سفیر روسیه در ایران: غربی ها می خواهند همجنس گرایی و چیزهای کثیف را به ایران بیاورند اما ما مقاومت می کنیم – پایگاه خبری مدرا


گزارش کردن پایگاه خبری مدرا; در بخشی از این بحث آمده است:

اما باید شرایط دوستی و دوستی با ایران را نیز در نظر گرفت. مثل پایگاه شکاری «همدان» که به نوعی در روسیه برای استفاده از هواپیماهای نظامی پیدا شد. می خواهم بگویم ایران و روسیه در مسائل اقتصادی، نظامی و تجاری نقطه مشترکی دارند اما این نظر برای عموم مردم راحت نیست و این احساس وجود دارد که روسیه به وعده هایی که داده عمل نمی کند، در ایران چه باید کرد. این در فرآیند مصاحبه مشهود بود. بسیاری گفته اند که روسیه مانع از دستیابی ایران به توافق در وین می شود.

این یک دروغ است؛ زیرا ما همیشه در کنار ایران بوده‌ایم و اعلام کرده‌ایم که اگر ایران و آمریکا به نحوی به توافق برسند، از آنها حمایت خواهیم کرد. متأسفانه سخنانی که شنیده می شود سخنان نامفهوم غربی هاست که برخی از ایرانیان آن را تکرار می کنند. بنابراین من به عنوان یک سفیر رسما تاکید می کنم که شما اصلا به حرف آنها اعتماد ندارید. هر توافقی بین ایران و آمریکا که به اتحادیه اروپا کمک کند، صددرصد از آن حمایت می کنیم.

دوم اینکه یادتان باشد زمانی که آمریکا رسما از برجام خارج شد، انتقاد کردیم و گفتیم این اقدام قانونی است، اما دوستان شما در اروپا چه کردند؟ ابراز تاسف کردند. دولت های غربی فقط حاضرند ارزش های پوچ خود مانند همجنس گرایی و دیگر چیزهای بسیار کثیف را به ایران بیاورند، اما ما با آن مخالفیم. ما و ایران از طریق سازمان های بین المللی از یکدیگر در زمینه حقوق بشر و سایر مسائل حمایت می کنیم. چون الان هر دو در یک سنگر هستیم.