شرکت ۱.۵ میلیون دانش آموز در مسابقات ورزشی


سه شنبه ۱۸ مرداد ۱۴۰۱ – ۱۴:۳۵

அக்குத்து அக்குத்து பாந்தை பாரிய் நுத்துக்க்கிவியு நுத்துக்க்கிவியு

تهران (پانا) – رئیس انجمن ورزش دانش آموزی از شرکت ۱.۵ میلیون دانش آموز در مسابقات ورزشی خبر داد.

حسین بابویی در جلسه شورای عالی جشنواره‌ها و مسابقات ورزشی دانش‌آموزی که با حضور یکی از مسئولان ارشد وزارت آموزش و پرورش و روسای سازمان‌های ورزشی برگزار شد، گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا، از ۲۳ فروردین ماه جاری است. امسال به دستور و با کمک یکی از مسئولان ارشد وزارتخانه، حضور در بازگشایی مدارس و راهکارهایی برای ادامه فعالیت های ورزشی با قدرت و انرژی تصمیم گیری شد.

وی تاکید کرد: بر این اساس مسابقات دانش آموزی ۱۰ تیم ورزشی در استان های کشور برگزار و پخش شد و در سطح روستاها بیش از ۱.۵ میلیون دانش آموز در این مسابقات شرکت کردند.

رئیس انجمن ورزش دانش آموزی همچنین توضیح داد: مسابقات ورزشی در سطح استانی با حضور ۱۲۰ هزار ورزشکار برگزار شد و هم اکنون در سطح کشوری این برنامه هستیم که از ۳۱ مردادماه آغاز می شود. مفتخریم که این مسابقات به نام سردار سلیمانی و شهید شمسی پور نامگذاری شده است.

بابویی گفت: مسابقات مدارس مسابقات ورزشی سنتی در سطح ورزش های پایه است. امیدواریم این مسابقات به صورت گسترده در سطح شهرستان و مدارس برگزار شود.

وی با بیان اینکه در اصفهان بیش از ۲۱۴۸ شرکت کننده و داور در ۳ رشته حضور داشتند، گفت: در ۳ رشته بیش از ۷۵۰ نفر از چهارمحال و بختیاری، در ورزش و شطرنج بیش از ۱۷۰۰ دانش آموز در خراسان رضوی. در مطالعات محلی بیش از ۱۰۳۰ هنرجوی کشتی آزاد و فرنگی بودند. در تهران جشنواره ورزش سنتی ابتدایی را با حضور ۱۱۰۰ دانش آموز و با حضور پدر و پسر، مادر و دختر برگزار کردیم.

رئیس انجمن ورزش دانش آموزی افزود: بازی های شطرنج ۶ مرداد در اصفهان، بازی های دختران در البرز و اصفهان و مراسم ابتدایی دختران و پسران در تهران برگزار می شود.