سلیمی نمین: آقای دعایی از آقای جاسبی در حالی که در شوک بود دفاع کرد – خبرگزاری مدارا


بر اساس گزارش ها دکه روزنامه مدارا؛ عباس سلیمی نمین، فعال سیاسی در خصوص زندگی سیاسی مرحوم دعایی گفت: درگذشت آقای دعایی دردناک و غم انگیز بود، هرچند با برخی از نظرات ایشان موافق نبودم، سیاسی و اجتماعی، اما ایشان را فردی ساده می دانم. ، گرم و شخص دوست داشتنی که ارزش زیادی دارد. رفتار او در مقابل مسئولان را چندان درست ندیدم زیرا تمجید او از رئیس جمهور اول تا آخرین بار مورد انتقاد شدید قرار گرفت، اما غیر از آن ویژگی هایی داشت. علاوه بر اینکه مردم می توانستند به راحتی با آنها ارتباط برقرار کنند، خبرنگاران نیز بدون وسایل معمول می توانستند با آنها ارتباط برقرار کنند. او خودش بدون راننده یا قیم خیلی ساده بود و در این مورد برای بسیاری از ما مثال خوبی خواهد بود که می‌توانیم بدون از دست دادن حصار زندگی سیاسی را به این شکل داشته باشیم. او همچنین مردی بود که فکر می‌کنم دوست داشت در تماس باشد. غالباً اختلاف نظر و نگرش یا اختلافات سیاسی باعث دودستگی مردم می شود، اما او با وجود اختلاف سلیقه، روابط انسانی را حفظ می کرد».

وی در خصوص آینده بخش اطلاعات افزود: مرکز اطلاعات از نظر منابع، نهادی قدرتمند و ثروتمند است و باید از این ابزارها در رابطه با اقدامات مسئولین استفاده کند و آقای دعایی در هیچ کدام دیده نشده است. در هر صورت رسانه ها باید مداخله کنند و هزینه آن را بپردازند و منافع مردم را در جهت منافع عمومی حفظ کنند.

این سیاستمدار سپس مهمترین بخش از تاریخچه نماز در ۴۰ سال گذشته را اضافه کرد: «فکر نمی‌کنم الان وارد این بحث شویم. آقای دعایی آدم عاطفی بود. شاید اکنون مناسب نباشد که روزهای اولیه مرگ او را بررسی کنیم. من جلسات و گفتگوهای زیادی با او داشته ام و رابطه خوبی با هم داشته ایم. در ماه مبارک رمضان بیشتر مسئولان رسانه ای به دیدار رئیس جمهور می روند و او همیشه به عنوان یک بزرگتر صحبت می کند، اما به جای حفظ حقوق خبرنگاران و افزایش تحمل مسئولان در قبال انتقاد، شروع به تمجید از رئیس جمهور کرد که من از او صحبت کردم. انتقاد کرد اما ادامه داد جنب. ما بودیم “.

«احترام با فقدان اقتدار بسیار متفاوت است. ما باید احترام بگذاریم اما انتقاد خود را نیز نشان دهیم. این رفتار هم بی ادبانه بود.» درست است که معتقدم رئیس جمهور باید به همه چیزهایی که دوست دارد تکریم شود، اما این احترام نباید مانع انتقاد شود. ما قصد داریم خبرنگاری کنیم که برای ما غیر ممکن است.