ساخت ۱۰۰۰۰ مگاوات برق جدید در کشور برنامه ریزی شده است


عرض المزید تودیع و معرفه وزیر راح و شهرسازی

تهران (پانا) – رئیس سازمان انرژی اتمی گفت: ساخت ۱۰ هزار مگاوات برق جدید در کشور برنامه ریزی شده است که این پروژه در حال انجام است.

محمد اسلامی معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی ایران در سفر به شهرستان خنداب گفت: اولین هدف از سفر به خنداب ابلاغ پیام و سلام آیت الله سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور محترم است. مردم محلی. زیرا با توجه به هماهنگی سفرهای استانی مقرر شده است یکی از مسئولان ارشد هیئت دولت نیز در شهرستان ها حضور داشته باشد.

وی با بیان نشست مسئولان دولتی و مردمی در سفرهای استانی، افزود: اعضای هیئت دولت در سفرهای استانی وضعیت روستاها و پروژه ها و پروژه های مورد نظر را بررسی می کنند و در این سفرها نیز دیدار می کنند. مردم، دیدار با خانواده های محترم شهدا و تشکیل جلسه شورای اداری با حضور مسئولین شهرستان، فعالان اقتصادی و نخبگان برگزار می شود و با اطلاع رسانی در جریان مشکلات قرار می گیرند.

وی تصریح کرد: در بازدیدها و مذاکرات گزارش هایی از وضعیت شهرستان ها تهیه می شود و همه این موارد به اطلاع رئیس جمهور می رسد.

اسلامی تصریح کرد: بر اساس دستورالعمل و مصوبه رئیس جمهور در آخرین جلسه هیات دولت مقرر شد با حضور نمایندگان دولت که به شهرهای بزرگ رفته اند جلسه ای برگزار شود و مسئولان مسائل و مشکلات را بررسی کنند.

معاون رئیس جمهور گفت: خوشبختانه با وجود مردم مستعد و پرتلاش خنداب، این شهرستان از قابلیت های خوب و مناسبی برخوردار است به طوری که این شهرستان دارای سابقه تاریخی و فرصت خوبی در زمینه باغبانی و کشاورزی است و به اینها فکر کنید. چیزها توسعه صنایع اضافی ضروری است، باید برای خنداب برای ایجاد زنجیره ارزش برای مردم و منطقه و ایجاد مشاغل مولد در جهت جذب افراد با تحصیلات عالی انجام شود.

وی گفت: وجود کارخانه آب سنگین و دستگاه خنداب در این شهرستان قدرت علمی، صنعتی و پژوهشی زیادی ایجاد کرده و سطح دانش و فناوری را در کشور افزایش داده و این مرکز را با موفقیت جذب کرده است. مناطق و مناطق افراد نخبه

اسلامی تاکید کرد: نکته مهم این است که بتوانیم مسئولیت اجتماعی را با برنامه های دولت و اراده مردم و همچنین برنامه های مردمی که مخالفان اقتصادی و اجتماعی در شهرستان خنداب دارند پیوند دهیم تا منابع آنجا باشند. به طور موثر آن را جذب کند و در نهایت تأثیرات خاص آن در زندگی مردم نمایان شود و مردم آنها این موارد را به وضوح در زندگی خود احساس کنند.

معاون رئیس جمهور گفت: خوشبختانه مسئولان، دولت و فعالان اقتصادی و اجتماعی با اقدام مشترک توانستند این مهم را انجام دهند و در آینده نیز می توانند در ارتقای کیفی شهرستان موفق باشند.

وی تاکید کرد: ما با این هدف و چنین پیشینه ای به جامعه خدمت می کنیم و امیدواریم با سفرهای انجام شده و انجام شده در شهرستان در راستای اجرای این طرح ها، پروژه ها و سیاست ها گام برداشته شود، مردم پس از این سفر بتوانند برگردند و به تدریج از مزایای آن بهره مند شوند. نتایج آن

رئیس سازمان انرژی اتمی درباره برنامه این سازمان برای تولید انرژی هسته ای و توسعه نیروگاه های هسته ای گفت: موضوع مهم انرژی هسته ای بر اساس اراده ای که در کشور وجود دارد و همچنین به خواست خداوند است. فضل و اولویت در قانون بودجه؛ ساخت ۱۰ هزار مگاوات برق جدید در کشور برنامه ریزی شده است و اکنون این پروژه در حال پیشرفت است و به سمت تولید آن می رویم. بنابراین در شرایط فعلی ما یک نیروگاه ۱۰۰ مگاواتی در بوشهر داریم که به عنوان انرژی پاک و بدون آلودگی و همچنین برق پایدار در شبانه روز و انرژی تولید شده توسط نیروگاه های هسته ای وارد شبکه می شود. حذف شده اند. که در کنترل بار شبکه بسیار موثر است.

وی افزود: چند ماه قبل و بعد از سفر رئیس جمهور به استان بوشهر، برنامه ریزی برای اجرای نیروگاه های ۲ و ۳ بوشهر تسریع شده است.

اسلامی خاطرنشان کرد: با مطبوعات رئیس جمهور این پروژه جایگاه متفاوتی پیدا کرده است و امیدواریم بتوانیم سرفصل های دیگر را در تمامی جهات مدنظر اجرا کنیم و در نظر داریم که قطعات ۲ و ۳ نیروگاه اتمی بوشهر پیشرفت بیشتری را از در حال حاضر در. به.

وی در پایان خاطرنشان کرد: یکی دیگر از برنامه هایی که در دست اجرا داریم طرح عمرانی خنداب است که از طریق آن پروژه های عمرانی خنداب را آغاز خواهیم کرد و برای تکمیل پروژه هایی که نیمه تمام مانده بودند برنامه ای است که همچنان در حال اجراست. وضعیت خوب