عکس همه تهیه کنندگانی که صداوسیما نامزد جام جهانی کرد/بازیگر و کمدین سینما نیز شامل می شوند!


چیزی که این فصل را با بازی های جام جهانی تلویزیون متمایز می کند، پرداختن به برگ هایی است که به این شکل ظاهر می شوند که می گویند، جدای از سه شبکه و آنهایی که تمرکزشان روی ورزش است، برنامه های بزرگی را روی آنتن می فرستند. جزئیات بیشتر جام جهانی آماده است.کار سایر شبکه ها و برنامه های اجتماعی سیما نیز موجود است و علاوه بر آن حق پخش مسابقات فوتبال نیز خریداری شده است.

اما در جام جهانی ۲۰۲۲ قطر کدام نمایندگان و خبرنگاران برای این ویژه برنامه ها انتخاب می شوند؟ کدام یک به قطر فرستاده شده یا خواهند شد و کارگردانان ویژه برنامه هایی که از استودیوها روی آنتن می روند چه کسانی خواهند بود؟

جواد خیابانی، محمدرضا احمدی، محمدحسین میشاقی، رسول مجیدی، عبدالله روا و محمد میر به عنوان مجریان ویژه برنامه های جام جهانی و رامین نصیر نصیر، نیما شاهرخ شاهی و حمید محمدی به عنوان مجری و پیمان یوسفی به عنوان تهیه کننده در این برنامه. عمدتاً برنامه های جام جهانی با همکاری سه شبکه و ورزش و نسیم.

این در حالی است که به گفته قائم مقام سیما، این بار از مسابقات جام جهانی با توجه به مضمون و قالب برنامه از مجریان غیرورزشی و چهره های جدید استفاده می شود، یعنی واقعاً به معنای جابه جایی نیست. تیم ورزشی حرفه ای بر این اساس می توان انتظار داشت که علاوه بر افراد لیست فوق که تاکنون نام آنها به صورت رسمی اعلام نشده است، شاهد افراد دیگری نیز به عنوان برگزارکنندگان ویژه برنامه های جام جهانی با چارچوب برنامه سازی سیما باشیم.

همچنین همانطور که گفته شد مسئولان سیما اعلام کردند که در جام جهانی امسال برنامه های ورزشی شبکه های یک و دو و شبکه هایی مانند نسیم، امید و… «ابر متن موضوع» به موقعیت های مختلف رویداد جام جهانی ۲۰۲۲ قطر می پردازند.

گزارشگران ۳ بازی اول ایران در جام جهانی چه کسانی هستند؟

در حالی که فوتبال ایران خود را برای آغاز جام جهانی ۲۰۲۲ قطر آماده می کند، گزارشگران سه بازی ایران در دور اول این مسابقات انتخاب شدند.

بر اساس این خبر، محمدرضا احمدی، پیمان یوسفی و جواد خبانی سه خبرنگاری هستند که از سه دیدار ایران در جام جهانی گزارش می دهند. محمدرضا احمدی برای گزارش بازی ایران مقابل انگلیس، پیمان یوسفی برای گزارش بازی ایران مقابل ولز و جواد خیابانی برای گزارش بازی فینال ایران مقابل آمریکا انتخاب شدند.

زوج ثابت احمدی و میثاقی در ایستگاه سوم

بر اساس اعلام تلویزیونی، محمدرضا احمدی و محمدحسین میشاقی که چند سالی است نامشان با برنامه «فوتبال برتر» شبکه سه گره خورده است، اجرای ویژه برنامه جام جهانی جام جهانی را بر عهده دارند. کانالی با عنوان “جام ۲۰۲۲”.

«جاما ۲۰۲۲» از جمعه ۶ آبان ماه با اجرای محمدرضا احمدی و محمدحسین میثقی پخش می شود.

ویژه برنامه شبکه تلویزیونی جام جهانی ۳ در سال ۲۰۱۸ روسیه با عنوان بیست هجده توسط عادل فروسی پور و تیم برنامه نود و اجرای وی تهیه شده است.

جواد خیابانی، عبدالله روا، محمد میر و رسول مجیدی در شبکه ورزش

برنامه اصلی شبکه ورزش جام جهانی «جام ۲۲» است که پخش آن روزهای دوشنبه و جمعه ساعت ۲۱ از اول مهرماه آغاز شد و رسول مجیدی کارگردانی اصلی این برنامه را بر عهده دارد.

«قطرنامه» یکی از قسمت های این برنامه است که به صورت خنده دار ساخته عبدالله روا، جلوه های جالب و جانبی جام جهانی را به نمایش می گذارد.

همچنین محمد میر از قطر و رویدادهای حاشیه آن گزارش زنده خواهد داشت. وی به عنوان مجری برنامه های «فصل داغ فوتبال»، «فوتبال آسیایی» و «شب های فوتبالی» با شبکه ورزش سیما همکاری داشته است.

«جم و جزیره» ساخته جواد خبانی یکی از قسمت های این ویژه برنامه شبکه ورزش سیما است که با معرفی مناطق گردشگری در قشم که دومین جزیره نزدیک به قطر است اجرا می شود.

«جم ۲۲» از این هفته هر شب روی آنتن می رود.

عکس همه تهیه کنندگانی که صداوسیما نامزد جام جهانی کرد/بازیگر و کمدین سینما نیز شامل می شوند!

رامین ناصرنصیر، نیما شاهرخ شاهی و حمید محمدی در شبکه نسیم

ویژه برنامه ۳۰ قسمتی شبکه نسیم در جام جهانی ۲۰۲۲ قطر با نام «فوتبال زندگی است» در حال آماده سازی است. به نظر می رسد این برنامه ایجنت ندارد اما از رامین ناصر نصیر، نیما شاهرخ شاهی، حمید محمدی و مهدی حدادپور مورخ ورزش به عنوان گزارشگر در این برنامه استفاده می شود.

بخشی از کار در قطر تهیه شده و بخشی دیگر در کشور ما ضبط شده و شامل عناصر عملیاتی است. این برنامه سرگرم کننده است و به حواشی جام جهانی و فوتبال به طور کلی و زندگی عمومی در مورد فوتبال می پردازد.

آخرین حضور رامین ناصرنصیر در تلویزیون برای ایفای نقش در سریال پلاک ۱۳ به کارگردانی آرش معیریان است که امسال از شبکه سه سیما پخش شد.

آخرین حضور نیما شاهرخ شاهی در سریال «دادستان» مسعود دی نمکی و سریال «اپیدمی» است.

حمید محمدی که این روزها مجری برنامه «فوتبال ۱۲۰» از شبکه ورزش سیما است، به عنوان یکی از خبرنگاران «فوتبال زندگی است» با این برنامه همکاری دارد.

پیمان یوسفی و «ورژیا» در شبکه نسیم

«وارسیا» در شبکه نسیم به بررسی تاریخچه جام جهانی در مقاطع مختلف، اخبار جام جهانی و جام جهانی اعلام نشده می پردازد. این برنامه را پیمان یوسفی آماده می کند. پیمان یوسفی در این برنامه کار نخواهد کرد و تنها به عنوان تهیه کننده حضور دارد.