عملکرد فاطمی امین در حوزه اصلاح معادن کشور استثنایی است – پایگاه خبری مدرا


رضا پارسافر گفت: همزمان با آغاز برنامه های دولت سیزدهم برای ایجاد یک میلیون واحد مسکونی، مشاغل مرتبط با حوزه معدن در کشور جان تازه ای گرفته اند، جدید که شاهد تحولات اساسی در این زمینه هستیم.

وی با اشاره به اینکه نمایندگان شورای اسلامی باید فکری و دقت بیشتری نسبت به تعقیب وزیر صمت داشته باشند، افزود: وزارت صمت در نظام سیزدهم منشأ بهره وری خدمات و اقدامات اقتصادی بود. در زمینه ها، از جمله بازیافت و فعالیت های کانی های مرموز مشاهده شده.

عضو خانه معادن استان خوزستان با تاکید بر اینکه اجرای بخش بزرگی از برنامه های دولت در حوزه معدن نیازمند تغییر قوانین است، گفت: وزیر صنعت، معدن و تجارت مشمول اجراست در حالی که این سیاست است. همچنین توسعه صادرات محصولات معدنی باید قانون ذکر شده در دنبال را به طور جدی تغییر دهد.

به گفته وی، انتظار می رود شورای اسلامی از پروژه های وزیر صلح حمایت کند تا کسب و کارهای مرتبط با حوزه معدن بتوانند در رشد اقتصاد کشور موفق باشند.

لزوم حمایت مجلس از طرح فاطمی امین برای نوسازی ماشین آلات معدنی

پارسافر همچنین به خرابی بخش بزرگی از ماشین آلات مربوط به بخش معدن کشور اشاره کرد و گفت: وزیر صنعت، معدن و تجارت در جهت نوسازی و برون سپاری ماشین آلات حوزه معدن و تداوم آن گام ها و تلاش های بزرگی برداشته است. این راه نیاز به حمایت جدی دارد، شورای مسلمانان است.

وی گفت: روند نوسازی ماشین آلات حوزه معدن کشور به دلیل بروکراسی اداری با مشکل مواجه شده است که فاطمی امین مطمئناً در صورت حمایت مجلس می تواند این مشکل را حل کند و به اهداف درست دست یابد.

یکی از اعضای شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی با بیان اینکه عمر طولانی این ماشین ها در دهه های گذشته باعث کاهش تولید در معادن کشور شده است، گفت: راهکارهای وزیر صمت برای بهسازی ماشین آلات این سال. وجود خواهد داشت. مطمئناً منجر به توسعه و بهبود فضای کسب و کار می شود.کار در بخش معدن منجر خواهد شد.

درخواست استیضاح فاطمی امین وزیر صنعت، معدن و تجارت در جلسه علنی روز چهارشنبه ششم مهرماه از سوی هیئت رئیسه دیوان اسلامی پذیرفته شد و به گفته سخنگوی هیئت رئیسه، قرار است جلسه استیضاح برگزار شود. یکشنبه ۸ آبان ماه برگزار می شود.

منبع: ایرنا