ضربات نهایی بر پیکر «برجام»!


آژانس بین‌المللی انرژی اتمی روز سه‌شنبه ۱ دسامبر تایید کرد که ایران در حال غنی‌سازی اورانیوم با خلوص ۶۰ درصد است. به گفته این آژانس، این سطح از خلوص نزدیک به سطح غنی سازی مورد نیاز برای اهداف تسلیحاتی است.

اندیشه هایش: آژانس بین‌المللی انرژی اتمی روز سه‌شنبه ۱ دسامبر تایید کرد که ایران در حال غنی‌سازی اورانیوم با خلوص ۶۰ درصد است. به گفته این آژانس، این سطح از خلوص نزدیک به سطح غنی سازی مورد نیاز برای اهداف تسلیحاتی است.

به گزارش آریا سعادتمند از سرویس بین الملل اندیشه هایشرویترز درباره تصمیم ایران برای غنی سازی تا ۶۰ درصد نوشت: آژانس بین المللی انرژی اتمی اعلام کرد جمهوری اسلامی ایران به فعالیت های خود برای بهبود تاسیسات زیرزمینی فردو و نطنز ادامه می دهد و قصد دارد فعالیت های خود را گسترش دهد. آخرین تصمیم هیات مدیره فرمانداران به دستور کار اضافه شدند.

آغاز غنی سازی 60 درصدی اورانیوم در فردو و ناقوس مرگ برجام!

این آژانس سازمان ملل اعلام کرده است که ایران قصد دارد با نصب ۱۴ آبشار IR-6 یا بیشتر، غنی‌سازی اورانیوم را با خلوص ۵ تا ۲۰ درصد در تاسیسات فردو گسترش دهد.

آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در بیانیه‌ای نوشت: رافائل گروسی، مدیرکل آژانس امروز گفت که ایران تولید اورانیوم با خلوص ۶۰ درصد – UAF6 (اورانیوم هگزافلوراید) – را با استفاده از دو سانتریفیوژ IR-6 Cascades آغاز کرده است. در تاسیسات توسعه فورد.

بدون شک تصمیم شورای حکام و ادامه غنی سازی ۶۰ درصدی ایران تیری به برجام خواهد بود.