صحبت از «گفتگو» دقیقاً مثل نگرانی از گم شدن تیغ ​​شمر در عصر عاشورا است!


حسین شریعتمداری به کیهان نوشت: چند روز پیش آقای محسنی آژه ای رئیس محترم و فداکار قوه قضائیه ضمن تاکید بر برخورد قاطع با مخالفان و مجازات ظالمانه و حزن انگیز آنان گفت:

البته عمل اعتراضی شامل آتش زدن قرآن و پرچم، سوزاندن اموال مردم و کشتار مردم نمی شود، اما عمل اعتراضی تعریف و برنامه خاص خود را دارد.» آقای آژه ای پس از تمایز بین اعتراضات و اغتشاشات، اغتشاشات اخیر را توطئه آمریکا و صهیونیست ها توصیف کرد و تاکید کرد: امروز آنچه در پس وقایع اغتشاشات اخیر نهفته است و محرک ها و عوامل اصلی آن تغییر کرده است. برای همگان کاملاً روشن است و نشان داده شده است که صهیونیست ها، آمریکایی ها و سایر کشورهای اروپایی در این اتفاقات دست داشته اند و سران آنها نیز در مورد این موضوع صحبت می کنند. پس از این توضیح روشن و تفاوت اعتراض و سردرگمی، رئیس محترم دادگستری گفت: به کلیه تشکل ها، گروه ها، احزاب، احزاب و به طور کلی افراد جامعه که دارای تردید، سؤال، انتقاد و اعتراض هستند، اعلام می دارم که هستم. مایل به شنیدن نظرات، پیشنهادات و انتقادات آنها از طریق گفتگو هستند.

۳- معلوم است که قصد آقای آژه ای صحبت با اغتشاشگران نیست. او بیان روشن و واضحی دارد
– و عاقلانه – مخالفان را “اشیای شناخته شده آمریکا، اروپا و صهیونیست ها” معرفی کردند و از لزوم برخورد قاطع و سخت با آنها صحبت کردند. شورشیان به وضوح نشان داده‌اند که در حال انجام کارهایی هستند که به دستور سرویس‌های اطلاعاتی خارجی (اعترافات صریح سربازان اسیر شده، از جمله بسیاری از اسناد غیرقابل انکار دیگر) صادر شده است. آنجا در دنیا سوزاندن اموال عمومی، بریدن گلوی پلیس، حمله به مساجد و مساجد، سوزاندن قرآن، بیرون کشیدن پارچه از سر زنان محجبه، کشتن مردم در کوچه و بازار، سوزاندن آمبولانس هایی که برخی از آنها حامل بودند. بیماران، دزدی کالا نامیده می شود؟!

۴- در این میان حامیان اغتشاشات که مسبب خسارات و خونریزی ها هستند، اظهارات صریح و مبهم جناب رئیس دادگاه را تحریف کرده و آنان را مایل به گفتگو با جناب عالی خوانده اند. مهاجمان و مثلاً همیشه خجالت نمی‌کشیدند که آقای اژه‌ای یا هر مسئولی از حکومت بتواند با مهاجمان قاتل و مزدوران صهیونیست‌ها و آمریکایی‌ها گفت‌وگو کند؟! و در واقع، آیا آنها بر آنها قدرتی ندارند که اگر آنها صحبت می کردند، مرتکب جنایات وحشتناک نمی شدند! و…

۵- گفتگو با افراد، گروه ها و تشکل های سیاسی که به گفته آقای آژه ای دارای شبهه، سوال و انتقاد هستند اقدامی شایسته و ضروری است، اما اگر چه تعداد کمی پر از خشونت و قاتل و مزدور هستند اما به جان و مال مردم تعرض کرده اند. و ناموس و غیر از خسارت و آتش افروزی و قتل و جنایت در دایره لغات آنها نیست، صحبت کردن در گفتگو دقیقاً شبیه صحبت افرادی است که نگران گم شدن شمشیر ملعون شیمر در غروب عاشورا و مصیبت وارده هستند. . توسط جنایتکاران با قتل عام الله! به این بهانه که باید امید داشت، حتی اگر این امید چاقویی باشد که با آن سر پاکیزه مولای مظلوممان حضرت سیدالشهدا (ع) را از بدنش جدا کردند!