طارمی بهترین خرید سال های اخیر فوتبال پرتغال بودسومین سال حضور مهدی طارمی مهاجم ایرانی در باشگاه پورتو به بهترین شکل ممکن آغاز شد. طارمی با زدن ۴ گل در دو بازی نشان داد که در این فصل از آمادگی و انگیزه بالایی برخوردار است و می تواند مانند فصل گذشته یکی از مهره های اصلی پورتو برای این رقابت ها باشد.

مهاجم ملی پوش ایرانی تاکنون در مجموع ۵۳ گل مقابل حریفان پورتو به ثمر رسانده است و بدون شک با ادامه حضورش در این تیم می تواند آمار خود را بهتر کند.

عملکرد طارمی به خصوص در ابتدای این فصل که با قهرمانی در سوپرکاپ آغاز شد و با پیروزی مقابل ماریتیمو در هفته اول ادامه یافت، باعث تمجید خورخه کاستا، سرمربی سابق پورتو شد.

کاستا طارمی را بهترین فوتبالیست پرتغال دانست و در ادامه به تمجید از این بازیکن ایرانی گفت: این یکی از بهترین خریدهای سال های اخیر فوتبال پرتغال بود و این باعث می شود به تفاوت خرید بازیکن داخلی یا خارجی فکر کنیم. چند سال پیش هم همینطور بود: “بیایید به بازیکنانی مانند درولوویچ و زاهویچ نگاه کنیم.”

روزنامه پرتغالی “رکورد” به بهانه صحبت با کاستا به گذشته طارمی پرداخت و نوشت: طارمی تنها به یک فصل در ریو آوه نیاز داشت تا بتواند به بزرگترین باشگاه پرتغال بپرد. فصل ۲۰۱۹/۲۰، ریو آوه اسپورتینگ لیسبون ۳ را شکست داد. -۲ در آلوالاده طارمی گلی نخورد اما سه پنالتی به دست آورد که شاگردان کارلوس کاروالال را به پیروزی رساند و فصل را با ۲۱ گل در ۳۷ بازی به پایان رساند که باعث شد با ۴.۵ میلیون یورو به پورتو بپرد.

این روزنامه همچنین به پیشنهاد یک میلیون دلاری الدحیل قطر به طارمی قبل از پیوستن به فوتبال پرتغال اشاره می کند که طارمی به آن توجهی نکرد و پیشرفت را به جای پول ترجیح داد. او پس از یک فصل حضور در ریو آوه، با ۴.۵ میلیون یورو ریو آوه را به مقصد پورتو ترک کرد.