سرمربی استقلال ساپینتو: انتظاراتم به خوبی برآورده شد – خبرگزاری مدرا


گزارش کردن پایگاه خبری مدرا; ریکاردو ساپینتو، سرمربی تیم فوتبال استقلال ظهر امروز (پنجشنبه) در نشست خبری پیش از دیدار تیمش مقابل سپاهان در لیگ برتر اول گفت: خوشحالم که به ایران و سرمربی این تیم آمدم. گروه اصلی استقلال. فردا بازی بزرگ و سختی در پیش داریم. مقابل یک تیم قدرتمند بازی می کنیم. من با آقای من و مورایس ابتدا به تمرین گروهی رفتیم. امیدوارم بتوانیم در این بازی پیروز شویم.

وی ادامه داد: دعا می کنم شرایط برای حریف ما خوب پیش برود. سپاهان حریف خوبی است و دوست داریم در این بازی عملکرد موفقی داشته باشیم. باعث تاسف است که این بازی بدون تماشاگر برگزار می شود. ما می خواستیم هواداران در بازی حضور داشته باشند تا بتوانیم قوی ظاهر شویم. این درخواست را می پذیریم و امیدواریم بازی برگشت ما مقابل سپاهان بدون تماشاگر برگزار شود.

ساپینتو درباره بازی تیمش مقابل سپاهان گفت: باید بگویم نقاط قوت و ضعف تیم سپاهان را یاد گرفتیم. سپاهان هم از نظر آمادگی خوب نیست. من ۴ هفته است که هدایت تیم را بر عهده دارم. هدف ما برد است و امیدوارم بتوانیم قدم به قدم بازی های بهتری ارائه دهیم. بازی برگشت ما مقابل این تیم بهتر از بازی اول ما خواهد بود. من به یک باشگاه بزرگ آمدم. یک تیم قهرمان سابق درست است که با سوپرلیگ ایران آشنایی نداشتم. انتظارات من بر اساس رزومه ام بالا بود و این انتظارات به خوبی برآورده شده است و تیم بسیار متمرکز است و با هم جلو می رویم.

سرمربی استقلال درباره روند آماده سازی تیمش گفت: بهترین اردو برای ما برگزار شد و بازی های دوستانه و ۱۰ روز پرفشاری داشتیم. اگرچه بازیکنان به طور کامل ریکاوری نشده اند، اما آماده بازی هستند.

وی درباره وضعیت محمد محبی استقلال گفت: از هفته ای که وارد شدیم برای به خدمت گرفتن محمد محبی وارد مذاکره شدیم. من صبور بودم و برای محبی جنگیدم. طبق بحث های اولیه که داشتیم، مدیریت تیم اول تغییر کرد و موضوع به نفع ما حل شد. محبی می خواست در اروپا بازی کند. من خیلی با او صحبت کردم و به او گفتم آدم بزرگتر از استقلال پیدا نمی کنی و می توانی آینده خوبی در تیم ملی و دوران بازی ات داشته باشی. هفته ها با این بازیکن صحبت کردیم و موفق شدیم این بازیکن را جذب کنیم. محبی بازیکن بزرگی است و می تواند انتظارات ما را برآورده کند.

ساپینتو در این پست درباره مهار مهاجمانش به دلیل حضور بازیکنان استقلال صحبت کرد: وقتی به استقلال رسیدم بازی های زیادی از این تیم دیدم. این تیم در دفاع خوب بود اما در حمله ضعیف بود. می خواستم ساختار تیم را حفظ کنم. من هیچ نقشی در جدایی دانش آموز نداشتم. تا پایان نقل و انتقالات بازیکنان می توانند بیایند و بروند. من روش های زیادی برای مهاجمانم دارم. برای رسیدن به هدفمان باید قوی نگاه کنیم چون قول داده ایم ۴ قهرمانی بیاوریم.

وی درباره حضورش در استقلال بیان کرد: من در کل آدم مثبتی هستم و به خودم و کادر حرفه ای اعتماد زیادی دارم. حس خوبی نسبت به این تیم دارم. لیگ برتر ایران هنوز مثل یک ماراتن است. بازیکنان من خیلی خوب هستند و امیدوارم بتوانیم به آنچه می خواهیم برسیم.

وی در خصوص نبود سیستم VAR در فوتبال ایران گفت: به نظر من این سیستم نقش مهمی دارد. ای کاش می توانستیم از این سیستم برای بهره مندی از نتایج خود استفاده کنیم. امیدوارم در آینده بتوانیم از این سیستم استفاده کنیم.

سرمربی استقلال درباره ترکیب تیمش گفت: شایعه شایعه است. من خیلی با این موضوع مواجه شده ام. چنین شایعاتی خوب نیست و تاثیر خوبی روی بازیکنان و سرمربی ندارد. دوست دارم با رسانه ها رابطه صادقانه داشته باشم. برخی رسانه ها اطلاعات غلط می دهند و خود هواداران این اطلاعات را قبول ندارند. اگر سوالی دارید از من بپرسید. از من در مورد لیست ۱۱ نفره نپرسید، اما ما می توانیم صحبت کنیم و خوشحال می شوم با شما صحبت کنم و به سوالات خاص شما پاسخ دهم. قرار است یک روز تمرینی ترتیب دهیم و با بازیکنان صحبت کنیم.