5
شهریور

سیستم میکروبی 12 سیستم در حال حاضر امکان پذیر است


در مورد موضوع مدرسه ایمنی HUM در آگوست 2021 ، ما چهار ستون ایمنی را در کنار عادات ایمنی سالم برای همه مورد بحث قرار می دهیم.

بازگشت به مدرسه ، بازگشت به دفتر ، یا فقط می خواهید امنیت خود را با تغییر فصل اولیه افزایش دهید؟ زمان بسیار خوبی برای ارزیابی عادات روزانه خود و ایجاد تغییرات کوچک است که می تواند زندگی شما را تا حد زیادی بهبود بخشد.

در اینجا ما چهار ستون مهم آمادگی جسمانی را بررسی می کنیم و برخی از برنامه های ورزشی ارائه شده توسط متخصصان را به اشتراک می گذاریم که به راحتی می توانید از آنها استفاده کنید. آن را نوعی بدهی اضافی در نظر بگیرید که سیستم ایمنی بدن شما از آن قدردانی خواهد کرد!

عادات میکروبی برای ایمنی

سیستم ایمنی بدن شما پیچیده است و با سایر سیستم های بدن مانند سیستم عصبی و دستگاه گوارش تعامل دارد. بنابراین اگر می خواهید سلامت خود را بهبود ببخشید ، برنامه معمول نیز باید کامل باشد. فراموش نکنید که ستون های بهداشتی زیر را برای تقویت سیستم ایمنی بدن خود به طور مداوم در نظر بگیرید.

بهتر است یک روتین میکروبی برای هر ستون در تمرین روزانه خود قرار دهید تا هر روز و در طول زمان بهترین نتایج را داشته باشید.

1. دریافت رژیم غذایی

رعایت رژیم غذایی سالم یکی از ساده ترین و در عین حال م mostثرترین روش ها برای حمایت از سلامتی است.

یک برنامه غذایی متعادل و پر از درشت مغذی ها (کربوهیدرات ها ، چربی ها و پروتئین ها) و ریزمغذی ها (مانند ویتامین ها و مواد معدنی) می تواند تأثیر مثبتی بر عملکرد سلول های ایمنی داشته باشد. برعکس ، کمبود مواد مغذی متعادل می تواند ایمنی شما را تضعیف کند ، بنابراین قدرت غذاهایی که می خورید را دست کم نگیرید.

عادات میکروبی در غذا و غذاهای مغذی:

  • خوردن رنگین کمان را با حداقل یک وعده غذایی رنگارنگ در روز هدف قرار دهید. ویتامین ها ، مواد معدنی و فیبرهای مختلف می توانند به تقویت سیستم ایمنی بدن شما کمک کنند.
  • وقتی قصد دارید قهوه صبحگاهی خود را به آب میوه ای غنی از ویتامین C تبدیل کنید.
  • برای تقویت سیستم ایمنی بدن ، آنتی اکسیدان ها را در رژیم غذایی خود مانند ویتامین C و گل سنبل الویت قرار دهید.

2. سلامت باشید

حدود 70 درصد از سلول های ایمنی در روده زندگی می کنند و این امر سلامت روده را به یک ستون دفاعی قابل اعتماد تبدیل می کند.

یک سیستم ایمنی سالم نه تنها بدن شما را در برابر عفونت ها محافظت می کند ، بلکه آنتی بادی هایی نیز تولید می کند و می تواند به کاهش التهاب کمک کند.

به طور خلاصه ، روده سالم شبیه سیستم ایمنی بدن است.

تکنیک های خرد برای بهبود سلامت معده:

  • نوشیدن آب کافی برای کمک به عملکرد صحیح دستگاه گوارش را فراموش نکنید. اگر برای مرطوب کردن به یادآوری اضافی نیاز دارید ، یادآوری کنید که هر ساعت یک لیوان H2O بنوشید.
  • به راحتی میان وعده هایی با فیبر بالا مانند توت فرنگی ، ذرت بوداده و حمص تهیه کنید. فیبر از سلامت دستگاه گوارش پشتیبانی می کند و همچنین می تواند به کاهش اشتها کمک کند.
  • از مکمل های پروبیوتیک برای تغذیه روده با باکتری های مفید و حمایت از میکروبیوم روده استفاده کنید.

3. استرس

استرس از راههای بی شماری بر شادی در حال حاضر و بلند مدت تأثیر منفی می گذارد.

انجمن روانشناسی آمریکا (APA) به تحقیقات پیشرو اشاره می کند که نشان می دهد کسانی که به مدت سه روز در این آزمایش شرکت کرده اند ، سلول های کشنده طبیعی کمتری برای مبارزه با ویروس دارند. کاهش استرس تقریباً به طور کامل مانع تولید گاما اینترفرون برای تقویت سیستم ایمنی می شود.

با گذشت زمان ، APA همچنین نسبت به استرس هشدار می دهد “تو می توانی به سیستم ایمنی بدن آسیب می رساند از طریق لباس و خیلی خسته استرس پاسخ سلول T را که جزء ضروری ایمنی تطبیقی ​​است ، کاهش می دهد.

اگرچه کاهش استرس از آنچه انجام می شود آسان تر است ، اما گزینه های زیادی برای کمک به شما در حفظ آرامش ، خونسردی و ایمنی وجود دارد.

عادات میکروبی برای کنترل استرس:

4. بخوابید

خواب با کیفیت بالا ستون عالی حفاظت است.

خواب از بسیاری جهات سلامت شما را بهبود می بخشد ، مانند کاهش اثرات استرس ، حمایت از تولید و عملکرد سلول های T و کمک به کنترل التهاب. خواب کافی منظم می تواند خطر ابتلا به سرماخوردگی را کاهش دهد.

میکروهابیت ها بهتر می خوابند:

  • تلفن خود را خارج از اتاق خواب نگه دارید و زمان استفاده از صفحه قبل از خواب را محدود کنید. نور آبی دستگاه شما می تواند ترشح ملاتونین را سرکوب کرده و کیفیت کلی خواب را کاهش دهد.
  • ورزش در طول روز برای بهبود کیفیت خواب در شب انجام می شود. به همین ترتیب ، زمان های جدیدی را برای حرکت پیدا کنید تا جایی که می توانید ، مانند بالا رفتن از پله به جای آسانسور.
  • اگر احساس خوبی ندارید ، سعی کنید 30 دقیقه قبل از حالت عادی بخوابید تا با عوارض کم خوابی مبارزه کنید. در صورت امکان ، در طول یک چرخه کامل خواب ، هر کدام 90 دقیقه طول بکشد.

نتیجه نهایی

مراقبت های بهداشتی نیازمند تلاش گروهی در بسیاری از ستون ها برای تقویت ایمنی شما است. به جای این که به محض احساس آب و هوا اقدام کنید ، با رعایت این عادات میکروبی سریع حرکت کنید تا مزایای آنها در طول زمان افزایش یابد.

با اتخاذ یک رویکرد جامع برای بهبود سلامت کلی خود ، می دانید که آزمون خود را پذیرفته اید.

اگر برای ماندن در عادت میکروبی به یادآوری سریع نیاز دارید ، در صورت نیاز به مرجع بعدی ، این اینفوگرافیک را ذخیره نکنید.

اطلاعات مربوط به میکروهابیت ها برای حمایت از ایمنی و سلامت بهتر