شرکت Pfizer و Alex Therapeutics روی تلاش DTx که در ابتدا بر روی ترک نیکوتین متمرکز بود، تشکیل دادندغول داروسازی فایزر، فضای دیجیتال درمانی را مورد توجه قرار داده و یک همکاری تجاری استراتژیک جدید با استارتاپ سوئدی Alex Therapeutics امضا می کند.

این تلاش مشترک از پلتفرم مبتنی بر هوش مصنوعی Alex Therapeutics بهره خواهد برد که هر دو درمان رفتاری شناختی (CBT) و درمان پذیرش و تعهد (ACT) را با هوش مصنوعی به منظور شخصی سازی مراقبت ها ادغام می کند. در ابتدا این زوج بر روی ایجاد درمان های دیجیتال برای درمان اعتیاد به نیکوتین تمرکز خواهند کرد و تلاش های خود را در بازار آلمان آغاز خواهند کرد.

«در تلاش‌های ما برای دسترسی بیماران به اشکال جدید و ابتکاری درمان، هدف ما بهره‌مندی کامل از امکانات دیجیتالی‌سازی است. Alex Therapeutics به دلیل رویکرد خود در ترکیب آخرین یافته‌های روان‌شناختی در برخورد با رفتارهای مضر با امکانات هوش مصنوعی، یک شرکت بسیار امیدوارکننده است. گفت آیلین توزل، مدیر کشور فایزر آلمان، در بیانیه ای درباره انتخاب شریک همکاری توضیح داد.

چرا مهم است

سازمان بهداشت جهانی گزارش می دهد که تنباکو سالانه بیش از هشت میلیون نفر را می کشد. امروزه چندین شرکت سلامت دیجیتال از جمله Quit Genius، Carrot و CureApp SC ابزارهای دیجیتالی طراحی کرده اند که برای کمک به ترک سیگار طراحی شده اند.

فایزر سابقه کار در فضای ترک سیگار را نیز دارد. قبلاً دارویی به نام Chantix برای کمک به بیماران برای ترک سیگار طراحی شده است. با این حال، در ماه سپتامبر، این شرکت به دلیل سطح نیتروزامین N-nitroso-varenicline، یک فراخوان داوطلبانه Chantix در ایالات متحده را در سراسر کشور صادر کرد.

روند بزرگتر

فایزر مدتی است که به فضای دیجیتال درمانی علاقه مند بوده است. در ژوئن ۲۰۲۰، این شرکت اعلام کرد با Sidekick Health برای راه اندازی یک پلتفرم درمانی دیجیتال تقریباً ۸ میلیون دلار ارزش دارد.

این شرکت همچنین علاقه خود را به ترکیب عناصر دیجیتال بیشتر در تحقیقات نشان داده است. فایزر قبلا با این شرکت همکاری کرده بود انجمن پزشکی دیجیتال (DiMe) و سایر شرکت های علوم زیستی در یک ابتکار نقطه پایانی دیجیتال با تمرکز بر درماتیت آتوپیک.

بسیاری دیگر از شرکت های بزرگ علوم زیستی فضای دیجیتال را کاوش کرده اند. در ماه می، Novartis با پزشکی همکاری کرد شرکت هوش مصنوعی Ada Health در مورد تشخیص جدیدی برای بیماران مبتلا به بیماری های ایمنی و شرایط نادر. Novartis همچنین در گذشته با شرکت درمانی دیجیتال Pear کار کرده است، با این حال، این دو در اواخر سال ۲۰۱۹ بر سر همکاری برجسته خود در مورد درمان های بازیابی از سوء مصرف مواد reSET و reSET-O تقسیم شدند. مؤسسه تحقیقات بیومدیکال نوارتیس (NIBR) هنوز با این شرکت بر روی تحقیقات اسکیزوفرنی و مولتیپل اسکلروزیس کار می کند.

علاوه بر این، سانوفی از سال ۲۰۱۹ با درمان دیجیتالی هاپیفای هلث برای درمان علائم مولتیپل اسکلروزیس کار کرده است.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر