صدای وزوز گوش چگونه است؟ – وبلاگ Credihealth


اگر صدای وزوز یا زنگ دائمی در گوش خود می شنوید، ممکن است یکی از میلیون ها نفری باشید که روزانه با وزوز گوش زندگی می کنند. یکی از شایع ترین شرایط شنوایی، وزوز گوش می تواند ارتباط را چالش برانگیز کند و حتی بر روابط اجتماعی و حرفه ای شما تأثیر منفی بگذارد. با گذشت زمان، این مشکل ناامید کننده می تواند منجر به اضطراب یا حتی افسردگی شود. در حالی که در حال حاضر هیچ درمانی برای این مشکل شنوایی وجود ندارد، روش هایی مانند کاملا طبیعی وجود دارد مکمل سلامتی وزوز گوش، برای کمک به کاهش علائم وزوز گوش و کمک به شما برای داشتن زندگی شادتر.

تشخیص وزوز می‌تواند دشوار باشد، زیرا تنها فردی که این بیماری را تجربه می‌کند می‌تواند این “صداهای خیالی” را بشنود. علاوه بر این، دانستن اینکه آیا وزوز گوش دارید یا خیر، ممکن است گیج کننده باشد زیرا می توان آن را به روش های مختلف تجربه و شنید. شناسایی صداهای مختلف وزوز اولین قدم مهم برای درک و تشخیص این مشکل رایج سلامتی است. در اینجا، ما نگاهی دقیق‌تر به وزوز گوش، صدای آن می‌اندازیم، و حتی برخی از مؤثرترین درمان‌های وزوز گوش را بررسی می‌کنیم.

وزوز گوش چیست؟

طبق گفته کلینیک مایو، وزوز گوش یک مشکل شنوایی است که به صورت صدای زنگ یا وزوز در یک یا هر دو گوش تجربه می شود. شاید ناامید کننده ترین جنبه این وضعیت این باشد که صداهای وزوز گوش را دیگران نمی توانند بشنوند. این به این دلیل است که صدا ناشی از صدای خارجی نیست، بلکه یک مشکل سلامتی است که فرد قبلاً به آن مبتلا شده است، مانند کاهش شنوایی مرتبط با افزایش سن یا قرار گرفتن مکرر در معرض صداهای بلند.

در برخی موارد، علائم وزوز گوش ممکن است موقتی باشد. تا به حال شده یک کنسرت زنده را ترک کنید و وقتی به سمت ماشین خود می روید گوش هایتان کمی زنگ می زند؟ خوب، اگر چنین است، پس شما وزوز گوش داشته اید. خوشبختانه، این موارد خفیف در عرض چند دقیقه از بین می روند. اما موارد مهم‌تر وزوز گوش، مانند مواردی که ناشی از کاهش شنوایی مرتبط با افزایش سن، قرار گرفتن مداوم در معرض صداهای بلند، یا بیماری‌ها یا آسیب‌های خاص است، ممکن است با گذشت زمان از بین نرود. در واقع، شایع ترین علل وزوز گوش، کاهش شنوایی مرتبط با افزایش سن است.

صدای وزوز گوش چگونه است؟

معمولاً وزوز گوش مانند صدای وزوز یا زنگ خفیف در یک یا هر دو گوش است. بسته به شدت وضعیت وزوز گوش شما، این صدا می تواند جزئی باشد زیرا به سختی متوجه آن می شوید یا می تواند آنقدر بلند باشد که یک مکالمه ساده تقریبا غیرممکن شود. صداها و شدت علائم وزوز شما نیز ممکن است به دلیل عوامل محیطی، مانند صداهای بلند یا چیزی که باعث استرس یا اضطراب شما می شود، تغییر کند. رژیم غذایی و انتخاب های سبک زندگی شما، مانند نوشیدن الکل یا سیگار کشیدن محصولات تنباکو، نیز می تواند در صدای وزوز گوش نقش داشته باشد.

برای بیشتر افراد، وزوز گوش شبیه یکی از موارد زیر است:

 • زنگ زدن
 • وزوز.
 • کلیک کردن.
 • هیسینگ
 • غرش.
 • جیغ زدن
 • ضربان قلب (وزوز ضربان دار).
 • استاتیک.

در برخی موارد، صدای علائم وزوز گوش می تواند به علت مشکل شنوایی شما اشاره کند. به عنوان مثال، اگر صدای وزوز شما مانند صدای ضعیف و ضربان دار تقریباً مانند ضربان قلب به نظر می رسد، این بدان معناست که ممکن است وزوز گوش ضربان دار داشته باشید. این نوع نادر وزوز گوش ناشی از فشار خون یا اختلالات عروق خونی است. بنابراین، مهم است که با پزشک یا شنوایی شناس خود در مورد اینکه دقیقاً صدای وزوز شما چگونه است، واضح باشد.

آیا وزوز گوش قابل درمان است؟

در حال حاضر هیچ درمانی پزشکی برای وزوز گوش وجود ندارد. بسیاری از کارشناسان بر این باورند که این به این دلیل است که وزوز گوش خود یک وضعیت پزشکی نیست، بلکه نشانه‌ای از یک بیماری موجود و زمینه‌ای است، مانند کاهش شنوایی مرتبط با افزایش سن یا یک مشکل سلامتی مانند نوروم آکوستیک، مشکلات عروق خونی یا بیماری منیر.

بنابراین، توانایی درمان وزوز گوش در درجه اول به علت خاص مشکل شنوایی شما بستگی دارد. در برخی موارد، اگر بیماری زمینه ای قابل درمان باشد، علائم وزوز گوش نیز به سرعت از بین می رود. به عنوان مثال، اگر وزوز گوش شما به دلیل تجمع موم گوش ایجاد شده باشد، پزشک می تواند یک روش تخلیه موم گوش را برای پاک کردن مجرای گوش شما انجام دهد. با تخلیه موم گوش، اکثر افراد دیگر وزوز گوش را تجربه نمی کنند. اما در بیشتر موارد، وزوز گوش قابل درمان نیست و فرد باید با پزشک خود برای شناسایی موثرترین درمان برای کاهش صداهای وزوز گوش همکاری کند.

آیا درمان وزوز گوش امکان پذیر است؟

برای اکثر موارد وزوز گوش درمان پزشکی وجود ندارد، اما برای کسانی که با وزوز گوش زندگی می کنند، امید وجود دارد. پزشکان و شنوایی شناسان روش های درمانی مختلفی را توسعه داده اند که می تواند به افراد کمک کند علائم وزوز گوش خود را بهتر مدیریت کنند و با گذشت زمان، کنترل زندگی و سلامت شنوایی خود را به دست گیرند.

برخی از موثرترین درمان ها برای مقابله با علائم وزوز گوش عبارتند از:

 • ماشین های پوشش صدا.
 • سمعک.
 • درمان بازآموزی وزوز گوش (TRT).

برای بسیاری، ایجاد تغییرات مهم در شیوه زندگی می تواند صدای زنگ در گوش شما را نیز کاهش دهد. پزشکان برای مدیریت وزوز گوش و تقویت سلامت کلی خود، خوردن یک رژیم غذایی سالم و متعادل و حداقل ۳۰ دقیقه ورزش سبک تا متوسط ​​در روز را توصیه می کنند. از آنجایی که استرس و اضطراب اغلب باعث بلندتر شدن وزوز گوش می شود، می تواند به کاهش استرس و اضطراب شما در طول روز کمک کند. عوامل استرس زا در زندگی خود را شناسایی کنید و سعی کنید تا جایی که می توانید علائم وزوز گوش را کاهش دهید از آنها دوری کنید.

نتیجه – وزوز گوش چگونه است؟

وزوز گوش یک مشکل شایع شنوایی است که میلیون ها نفر را در سراسر جهان تحت تاثیر قرار می دهد. در حالی که در افراد مسن شایع تر است، وزوز گوش همچنان می تواند افراد را در هر سنی یا شرایط سلامتی تحت تاثیر قرار دهد. وزوز گوش که معمولاً به‌عنوان یک صدای وزوز یا زنگ جزئی تجربه می‌شود، می‌تواند مانند بسیاری از صداهای مختلف، از جمله کلیک کردن، نبض، یا حتی غرش یا خش‌خش به نظر برسد. شناسایی صدای علائم وزوز گوش اولین قدم مهم در شناسایی علت است.

اگرچه هیچ درمانی وجود ندارد، اما راه‌هایی برای درمان علائم وزوز گوش وجود دارد، به طوری که با گذشت زمان ممکن است دیگر متوجه آن صدای خفیف زنگ نشوید. بسیاری از افراد مکمل های سلامت وزوز گوش را مصرف می کنند تا به بدن کمک کنند به طور طبیعی علائم وزوز گوش را کاهش دهند و به آنها کمک کنند زندگی شادتر و سالم تری داشته باشند.

سلب مسئولیت: اظهارات، نظرات و داده‌های موجود در این نشریه‌ها متعلق به نویسندگان و مشارکت‌کنندگان فردی است و نه از Credihealth و سردبیر(ها).

با ۹۹۴-۹۹۴-۸۰۱۰ +۹۱ تماس بگیرید و با کارشناسان پزشکی Credihealth صحبت کنید. رایگان. در انتخاب پزشک متخصص و کلینیک مناسب، مقایسه هزینه درمان از مراکز مختلف و بروز رسانی به موقع پزشکی کمک بگیرید.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر