممکن است انتظار نداشته باشید.

بنابراین رژیم کتوژنیک یا کتو، رژیمی است که از کربوهیدرات بسیار کم و چربی بالا تشکیل شده است. چند رژیم غذایی وجود دارد که می توانید روز خود را با بیکن و تخم مرغ شروع کنید، سپس آن را با بال مرغ برای ناهار و سپس استیک و کلم بروکلی برای شام دنبال کنید. این ممکن است برای خیلی ها خیلی خوب به نظر برسد. خوب در این رژیم، این یک روز عالی برای غذا خوردن است و شما قوانین را با آن برنامه غذایی کاملاً رعایت کردید.

هنگامی که مقدار بسیار کمی کربوهیدرات می خورید، بدن شما در حالت کتوز قرار می گیرد. این بدان معناست که بدن شما برای انرژی، چربی می سوزاند. برای اینکه به کتوزیس مبتلا شوید چقدر باید کربوهیدرات مصرف کنید؟ خوب، از فردی به فرد دیگر متفاوت است، اما این یک شرط مطمئن برای ماندن زیر ۲۵ کربوهیدرات خالص است. بسیاری پیشنهاد می کنند که وقتی در “فاز القایی” هستید، یعنی زمانی که بدن خود را در حالت کتوز قرار می دهید، باید کمتر از ۱۰ کربوهیدرات خالص باقی بمانید.

اگر مطمئن نیستید که کربوهیدرات خالص چیست، اجازه دهید به شما کمک کنم. کربوهیدرات خالص مقدار کربوهیدراتی است که می خورید منهای مقدار فیبر رژیمی. بنابراین اگر در روزی که در مجموع ۳۵ گرم کربوهیدرات خالص و ۱۳ گرم فیبر رژیمی می‌خورید، کربوهیدرات خالص روزانه شما ۲۲ خواهد بود. به اندازه کافی ساده، درست است؟

بنابراین به جز کاهش وزن چه چیز دیگری در مورد کتو مفید است؟ خوب بسیاری از مردم در مورد بهبود وضوح ذهنی خود در هنگام رژیم صحبت می کنند. مزیت دیگر افزایش انرژی است. یکی دیگر کاهش اشتها است.

یکی از مواردی که باید در هنگام رژیم کتوژنیک نگران باشید چیزی به نام “آنفولانزای کتو” است. همه این را تجربه نمی کنند، اما انجام آن می تواند سخت باشد. احساس بی حالی خواهید کرد و ممکن است سردرد داشته باشید. خیلی دوام نخواهد آورد وقتی چنین احساسی می کنید مطمئن شوید که مقدار زیادی آب دریافت کرده اید و برای عبور از آن استراحت کنید.

اگر این به نظر می رسد مانند رژیم غذایی که شما به آن علاقه دارید، پس منتظر چه چیزی هستید؟ شیرجه برای اولین بار به کتو شنیده شد. نتایجی را که در این مدت کوتاه به دست می آورید باور نخواهید کرد.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر