سفر در دوران بارداری؟ نکات ایمنی و اقدامات احتیاطی را بدانید – بلاگ Credihealth


بارداری می تواند یک زمان طاقت فرسا و خسته کننده برای سفر باشد. بسیاری از افراد موافقند که بهتر است در دوران بارداری پرواز نکنید. اکنون که باردار هستید از بستن کمربند ایمنی خودرو خود دوری نکنید. کمربند در هنگام تماس به جنین منقبض یا آسیب نمی رساند. با شما چت کنید متخصص زنان یا سایر ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی اگر قصد سفر دارید. و صرف نظر از اینکه چگونه می خواهید پرواز کنید، از قبل به راحتی و محافظت خود فکر کنید.

اگر در دوران بارداری به تعطیلات یا سفر کاری فکر می کنید، این تاکتیک ها سفر را برای مادران آینده راحت تر و ایمن تر می کند.

سفر خود را در زمان مناسب برنامه ریزی کنید

قانون کلی برای سفر در دوران بارداری: ایمن ترین سه ماهه دوم (هفته ۱۴ تا ۲۷) است. ممکن است برای تحمل سفرهای طولانی در هفته های اول بارداری بیش از حد احساس سرگیجه و حالت تهوع و خستگی داشته باشید (یا تا زمانی که به جایی که می خواهید برسید از خود لذت ببرید). اگر سفر شما به دلایل پزشکی لغو، به تعویق افتاده یا کاهش یافته است، باید قبل از رزرو بلیط یا مرخصی از محل کار بدانید. پزشک شما حتی ممکن است نکات یا پیشنهاداتی برای بارداری داشته باشد که سفر شما را آرام تر و سالم تر می کند.

خود را بیمه کنید

در صورتی که شرایط زایمان باعث می شود برنامه خود را تغییر دهید، برای بیمه مسافرتی مقرون به صرفه ثبت نام کنید. اگر به خارج از کشور می روید، بیمه تخلیه اضطراری را ترتیب دهید تا در صورت نیاز به بازگشت فوری به خانه تحت مراقبت های پزشکی. اگر پوشش استاندارد بهداشتی شما شامل درمان پزشکی خارج از کشور نباشد، پوشش سفر پزشکی نیز می تواند مفید باشد. حتماً سیاست های خود را از قبل بررسی کنید. بررسی این مفاد از قبل به شما کمک می کند که در صورت بروز حادثه تحت پوشش باشید. شما می توانید کاری به سادگی دوچرخه سواری، کاوش در شهر انجام دهید و در نهایت با یک ماشین برخورد کنید. نکته این است که شما هرگز نمی دانید که چه زمانی ممکن است اتفاقی بیفتد که باعث شود در سفر به پزشک مراجعه کنید. و اگر برای گشت و گذار در شهر دوچرخه کرایه می کنید، سعی کنید همیشه در تعطیلات با خیال راحت رانندگی کنید.

واکسن ها

چنین واکسن هایی (هپاتیت A، هپاتیت B، کزاز، دیفتری و سیاه سرفه) برای زنان باردار که به مناطق در معرض خطر سفر می کنند، ایمن و تایید شده است.

با این حال، برای مادران باردار، برخی از واکسن‌های ویروس زنده (سرخک، اوریون، سرخجه و آبله مرغان) تایید نمی‌شوند زیرا برای جنین سالم در نظر گرفته نمی‌شوند.

واکسن آنفولانزا که برای همه خانم های باردار بسیار توصیه می شود، برای خانم های باردار موثر است و آنفولانزا می تواند یک واکسن بسیار توصیه شده در بارداری باشد.

مدارک پزشکی

با همراه داشتن یک کپی از سوابق بهداشتی مرتبط با بارداری خود در سفر، آرامش خاطر را به دست خواهید آورد و هر گونه مراقبت پزشکی را که ممکن است نیاز داشته باشید تسریع کنید.

مطب ها ممکن است یک یا دو روز طول بکشد تا به یک درخواست سابقه پاسخ دهند، و اگر شما فوراً به درمان نیاز دارید، پیشنهاد می کند که تیم تامین کنندگان شما بدون درک ویژگی های بارداری شما تصمیم بگیرند.

رژیم غذایی سالم

وقتی به مناطقی می‌روید که بیماری‌های ناشی از آب و غذا وجود دارد، مراقب آنچه می‌خورید و می‌نوشید باشید. هنوز بررسی کنید که آیا آب آشامیدنی تمیز وجود دارد یا خیر. در هنگام سوال، آب بطری بنوشید، دندان های خود را با آب بطری مسواک بزنید و از یخ در نوشیدنی ها، سالادها و سبزیجات و میوه های نپخته خودداری کنید.

در صورت باردار شدن، حتی اگر گرسنه نباشید، هیدراته خود را حفظ کنید و برای سلامتی کودک خود از شیر دادن خودداری کنید.

همچنین بخوانید: #خانم ها و نوزادان: غذایی که قبل از بارداری باید خورد

محیط اطراف خود را ضد عفونی کنید

ساده ترین راه برای جلوگیری از آن شستن مداوم صورت است، اما ژل ضد باکتری دست نیز به شما در دفع میکروب ها کمک می کند. در همین حال، برای تمیز کردن میزهای سینی خطوط هوایی و استراحتگاه، ضدعفونی کردن دستمال مرطوب ایمن ESD خوب است که در دست داشته باشید سعی کنید همیشه یک ضد عفونی کننده دستی در کیف خود داشته باشید و دست های خود را ضدعفونی کنید.

لیست ما از بیمارستان زنان در حیدرآباد را بررسی کنید

سلب مسئولیت: اظهارات، نظرات و داده‌های موجود در این نشریه‌ها متعلق به نویسندگان و مشارکت‌کنندگان فردی است و نه از Credihealth و سردبیر(ها).

با ۹۹۴-۹۹۴-۸۰۱۰ +۹۱ تماس بگیرید و با کارشناسان پزشکی Credihealth صحبت کنید. رایگان. در انتخاب پزشک متخصص و کلینیک مناسب، مقایسه هزینه درمان از مراکز مختلف و بروز رسانی به موقع پزشکی کمک بگیرید.

[button color=”transparent_credi” size=”medium” class = “custom_button” link=”https://www.credihealth.com/medical-assistance?utm_source=blog_acnetreat&utm_medium=bottom_button&utm_campaign=book_appointment” icon=”” target=”true”]درخواست پاسخ به تماس [/button]

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر