طراحی ویلا در بهترین شرکت طراحی ویلا در ایران


طراحی ویلا در سبک مدرن، رومی و کلاسیک و تلفیقی از زمینه های تخصصی فعالیت شرکت ویرا طرح اسپرلوس می باشد. تیم معماری و ساخت ویرا طرح اسپرلوس با بیش از یک دهه تجربه طراحی پلان ، محوطه سازی و ساخت انواع ویلای مدرن و کلاسیک و ساختمان های ویلایی آماده مشاوره، طراحی و اجرای پروژه های ویلا و باغ ویلا در تهران، کرج، شمال و سایر نقاط کشور می باشد. اگر از نخستین مراحل پروژه اقدام به تهیه پلان های معماری و طراحی ویلا نمایید و ساخت ویلا را بر اساس پلان های معماری انجام دهید نتیجه کار بسیار رضایت بخش تر و جذاب تر خواهد بود. طراحی ویلای مدرن، کلاسیک، روستیک یا سبک تلفیقی خود را با خیال راحت به ما بسپارید.

طراحی ویلا چیست؟

ترسیم ذهنی خلاق یک طراح معمار را طراحی ویلا میگویند که با استفاده از اصول و تجربیات خود طرح ویلا را بر روی کاغذ یا روی کامپیوتر خلق می‌کند.این طراحی با هدف رسیدن به یک ایده مورد تحلیل قرار خواهد گرفت و در نهایت با استفاده از سلیقه کارفرما و تجربیات مهندس معمار، طرح نهایی ویلا ایجاد خواهد شد.ایده‌ پردازی و ایجاد یک تصویر ذهنی در ذهن یک معمار مسلما احتیاج به سال‌ها تجربه و الگو گرفتن از طرح‌های مختلف ویلا دارد. طرح‌ها و ایده‌های زیادی توسط شرکت های معماری، در سالیان متمادی طراحی و ساخته شده است و چیزی که زیاد حائز اهمیت است داشتن یک دید عمیق از طراحی است.ما به عنوان بهترین شرکت طراحی و ساخت ویلا و سالها تجربه در خلق طرح های مختلف ویلایی آماده همکاری با شما برای رسیدن به یک طرح زیبای ویلایی هستیم.

طراحی ویلا مدرن و کلاسیک

چنانچه تمایل به طراحی ویلا خود به سبکی چشم نواز و متناسب با سلیقه و روحیات خود دارید یا به قصد ساخت و ساز در زمینه ویلاسازی فعال می باشید شرکت ویرا طرح اسپرلوس با تجربه طراحی و ساخت دهها ویلای لوکس مدرن و کلاسیک می تواند در تمامی مراحل همراه شما باشد. مراحل طراحی ویلا در دفتر معماری ویرا طرح اسپرلوس با شناخت سلیقه کارفرما و تعیین سبک مورد پسند وی شروع میگردد. در وهله اول با مشاهده نمونه کارهای طراحی ویلای مدرن ، کلاسیک ، روستیک یا سایر سبک ها با در نظر گرفتن نکات فنی و اجرایی در تعامل با کارفرما سبک ویلا مشخص می شود. از اینجا مرحله طراحی شامل پلان اولیه و نقشه های اجرایی شروع می شود و در تمامی مراحل ضمن تعامل با مالک زمین ویلایی اصلاحات مد نظر ایشان تا حصول نتیجه دلخواه اعمال میگردد. ویرا طرح اسپرلوس با مدیریت جناب مهندس محمدی از ابتدای پروژه تا اتمام ساخت ویلا در تمام مراحل طراحی و اجرایی همراه شما و ناظر بر اجرای بهینه پروژه ویلایی شما خواهد بود.

شرکت ویرا طرح اسپرلوس دارای نمونه کارهای متعدد در سراسر کشور از شمال تا جنوب در زمینه طراحی و ساخت ویلا و سازه های ویلایی می باشد.  در صورت تمایل برای مطلع شدن از جزییات طراحی ویلا می توانید مطالب این صفحه را مطالعه فرمایید و در جریان کم و کیف مراحل طراحی یک ویلا قرار بگیرید. طراحی ویلا واجرا و ساخت اقامتگاه های ویلایی و خانه باغ همواره طرفداران خاص خود را دارد. طراحی ویلای مدرن یا ترکیبی در شمال کشور یا اطراف شهرهای بزرگ مانند لواسان، دماوند،  کردان و زعفرانیه در سالیان اخیر طرفداران زیادی پیدا کرده است.

چه کسیست که مایل نباشد یک آخر هفته یا تعطیلات چند روزه را به دور از هیاهوی شهر در کنار خانواده و دوستان سپری کند؟ اگر به دنبال فرصتی برای گریزی هرچند کوتاه از استرس کار و زندگی پر دغدغه شهری هستید داشتن یک اقامتگاه ویلایی در اطراف شهر می تواند گزینه ای ایده آل باشد. بی دلیل نیست که امروزه انواع باغ ویلا و ویلای مدرن و کلاسیک در لواسانات، اطراف تهران ، کرج، مناطق مختلف مازندران و گیلان در شمال و سایر نقاط کشور با طراحی  و محوطه سازی ویلا به شکل زیبا و مدرن  به عنوان اقامتگاه های آخر هفته رواج و استفاده فراوانی دارند.

طراحی ویلا دوبلکس

اگر به انواع طراحی برای ویلا دوبلکس علاقه دارید و می‌خواهید که درباره این نوع طراحی نکات بیشتری را بدانید، در ادامه این بخش همراه ما باشید. با طراح ویلای دوبلکس مدرن شما در محیط ویلای خود فضای بیشتری را در اختیار خواهید داشت و در یک زیربنای ثابت، مساحب بیشتری را برای پیاده سازی پلان خود دارید. به این ترتیب می‌توانید از یک زیربنای مشخص، استفاده بیشتری را برای خود رقم بزنید. ساخت ویلای دوبلکس کمک می‌کند تا فضایی آرام بخش و بزرگ برای خود طراحی کنید. فضایی که می‌تواند لحظات مفرح و بانشاطی را برای شما رقم بزند.

در حین طراحی برای ویلای دوبلکس باید در نظر داشته باشید که رعایت کردن اصول آن از اهمیت بسیاری برخوردار است. در حین طراحی لازم است تا جهت‌ها را جدی گرفته و زاویه مناسبی را برای پیاده سازی سبک دوبلکس را انتخاب کنید، بهترین زاویه برای آن که یک ویلای دوبلکس خوب را طراحی کنید، قسمت شمالی زمین است. به این ترتیب یک نورگیر بسیار عالی خواهید داشت که می‌تواند در استفاده از انرژی صرفه‌جویی کرده و نور ویلا را به خوبی تامین کند. ضمن اینکه با در نظر گرفتن ارتفاع بلند بای سقف‌ها می‌توانید نور و روشنایی بیشتری را در ویلا به وجود آورید.

طراحی ویلای به سبک دوبلکس یک نوع از طراحی محسوب می‌شود که علاقه‌مندان زیادی برای این نوع طرح وجود دارد.در این سبک از طراحی، طبقات ویلا بوسیله راه‌پله آزاد و غیر‌محصور به هم مرتبط می‌شوند؛ در واقع سقف این راه‌پله، سقف نهائی طبقه آخر به شمار می‌آید و به همیل دلیل قسمت وید، حول آن شکل می‌گیرد.چیدمان در طراحی دوبلکس مدرن معمولا به این صورت است که طبقه پایین که ورودی اصلی ویلا در آنجا قرار دارد به فضاهای عمومی مانند: نشیمن، غذاخوری، آشپزخانه، و اتاق مهمان تخصیص پیدا می‌کند و فضای خصوصی در طبقات بالایی قرار می‌گیرد .

در طراحی داخلی ویلا دوبلکس شاید بتوان گفت راه پله، مهمترین نقطه کانونی و جذاب به شمار می آید.

هزینه ساخت خانه ویلایی

هزینه ساخت خانه ویلایی با توجه به ابعاد و طراحی اولیه آن تعیین خواهد شد. در واقع مساحت خانه ویلایی، یکی از فاکتورهای تعیین کننده ای است که مشخص می کند چه میزان هزینه اولیه باید برای مراحل مختلف ساخت از جمله گودبرداری، پی ریزی، ستون کاری، دیوارکشی، سقف گذاری و … انجام شود. پس از آن نوع طراحی ویلا و متریالی که برای ساخت آن در نظر گرفته می شوند؛ به طور مستقیم در هزینه ساخت خانه ویلایی، تاثیرگذار خواهند بود.

به این ترتیب می توان برای ساخت خانه هایی به این سبک که در الگوی کلاسیک، سنتی یا مدرن و لوکس قرار می گیرند، رده های قیمتی متفاوتی را در نظر گرفت. از این روی پس از دریافت سلیقه و نظر مشتری و تطابق آن با بودجه و استانداردهای موجود منطقه ای، می توان نرخ متوسطی از هزینه های لازم برای شروع به طراحی و ساخت چنین خانه هایی را ارائه داد.

بدیهی است که سپردن کار و پروژه به دست تیم های حرفه ای، جدای از آن که نتیجه کار را به مراتب رضایت بخش تر خواهد ساخت، موجب صرفه جویی در هزینه ها و بهینه سازی اجرای پروژه خواهد شد.