سلامت شخصی خود را در طول ثبت نام آزاد چگونه ارزیابی می کنید؟


ثبت نام آزاد زمان خوبی برای ایجاد تغییرات در پوشش بیمه درمانی شماست. منابع زیادی برای راهنمایی شما در دوره زمانی ثبت نام آزاد وجود دارد و به یاد داشته باشید که تصمیماتی که اکنون می گیرید برای یک سال کامل معتبر خواهند بود (مگر اینکه یک رویداد مادام العمر واجد شرایط را تجربه کنید).

دکتر آن ماری جکسونیکی از بهترین راه ها برای تصمیم گیری آگاهانه، ارزیابی نیازهای مراقبت های بهداشتی شخصی شماست. ارزیابی سلامت خود و خانواده‌تان، پیش‌بینی تغییرات زندگی و درک سطح مراقبت‌هایی که ممکن است در سال آینده به آن نیاز داشته باشید، می‌تواند بینش مهمی را هنگام انتخاب پوشش بیمه درمانی ارائه دهد.

ما به آن ماری جکسون، MD، افسر ارشد پزشکی گروه پزشکی دیگنیتی هلث – دومینیکن مراجعه کردیم تا دیدگاه پزشک را در مورد نحوه نزدیک شدن به انتخاب طرح بیمه در طول دوره ثبت نام آزاد ارائه کنیم.

مواردی که در هنگام ثبت نام آزاد باید به آنها فکر کنید

تجزیه و تحلیل سلامت خود در سه سال گذشته
به گفته دکتر جکسون، این یک گام مهم در تصمیم گیری در مورد بیمه درمانی است. درک مشکلات سلامتی که شما و خانواده‌تان (وابستگان) با آن دست و پنجه نرم کرده‌اید و خدماتی که در سه سال گذشته استفاده کرده‌اید، به شما در انتخاب پوشش مناسب کمک می‌کند.

هنگام انتخاب پوشش، حتماً تشخیص‌ها، درمان‌های مشکلات جدی سلامتی و هر گونه داروی تکرار شونده را ارزیابی کنید. اگر فرزندان خردسال دارید، ممکن است بخواهید مراقبت‌های بهداشتی را در اولویت قرار دهید که شامل واکسیناسیون و بازدیدهای معمول، و همچنین مراقبت‌های فوری و بازدید از اتاق اورژانس است.

دکتر جکسون می گوید: “طرح های HMO و PPO دارای مزایا و معایبی هستند.” “شما باید هر دو را وزن کنید، همراه با نیازهای فردی خود تا انتخاب کنید چه چیزی برای شما و خانواده شما مناسب است.”

در طرح های HMO، پزشک مراقبت های اولیه بیمار اولین نقطه تماس برای هر مشکلی است. از آنجا، پزشک مراقبت های اولیه در مورد ارجاعات تصمیم می گیرد. دکتر جکسون می گوید یکی از مزایای پوشش HMO این است که بیشتر مراقبت های پیشگیرانه به طور کامل تحت پوشش قرار می گیرند.

اغلب اوقات، PPO ها با هزینه های بیشتر از HMO ها همراه هستند، از جمله هزینه های مشارکت بیشتر. به طور معمول، طیف وسیعی از متخصصان با PPO در دسترس هستند و اغلب نیازی به ارجاع نیست.

دکتر جکسون می‌گوید: «به طور کلی، من به بیمارانم توصیه می‌کنم که وضعیت سلامتی خود، سلامت خانواده‌شان و وضعیت مالی خود را بررسی کنند و در نظر بگیرند که آیا دسترسی به متخصصان خاص مهم است یا خیر. به عنوان مثال، اگر فردی یک بیماری مزمن مانند بیماری خودایمنی یا سرطان دارد، باید سهم بیمه و فرانشیزها را ارزیابی کند تا ببیند کدام گزینه برای نیازهای او مناسب‌تر است.»

نحوه انتخاب یک پزشک جدید مراقبت های اولیه
پزشک مراقبت های اولیه شما، یا به اختصار PCP، معمولاً مسئول نیازهای سلامت فردی شما است. ارائه‌دهندگان مراقبت‌های اولیه (PCP) با شما همکاری می‌کنند تا مراقبت‌هایتان را هدایت کنند، شما را در جریان معاینات و معاینات به‌روز نگه دارند، نتایج آزمایش را توضیح دهند، و به شما کمک کنند تا با متخصصان برای ارائه مراقبت‌های اضافی در صورت نیاز کار کنید.

  • در اینجا چند نکته و ملاحظات مفید برای انتخاب یک ارائه دهنده مراقبت اولیه جدید آورده شده است:
  • برای اطلاع از اینکه کدام گروه های پزشکی و پزشکان بیمه شما را می پذیرند، با ارائه دهنده بیمه خود تماس بگیرید.
  • از افرادی که به آنها اعتماد دارید بخواهید توصیه کنند.
  • سلامت عمومی خود و هر مشکلی که ممکن است بر اساس سابقه خانوادگی و/یا مرحله زندگی خود انتظار داشته باشید را در نظر بگیرید.
  • یک معاینه جدید بیمار را برای ملاقات با ارائه دهندگان مراقبت های اولیه بالقوه برنامه ریزی کنید و از آنها سؤالاتی بپرسید تا فلسفه مراقبت آنها را درک کنید.

درک “رویدادهای واجد شرایط در زندگی”
یک رویداد زندگی واجد شرایط چیزی است که وضعیت واجد شرایط بودن شما یا وابستگانتان را تغییر می‌دهد. متداول ترین آنها تولد، ازدواج و فوت است، اما می تواند شامل فرزند خواندگی، جدایی قانونی، طلاق یا تغییر شغل برای افراد تحت تکفل باشد که بر پوشش بیمه ای آنها تأثیر می گذارد. در حالی که برنامه ریزی برای برخی از آنها دشوار است، ممکن است بتوانید برخی دیگر را پیش بینی کنید. اگر یکی از این رویدادها را تجربه کرده اید یا خواهید داشت، با ارائه دهنده بیمه خود تماس بگیرید تا پوشش خود را در بازه زمانی مناسب به روز کنید.

دکتر جکسون می‌گوید: «کارشناس منابع انسانی شرکت شما می‌تواند فهرست دقیقی از آنچه که یک رویداد حیاتی واجد شرایط است و نحوه ارائه مستندات آن را ارائه دهد. پرداختن فعالانه به این رویدادها مهم است، زیرا می‌توانند افراد خاصی را شامل شوند یا از پوشش محروم کنند، حتی اگر در زمان متفاوتی از دوره ثبت نام آزاد رخ دهد.»

آیا ترجیح من برای ویزیت دکتر مجازی یا حضوری بر پوشش تأثیر می گذارد؟
انتخاب بین HMO یا PPO نباید بر دسترسی شما به پزشکان از طریق بازدیدهای مجازی تأثیر بگذارد. بسیاری از مراجعه به پزشکان برای انجام این روش مناسب است.

دکتر جکسون می‌گوید: «ویزیت‌های مجازی دسترسی به مراقبت را بهبود می‌بخشد و به افراد این امکان را می‌دهد که در هر کجا که هستند به پزشک خود مراجعه کنند – بدون نیاز به صرف زمان دور از محل کار یا سفر به مطب. “آنها اینجا هستند که بمانند!”

چه زمانی با سؤالات به منابع زیر نزدیک می شوید

  • کارفرمای شما این می تواند به شما بگوید که آنها چه چیزی را ارائه می دهند و آیا هزینه ها به طور کامل پوشش داده شده است یا از شما انتظار می رود برای نوع خاصی از پوشش مبلغ اضافی بپردازید. آنها همچنین می توانند به شما بگویند که دوره ثبت نام باز است و به شما امکان می دهد پوشش خود را به روز کنید.
  • نمایندگان طرح بیمه آنها می توانند به شما در مقایسه ویژگی های طرح کمک کنند تا مشخص کنید چه چیزی با نیازهای شما مطابقت دارد.
  • دکتر فعلی شما این بهترین منبع برای کمک به درک نیازهای بهداشتی خانواده خود است. آنها همچنین ممکن است در مورد شبکه ارجاع و اینکه چه کسانی ممکن است شامل یا مستثنی شوند، بدانند. دکتر جکسون می‌افزاید: «ارائه‌دهنده شما همیشه جزئیات مربوط به هزینه‌ها، بازپرداخت، یا اینکه آیا برخی داروها یا خدمات تحت پوشش بیمه هستند یا خیر، نمی‌داند، اما هنوز هم در هنگام ثبت‌نام آزاد منبع خوبی است».
  • ارائه دهنده بیمه شما این خود بهترین منبع برای تأیید موارد تحت پوشش، ارائه دهندگان خدمات متصل به شبکه و میزان مشارکت شما برای برخی خدمات است.

انتخاب یک طرح بیمه درمانی که گروه‌های پزشکی دیگنیتی سلامت را می‌پذیرد، به شما امکان دسترسی به هزاران ارائه‌دهنده مراقبت‌های اولیه و تخصصی را از طریق صدها مکان می‌دهد. برای یافتن منابع مفیدتر Open Enrollment و اطمینان از انتخاب طرحی که Dignity Health را می پذیرد، از DignityHealth.org/OpenEnrollment دیدن کنید.

درباره ثبت نام آزاد بیشتر بدانیدرژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر