سوزن های طب سوزنی و احساس آنها در طول درمان – بلاگ Credihealth


شما در مورد طب سوزنی شنیده اید و می خواهید آن را امتحان کنید. اما سوالات زیادی در مورد آن دارید، به خصوص در مورد روش و سوزن ها. امیدواریم بتوانیم از طریق این مقاله به شما در پاسخ به این سوالات کمک کنیم.

طب سوزنی چیست؟ مزایای آن چیست؟

قدمت طب سوزنی به قرن ها به عنوان بخشی از طب سنتی چینی برمی گردد. به همین دلیل است که این عمل مبتنی بر علم در علم و پزشکی نیست. این درمان سنتی ریشه در فلسفه باستانی دارد که با بدن انسان و یک نیروی حیات بخش نامرئی سروکار دارد. این نیرو «چی» نامیده می شود که به صورت «چی» تلفظ می شود. اگر چی آزادانه در داخل بدن جریان داشته باشد، به سلامت کلی منجر می شود. این نه تنها بهزیستی جسمانی بلکه حتی سلامت روانی و عاطفی است.

بر این اساس، اعتقاد بر این است که اگر چی به درستی جریان نداشته باشد، منجر به بیماری می شود. هدف طب سوزنی دستیابی به تعادل و جریان مناسب “چی” برای درمان بسیاری از بیماری ها و بیماری ها است.

طب سوزنی می تواند به تسکین انواع بیماری ها کمک کند. یکی از رایج ترین آنها کاهش درد است. این شامل سردرد، میگرن و دردهای کمر، گردن و مفاصل است. همچنین می تواند به بیمارانی که دچار پیچ خوردگی و حتی درد مزمن هستند کمک کند.

طب سوزنی فشار چشم را کاهش می دهد و انرژی و تمرکز ذهنی را افزایش می دهد. همچنین سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند. طب سوزنی همچنین به تسکین آلرژی کمک می کند.

غیر از اینها، طب سوزنی همچنین می تواند به فشار خون بالا و سکته مغزی کمک کند. طب سوزنی همچنین به مقابله با بی خوابی کمک می کند.

برای زنان، طب سوزنی به تسکین دردهای قاعدگی و سایر تغییرات هورمونی کمک می کند. طب سوزنی به مقابله با مشکلات در دوران قاعدگی و حتی در مرحله یائسگی کمک می کند. برای زنان باردار، طب سوزنی می تواند تهوع صبحگاهی را کاهش دهد.

بسیاری نیز این درمان را برای کاهش استرس انتخاب می کنند. گفته می شود که به افرادی که با اضطراب و افسردگی سر و کار دارند نیز کمک کرده است.

طب سوزنی چگونه انجام می شود؟ چقدر طول می کشد؟

این درمان از طریق وارد کردن سوزن های بسیار نازک و ظریف در نقاط مشخص و استراتژیک بدن انجام می شود. اتفاقی که می افتد این است که طب سوزنی آن نقاط را همراه با سیستم عصبی فعال می کند. بنابراین، بدن شروع به روند بهبودی خود می کند.

هر جلسه طب سوزنی در مجموع حدود ۳۰ دقیقه تا یک ساعت طول می کشد. پس از این مدت، سوزن ها حدود ۱۵ دقیقه وارد می شوند. همچنین می تواند به ۵ دقیقه یا ۳۰ دقیقه کوتاه باشد.

تعداد جلسات مورد نیاز برای طب سوزنی به بیماری تحت درمان بستگی دارد. می تواند به کوتاهی ۱ جلسه یا تا ۱۲ جلسه باشد.

اغلب، پس از حدود ۲ یا ۳ جلسه، بیمار از قبل شروع به احساس بهبودی می کند. یک مشکل حاد را می توان از حدود ۸ تا ۱۲ جلسه درمان کرد. تعداد جلسات بستگی به فرد، متخصص طب سوزنی و بیماری دارد. این یک فرآیند است و نه یک راه حل سریع.

چه کسی طب سوزنی را انجام می دهد؟

برخی از افراد می توانند ادعا کنند که طب سوزنی را می دانند و انجام می دهند. اما مطمئن شوید که فقط به یک متخصص طب سوزنی دارای مجوز مراجعه کنید. پزشکان کایروپراکتیک، متخصصان طبیعی و فیزیکی درمانگران به این معنی نیست که آنها متخصص طب سوزنی دارای مجوز هستند. آنها فقط می توانند “درای سوزنینگ” انجام دهند.

طب سوزنی واقعی بخشی از طب سنتی چینی (TCM) است. طب سوزنی مدت هاست که چینی ها حتی از یک قرن پیش انجام می دادند. این یکی از قدیمی ترین اشکال درمان است که از شرق سرچشمه گرفته است. به همین دلیل است که متخصصان طب سوزنی واقعی فقط از طریق آموزش های گسترده، شدید و کامل مجوز دریافت می کنند. یک متخصص طب سوزنی دارای مجوز در دانشکده طب سوزنی تحصیل کرده و دارای مدرک فوق لیسانس می باشد. قبل از اینکه مجوز حرفه ای داده شود، او به هزاران ساعت آموزش نیاز دارد.

برای اطمینان از ایمنی و اثربخشی درمان، حتما به یک متخصص طب سوزنی دارای مجوز و بهترین در پرث مراجعه کنید.

آیا می توانید سوزن های طب سوزنی را توضیح دهید؟ آیا آنها درد دارند؟ طب سوزنی چه حسی خواهد داشت؟

سوزن های مدرن طب سوزنی از فولاد ضد زنگ ساخته شده اند. سوزن ها در طول ها و عرض های مختلف وجود دارند. سوزن های طب سوزنی دارای دسته هایی از مس، فولاد یا پلاستیک هستند.

سوزن ها نقطه بسیار ظریفی دارند. اما مانند سوزن های زیرپوستی که تیزتر هستند توخالی نیستند. سوزن های طب سوزنی بسیار نازک هستند. برای مقایسه، حدود ۱۰ سوزن طب سوزنی می توانند در داخل یک لوله سوزن زیرپوستی قرار بگیرند.

قطر سوزن ها متفاوت است. این بستگی به شرایط و ترجیحات مختلف متخصص طب سوزنی دارد. همچنین به شدت به بیماری تحت درمان بستگی دارد.

سوال بزرگ بعدی این است که “آیا سوزن ها درد دارند؟” این سوال یکی از سوالاتی است که در مورد طب سوزنی پرسیده می شود.

کسانی که برای اولین بار طب سوزنی را تجربه می کنند، این تجربه را متفاوت توصیف می کنند. به ندرت یا بسیار نادر می شنوید که احساس درد می کنند. برخی می گویند که احساس می کنند درد مبهمی دارند، در حالی که برخی دیگر احساس سوزن سوزن شدن می کنند. دیگران آن را با یک احساس کوچک نیشگون مقایسه می کنند. اما بسیاری نیز می گویند که چیزی احساس نمی کنند.

طب سوزنی به کاهش درد بدن کمک می کند و به معنای ایجاد درد بیشتر نیست. حداکثر پس از گذاشتن سوزن ها، بیماران کمی احساس ناراحتی خواهند کرد. اما بلافاصله پس از آن، آنها شروع به احساس آرامش می کنند. این ناراحتی فوراً از بین می رود و آنها احساس آرامش بیشتری می کنند.

پس از هر جلسه طب سوزنی، بیمار معمولاً احساس آرامش بیشتری می کند. این احساس مانند احساس آرامش و آرامش درونی است. این احساس می تواند یک روز کامل یا یک هفته ادامه داشته باشد. به همین دلیل است که بسیاری از بیماران می توانند شب ها بهتر بخوابند. سپس با احساس انرژی بیشتری برای انجام فعالیت های روزانه خود از خواب بیدار می شوند.

اگر می خواهید طب سوزنی را امتحان کنید، بهترین متخصص طب سوزنی در پرث، مرکز TM را بررسی کنید.

هم اکنون قرار ملاقات خود را رزرو کنید

سلب مسئولیت: اظهارات، نظرات و داده‌های موجود در این نشریه‌ها متعلق به نویسندگان و مشارکت‌کنندگان فردی است و نه از Credihealth و سردبیر(ها).

با ۹۹۴-۹۹۴-۸۰۱۰ +۹۱ تماس بگیرید و با کارشناسان پزشکی Credihealth صحبت کنید. رایگان. در انتخاب پزشک متخصص و کلینیک مناسب، مقایسه هزینه درمان از مراکز مختلف و بروز رسانی به موقع پزشکی کمک بگیرید.

[button color=”transparent_credi” size=”medium” class = “custom_button” link=”https://www.credihealth.com/medical-assistance?utm_source=blog_acnetreat&utm_medium=bottom_button&utm_campaign=book_appointment” icon=”” target=”true”]درخواست پاسخ به تماس [/button]

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر