سپاهان خوب نبود، استقلال بد بود/آقای. ساپینتو؛ اینجا لیگ ایران است/ گروه تحلیل استقلال خواب بود!/ شهبازاده قفلش کرده بود باید عوضش می کردی.افشین حاجی پور بازیکن سابق تیم های استقلال و سپاهان در گفت و گو با خبر اسپورته درباره شکست هفته اول استقلال مقابل سپاهان صحبت کرد.

بازی در نیمه اول چطور بود؟

متاسفانه در نیمه اول شاهد بازی خوبی نبودیم. در مجموع بازیکنان شرایط خوبی نداشتند.

منظورت بازیکنان استقلال است؟

منظورم کاملا همه بازیکنان غیرمنتظره بودند.

اما سپاهان بهتر بازی کرد؟

اینطور نیست اما استقلال خیلی بد بود. متأسفانه مشکلات زیادی با آرنج استقلالی ها دیده ایم.

مثلا چه اشکالی دارد؟

جعفر سلمانی و ابوالفضل جلالی هر دو در یک پست بازی می کنند و هیچکدام مدافع نیستند اما جلو بروید.

یعنی ترکیب سلمانی و حسین زاده بهتر بود؟

البته! از آنجایی که حسین زاده و سلمانی در سمت چپ همسان شدند، سلمانی و جلالی اصلا با هم هماهنگ نبودند و این اشتباه بزرگی از سوی ساپینتو بود که دو بازیکن ترکیب و یک را ترکیب کرد.

آیا به چیز دیگری توجه کردید؟

مصاحبه استخدام هم جنبه ناامید کننده استقلال بود! پس چه کسی در استادیوم خواهد بود؟ زبیر نیک نفس در فوتبال فقط جنگندگی و بد بازی را نشان داد اما تاثیر خوبی در کار نداشت. گلی که استقلال گرفت نشان داد تیم بررسی استقلال خواب بود! محمد علینژاد که بارها در فصل گذشته آلومینیوم اراک ورزشگاه پرسپولیس را تخریب کرد، از چشم استقلالی ها دور نماند و با همان سبک و سیاق خط دفاعی استقلال و ورزشگاه را ویران کرد و پایه و اساس تیم اولش شد. گل.. از طرفی یاسین سلمانی! او مردی منعطف در میدان سپاهان بود اما هیچکس متوجه او نشد. چه وضعیت وحشتناکی را تیم استقلال در زمین نشان داد!

در مورد رامین رضاییان صحبت نمی کنید؟

رامین رضاییان هم بازیکن آزاد بود. پشت سر جعفر سلمانی و جلالی هر کاری می خواست می کرد. تعجب می کنم که در این مدت امیرعلی صادقی در بازی های دوستانه امتیازهای زیادی به دست آورد و ستاره خطاب شد. وقتی شهباززاده را در ترکیب قرار دادید و او ۴۵ دقیقه از بازی خارج شد، چرا زودتر او را تعویض نکردید؟ گاهی اوقات بازیکنان مقابل تیم اصلی خود قفل می شوند و به نظر می رسد شهباززاده در چنین شرایطی قرار دارد. کادر فنی این مسائل را دیدند و فقط در کنار زمین پریدند. هیچ ارتباطی بین خط میانی و حمله وجود نداشت. چرا ما اخیراً تغییر کرده ایم!

مشکل نیت رضاییان کجا بود؟

متأسفانه سه سال است که گل آفتابی تمام شده و حضور او در زمین بیش از هر چیز دیگری باعث ترس می شود. هر بار که توپ به چشمانم می رفت بدنم می لرزید. چرا آخرین مدافع استقلال باید مقابل بازیکن حریف عقب نشینی کند؟ آنها حدود شش قدم عقب مانده بودند. وقتی مدافع باید به بازیکن حریف فشار بیاورد که جلو نیاید. پیستون راست استقلال کجا بود؟ بازیکن راست ما کجا بود؟ بازیکن به عقب برگشت و در نهایت یک شوت زده شد و توپ وارد دروازه شد.

کل بازی را چگونه ارزیابی می کنید؟

متأسفانه وضعیت آزادی در سال های اخیر در بدترین وضعیت خود قرار داشت. نمی دانم چرا چمن آزادی بی کیفیت بود. در دو ماه گذشته از لیگ گذشته کسی به این رشته فکر نکرده است؟

آیا نقطه روشنی در این بازی دیدید؟

تنها نکته امیدوارکننده این است که آقای ساپینتو اکنون باید بداند که از کجا می آید و در چه شرایطی تمرین می کند. در واقع روزهای روشنی در انتظار استقلال است. مهدی قیدی آمد، کاوه رضایی و محبی هم هستند. اینها را باید نشانه خوبی دانست و امیدوارم با حضور این بازیکنان تیم احیا شود و نقاط ضعف تیم برطرف شود. نباید به این راحتی در مقابل رقبا امتیاز از دست بدهیم.

ارتش چطور بود؟

متاسفانه اعتماد بیش از حد سیلوا برای تیم دردسرساز شد! او در نیمه دوم فصل گذشته بازیکن خوبی بود اما نباید توپ را از دست بدهد. در مجموع فکر می کنم استقلال نفرات خوبی دارد که در هفته های آینده نتایجش را تغییر خواهند داد.