سکه یک میلیون ارزان و ۴۵۰ هزار تومان شد – پایگاه خبری مدارا


بر اساس گزارش ها دکه روزنامه مدارا؛ محمد کشتی آرای درباره وضعیت سکه داخلی و بازار طلا در هفته گذشته گفت: هفته گذشته یکی از غیرعادی ترین هفته ها برای طلا، فلز و صندوق ها بود که بالاترین قیمت ها را دارند. در همین حال، قیمت طلا در جهان رو به کاهش بود. از روز یکشنبه (۲۱ خرداد) در پی اعلام و اطلاعیه بانک مرکزی مبنی بر انتقال وجوه از طریق صرافی ها به اشخاص حقیقی و حقوقی، نرخ ارز که بالاتر بود، بیشتر شد و بیشتر با کاهش همراه بود. .

نایب رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران گفت: دلار که تا کانال ۳۳ هزار تومان افزایش یافته بود نیز پس از اعلام بانک مرکزی در روزهای سه شنبه و چهارشنبه با نزولی پیش رفت.

قیمت ها از بازار سکه و طلا …

وی خاطرنشان کرد: بنابراین به طور کلی و در هفته جاری کاهش قیمت در بازار سکه و طلا مشاهده شد. همانند آخرین معامله روز پنجشنبه، هر ارز قدیمی هفته را با ۱۴ میلیون و ۲۰۰ میلیارد گوجه فرنگی به پایان رساند و گوجه فرنگی هفتگی کاهش داشت ۷۰۰ هزار و سکه طرح جدید که به ۱۶ میلیون و ۵۵۰ هزار تومان رسیده بود، به ۱۵ رسید. میلیون و ۱۰۰ هزار گوجه فرنگی در آخرین معامله دیروز که نسبت به اوج خود حدود یک میلیون و ۴۵۰ هزار تومان و نسبت به اصل ۷۰۰ هزار تومان است. هفته. قیمتی وجود داشت.

یکی از اعضای هیئت مدیره اتحادیه طلا و جواهر تهران ادامه داد: نیمی از این پول در آخرین معامله روز پنج شنبه هشت میلیون و ۳۰۰ هزار گوجه خریداری شد که نسبت به ابتدای سال ۶۵۰ هزار گوجه کاهش داشته است. هفته. ربع سکه در آخر هفته ۵ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان فروخته شد که گوجه فرنگی ۴۵۰ هزار تومان ارزانتر از ابتدای هفته بود و سکه یک گرم بانک مرکزی نیز ۳ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان فروخته شد. در معاملات نهایی بدون تغییر. دیروز قیمت هر اونس طلای جهانی ۱۸۳۲ دلار بود که به طور میانگین ۳۹ دلار کمتر از ابتدای هفته بود.

کشتی آرای در خصوص آخرین قیمت طلا در بازار گفت: قیمت هر مثقال طلای آب شده در آخرین معامله روز گذشته با ۲۸۰ هزار تومان کاهش ۶ میلیون و ۱۷۰ هزار تومان و هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز ۸۵ هزار تومان در هر گرم کاهش یافت. در آخر هفته، ۴۲۴ میلیون گوجه فرنگی فروخته شد.

حباب سکه از ۱.۷ میلیون گوجه فرنگی به ۱.۱ میلیون کاهش یافت

نایب رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران گفت: حباب سکه در معاملات هفته گذشته یک میلیون و ۱۰۰ هزار گوجه بود، این در حالی است که تا اواسط هفته به دلیل تورم، حباب سکه به ۷۰۰ میلیون گوجه رسیده است. می توان گفت که اقدام به موقع بانک مرکزی و تنظیم نرخ ارز منجر به افزایش نرخ مبادلات شده و قیمت سکه و طلا متوقف و کاهش یافته است.