شرایط و مهلت ثبت نام نقل و انتقال شاهدان و دانشجویان ایثارگر دانشگاه های علوم پزشکی را اعلام کند


پنجشنبه ۲۹ مرداد ۱۴۰۱ – ۱۵:۴۸

شهریه تعدین

تهران (پانا) – اداره کل امور شهید و امور ایثارگران وزارت بهداشت زمان ثبت نام نقل و انتقالات دانشجویان شاهد و ایثارگر دانشگاه های علوم پزشکی را از ۴ مرداد لغایت ۱۹ شهریور ماه اعلام کرد.

غلامعلی جاودان، مدیرکل امور شاهد و ایثارگران وزارت بهداشت گفت: بر اساس قوانین وزارت بهداشت در خصوص جابجایی دانشجویان شاهد و ایثارگر، حداکثر ۵ درصد پذیرش برای مقطع تحصیلی است. از دانشگاه های علوم پزشکی (به استثنای مقاطع تحصیلی خاص پزشکی) برای انتقال دانشجو در ابتدای هر سال تحصیلی اختصاص می یابد.

وی افزود: خدمات این قانون فقط برای همسر و فرزندان شهدا، افراد دارای همسر و فرزند آزاد شده و جانبازان بالای ۲۵ درصد و همسر و فرزندان آنان است.

مدیرکل ستاد شهید و ایثارگر وزارت بهداشت گفت: دانشجویان شهید و ایثارگر که در دانشگاه های علوم پزشکی وابسته به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مشغول به تحصیل هستند، باید از تاریخ ۴ مرداد ۱۳۹۸ از طریق سامانه انتقال ثبت نام کنند. ۱۰ سپتامبر ۱۴۰۱. .

به گزارش روابط عمومی وزارت بهداشت، دکتر. جاودان درباره اعلام نتایج نقل و انتقالات متقاضیان افزود: درخواست متقاضیان در کمیسیون نقل و انتقالات و همزمان با آمدن نتایج نقل و انتقالات جدید بررسی می شود. دانشجویان مهر ۱۴۰۱ در پایان مهرماه سال جاری از طریق سامانه و به دانشجو از طریق پیامک و به دانشگاه مبدا و مقصد نیز از طریق نامه اطلاع رسانی خواهد شد.

وی تاکید کرد: دانشجویان واجد شرایط انتقال فقط از طریق انتقال نامه به آدرس یا اقدام کنند و از مراجعه حضوری به دانشگاه ها و ستاد وزارتخانه خودداری کنند.