شاگردان ساپینتو اولین بازیکن مسابقات/ ۳ امتیاز بازی پیکان برای استقلال رقم می خورد.یدالله اکبری درباره شرایط بازی استقلال مقابل پیکان در هفته پنجم لیگ برتر اظهار کرد: استقلال در مسجد سلیمان بازی خوبی مقابل تیم نفت انجام نداد و با وجود اینکه تیم ساپینتو مهره های زیادی دارد اما مشخص است که این مربی همچنان بازی نمی کند. یک بازی خوب مقابل تیم نفت ساختار اصلی گروه خود را بشناسد.

وی افزود: به نظر من مشکل استقلال در خط هافبک است و اگر خط هافبک استقلال خط هافبک را در اختیار بگیرد می تواند خط حمله تیم را خطرناک کند و مهاجمان از موقعیت های بیشتری استفاده کنند و به گل برسند. نفت مسجد سلیمان، مهاجمان توپ های خوبی به دست نیاوردند تا دروازه حریف را در معرض خطر بزرگی قرار دهند.

بازیکن سابق آبی پوشان ادامه داد: اگر استقلال می خواهد موفق باشد باید برنامه ریزی های کادرفنی برای خطوط مختلف دقیق تر باشد و تیم ها را دست کم نگیرد. انتظار هواداران استقلال این است که این تیم امسال یکی از مدعیان قهرمانی باشد. امیدوارم استقلال بتواند از عنوان قهرمانی خود دفاع کند.

اکبری در پایان درباره بازی هفته پنجم لیگ برتر مقابل پیکان صحبت کرد و گفت: این بازی برای استقلال بسیار مهم است و برنده باید زمین را ترک کند. استقلال تنها یک امتیاز با صدر جدول فاصله دارد و در شرایطی که ساپینتو هنوز با تیم و رقبای خود آشنا نیست، زمان می برد تا استقلال در مسیر موفقیت قرار بگیرد. او در دیدار با پیکان استقلال باید هر ۳ امتیاز را کسب کند تا با ۱۰ امتیاز بهترین جایگاه جدول را از آن خود کند.