شرایط قابل درمان با Clear Aligners – Credihealth Blog


تراز دندان با الاینرهای شفاف چهره مراقبت های ارتودنسی را برای همیشه تغییر داده است. در حالی که مردم اغلب به دلیل نگرانی از پوشیدن بریس های فلزی، رفع مشکلات دندانی خود را به تعویق می اندازند، اما اکنون با ظهور ترازهای شفاف، این دیدگاه کاملاً تغییر کرده است. الاینرها از پلاستیک صاف و بدون BPA ساخته شده‌اند و به خوبی بریس‌های فلزی در از بین بردن انواع مشکلات ناهماهنگی از جمله دندان‌های کج، شلوغ و شکاف کار می‌کنند.

ترازها را پاک کنید ابتدا با ایجاد یک قالب یا اسکن سه بعدی، یک تصویر دقیق از دندان ها ایجاد می شود که سپس برای ایجاد یک سری سینی تراز، که در آن هر سینی کمی سفت تر از سینی های قبلی است، استفاده می شود. این سینی‌ها به‌خوبی روی دندان‌ها قرار می‌گیرند و زمانی که زمان غذا خوردن/نوشیدن یا مسواک زدن است، می‌توانند به راحتی توسط بیمار جدا شوند، بنابراین بهداشت دندان‌ها را بسیار آسان می‌کند. آنها قرار است حداقل ۲۰ تا ۲۲ ساعت در روز استفاده شوند، در غیر این صورت، زمان درمان طولانی می شود. طبق نظر متخصص ارتودنسی، هر سینی باید هر ۱ تا ۲ هفته یکبار تعویض شود. با گذشت زمان، الاینرها به آرامی دندان ها را به موقعیت دلخواه خود می برند. بهترین قسمت از درمان با ترازهای شفاف این است که مراجعه به متخصص ارتودنسی بسیار محدود است، بنابراین نیازی به مرخصی مکرر از محل کار نیست.

و هنگامی که زمان انتخاب یک مارک تراز کننده واضح فرا رسید، با مارک های قابل اعتماد مانند OrthoFX بروید و برای همیشه با مشکلات دندانی خود خداحافظی کنید. ترازهای شفاف OrthoFX از فناوری های پیشرفته مانند مواد سه لایه انقلابی و طراحی پوسته دوگانه استفاده می کنند که نتایج سریعتر و بهتری ارائه می دهد. استفاده از آنها نیز راحت تر است.

Clear Aligners چه شرایطی را می تواند درمان کند؟

اوربایت – این حالت زمانی رخ می دهد که دندان های جلوی بالایی بیش از حد طبیعی روی دندان های جلویی پایین همپوشانی داشته باشند. در حالی که اوربایت خفیف برای عملکرد منظم مورد نیاز است، اوربایت بیش از حد می تواند منجر به ساییدگی دندان ها، مشکلات گفتاری و مشکلات مفصل فک (TMJ) شود. برخی از مشکلات دیگر ناشی از اوربایت شامل گاز گرفتن و جویدن است.

می توان از ترازهای شفاف استفاده کرد اوربایت ها را اصلاح کنید و دندان های بالا و پایین را به گونه ای تراز کنید که فقط یک همپوشانی جزئی باقی بماند. اوربایت های بسیار شدید ممکن است به روش های درمانی اضافی نیاز داشته باشند.

آندربایت – می توان از ترازهای شفاف استفاده کرد رفع آندربایت هم. این وضعیت برعکس اوربایت است و در اینجا، دندان های پایینی است که روی دندان های جلویی بالایی بیرون زده اند. می تواند منجر به ساییدگی دندان ها، مشکلات گفتاری و همچنین ناهماهنگی فک پایین شود.

ترازهای شفاف با کج کردن دندان های جلوی پایین به سمت عقب و دندان های جلویی بالایی در موقعیت جلو کار می کنند. در موارد نادری که آندربایت به شدت ناهماهنگ است و فک پایینی فک پایین به سمت جلو کشیده می شود، متخصص ارتودنسی تصمیم می گیرد از الاینرهای شفاف در ترکیب با سایر روش ها استفاده کند.

کراس بایت – این ناهماهنگی ممکن است زمانی اتفاق بیفتد که برخی از دندان های جلویی بالایی سطح داخلی دندان های جلویی پایین را گاز بگیرند. در چنین شرایطی، دندان‌ها و فک‌ها به طور طبیعی بسته نمی‌شوند و منجر به ساییدگی و پارگی غیرطبیعی دندان‌های جلویی و مشکلاتی در ارتباط با مفصل فک (TMJ) می‌شود. همچنین منجر به پردازش موثر مواد غذایی می شود.

ترازهای شفاف می توانند کراس بایت ها را اصلاح کنند با هدایت دندان های بالا به سمت لب ها و گونه ها و انتقال دندان های پایین به سمت زبان. آنچه اساساً در اینجا انجام می شود، گشاد یا باریک کردن قوس های فک است تا آنها بهتر در یک راستا قرار گیرند. اگر کراس بایت بسیار شدید و پیچیده باشد، می‌توان از روش‌های دیگری همراه با ترازکننده‌های شفاف استفاده کرد.

اپن بایت – این نیش ناخوشایند زمانی اتفاق می‌افتد که دندان‌های عقب به‌درستی در یک راستا قرار گرفته و بسته می‌شوند، اما دندان‌های جلویی بالا و پایین دارای شکاف هستند و حتی زمانی که فک‌ها بسته هستند، باز می‌شود. اپن بایت کمی پیچیده است و استخوان های صورت را در فک بالا و پایین درگیر می کند. این مشکل به دلیل مکیدن طولانی شست یا استفاده از پستانک ایجاد می شود.

ترازهای شفاف را می توان برای اصلاح موارد خفیف تا متوسط ​​اپن بایت استفاده کرد، اما ممکن است در موارد شدیداً آسیب دیده به درمان اضافی نیاز داشته باشد.

دندان های شلوغ – این مشکل زمانی ایجاد می شود که فک فضای کافی برای قرار دادن تمام دندان ها را نداشته باشد و در نتیجه ظاهری روی هم قرار گرفته و پیچ خورده به وجود می آید. دندان‌های شلوغ نیز بیشتر مستعد پوسیدگی هستند، زیرا غذا به راحتی در فضاهای غیرقابل دسترس بین دندان‌ها جمع می‌شود و پلاک ایجاد می‌کند.

اگر فضایی برای حرکت وجود دارد، پس ترازهای شفاف می توانند دندان ها را صاف کنند برای ایجاد لبخند بهتر در برخی موارد، ارتودنتیست ابتدا باید قوس های فک را باز کند تا فضای بیشتری برای حرکت دندان ایجاد کند.

شکاف ها مشکلات فاصله بین دندان ها زمانی ایجاد می شود که فضای اضافی در دهان وجود داشته باشد. در حالی که شکاف ها باعث ایجاد مشکلات زیبایی در لبخند شما می شوند، همچنین بیشتر مستعد قرار گرفتن غذا بین آنها هستند که منجر به پوسیدگی دندان، حفره و بیماری لثه می شود.

بستن این شکاف ها با ترازهای شفاف نه تنها لبخند شما را بهبود می بخشد، بلکه سلامت دهان را نیز بهبود می بخشد.

توجه داشته باشید که اگرچه ترازهای شفاف می توانند شرایط فوق را اصلاح کنند، اما هر مورد منحصر به فرد است و به شدت و پیچیدگی آن بستگی دارد.

سلب مسئولیت: اظهارات، نظرات و داده‌های موجود در این نشریه‌ها متعلق به نویسندگان و مشارکت‌کنندگان فردی است و نه از Credihealth و سردبیر(ها).

با ۹۹۴-۹۹۴-۸۰۱۰ +۹۱ تماس بگیرید و با کارشناسان پزشکی Credihealth صحبت کنید. رایگان. در انتخاب پزشک متخصص و کلینیک مناسب، مقایسه هزینه درمان از مراکز مختلف و بروز رسانی به موقع پزشکی کمک بگیرید.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر