ساخت و ساز در یک ماه شروع می شود


یکشنبه ۵ تیر ۱۴۰۱ – ۰۶:۰۵

ساخت و ساز

تهران (پانا) – به تازگی دانشمندان چینی ایده ساختن ساختمانی روی ماه با استفاده از خاک ماه را مطرح کرده اند.

به گفته ثریا، شرکت ساخت و ساز ICON و سازمان وب سایت ناسا قصد دارند تا ‌ ‌ در ابتدا

طرح های این پروژه Olympus نام دارد که قصد دارد در آینده نزدیک اولین ساختمان ها را روی ماه بسازد. در اسناد رسمی توضیح داده شده است که هدف از این کار از کشورهای دیگر ایجاد روش های اساسی برای زندگی در ماه است. سناریوهای مشابه قبلا بارها توسط شرکت های مختلف آزمایش شده است، اما هر بار به دلایل مختلف شکست خورده اند.

رویکرد Olympus بسیار متفاوت از ایده های قبلی است. اگرچه برخی از شرکت ها از تجهیزات چادر بادی یا سازه های فلزی پیچیده برای ساخت خود استفاده می کردند. این پروژه یک فناوری کاملاً جدید برای ساخت و ساز در ماه معرفی می کند.

تیم پروژه Olympus که کار خود را با این هدف آغاز کرده است، مطمئن است که می تواند با استفاده از فناوری چاپ سه بعدی سازه های قوی را در ماه ایجاد کند.

Bjarke Ingels، بنیانگذار BIG، می گوید: “ما در حال پیشرفت در فناوری، مواد و محیط زیست هستیم. این تیم با همکاری مرکز پرواز فضایی مارشال ناسا، واقع در هانتسویل، آلاباما، اکنون از زمین بلند می شوند تا سطح ماه را شبیه سازی کنند. زمین برای ایجاد یک ساختار فضایی که از نمونه اولیه پرینت سه بعدی استفاده می کند.

Ingles گزارش می دهد: “ما انواع مختلفی از سازه های مناسب برای فشار اتمسفر را تجزیه و تحلیل کردیم که برای محافظت در برابر تشعشعات کیهانی و خورشیدی بهبود می یابد.” جیسون بالارد، یکی از بنیان‌گذاران ICON، توضیح می‌دهد: «ساخت اولین خانه انسان فرازمینی، بزرگترین پروژه ساخت‌وساز در تاریخ بشر خواهد بود که علم مهندسی، فناوری و طراحی‌ها را به مکان‌های جدید خارج از کره زمین می‌برد.

به گزارش chinadaily.com، علاوه بر شرکت ساخت‌وساز ICON و آژانس فضایی ناسا، اخیراً دانشمندانی از دانشگاه علم و فناوری Huazhong در ووهان چین پیشنهاد کرده‌اند که از خاک ماه برای ساخت ساختمان‌ها در ماه استفاده شود. بر اساس گزارش ها، این گروه ایده های خود را با استفاده از قسمت هایی از تخم مرغ خلق کردند.

می گویند زرده تخم مرغ دو قسمت بالایی و پایینی دارد. قسمت بالایی قسمت نشیمن اصلی و قسمت پایینی اتاق کار است. این تیم به رهبری مدیر دانشگاه، دینگ لیون، اخیرا اولین مدل خود را با استفاده از پرینت سه بعدی تولید کردند.

در ادامه می توانید تصاویری از این ساختمان های سه بعدی را مشاهده کنید.