غذاها انسولین را افزایش می دهند و غذاها قند خون را کاهش می دهند

افزایش و کاهش انسولین و قند خون با مصرف برخی غذاها، از جنبه های بسیار مهم برای وزن گیری و برای بیماران دیابتی بسیار مهم است. ترشح انسولین از نظر فیزیولوژیکی (در شرایط طبیعی بدن) توسط عناصر غذایی، هورمون ها، گیاهان و داروهایی که در خون در گردش هستند، تنظیم می شود.

گلوکز، مانوز، ب-کتو اسیدها، اسیدهای آمینه (لوسین، آرژنین و غیره) از ترکیبات غذایی هستند که ترشح انسولین را افزایش می دهند. در یک محدوده باریک و مقادیر مصرفی آن توسط انسان بزرگترین مقدار در بین تمام مواد مغذی است.

بنابراین قندها و غذاهای نشاسته‌ای که گلوکز آزاد می‌کنند مانند سیب‌زمینی، برنج، ماکارونی، نان و غیره، همگی منجر به افزایش سریع غلظت گلوکز خون با شاخص گلیسمی (GI) بالا می‌شوند که شاخصی از سرعت ظهور گلوکز بالا است. غلظت خون پس از مصرف غذا

افزایش ترشح انسولین برای افراد عادی فایده خوبی ندارد. به عنوان مثال، اگر یک فرد سالم غذائی بخورد که ترشح انسولین را به شدت افزایش می دهد، انسولین ترشح شده باعث می شود که گلوکز به سرعت از خون خارج شود و این فرد احساس گرسنگی کند، در نتیجه غذاهایی مصرف کند که این احساس را مسدود می کند، یعنی غذاهایی با شاخص گلیسمی بالا. و این اثر باعث افزایش سطح گلوکز خون می شود. این ممکن است منجر به اضافه وزن افراد عادی شود (دارای سایر عوامل مستعد کننده) و همچنین عامل مستعد کننده ای برای مقاومت به انسولین است.

افزایش ترشح انسولین با خوردن غذاهای با شاخص گلیسمی بالا در مورد یک فرد دیابتی نیست، زیرا لوزالمعده ضعیف او ممکن است مقادیر کافی انسولین را برای برآورده کردن نیازهای مورد نیاز برای پاسخگویی به بار ناگهانی گلوکز ترشح نکند که منجر به هیپرگلیسمی شود.

سطوح هورمونی بارداری می تواند قند خون یک زن باردار را به حدی افزایش دهد که برخی از افراد با متابولیسم طبیعی گلوکز در دوران بارداری دچار دیابت می شوند و اگرچه ۹۵ درصد از آنها پس از زایمان بهبود می یابند، اما مصرف بسیاری از غذاهای دارای گلیسمی بالا می تواند این مورد را تشدید کند.

برخی از غذاها مانند سیر و پیاز می توانند با رقابت با انسولین برای مکان های غیرفعال کننده انسولین در کبد، قند خون را کاهش دهند و این باعث افزایش انسولین آزاد در خون می شود و این انسولین باعث کاهش قند خون می شود. نشان داده شده است که گیاه جینسینگ باعث افزایش ترشح انسولین از پانکراس و افزایش گیرنده های انسولین می شود، یعنی اثر انسولین را در کاهش قند خون افزایش می دهد.

فهرست غذاهایی که قند خون را کاهش می دهند طولانی است و شامل بسیاری از غذاها می شود، بنابراین برای بحث در مورد مکانیسم اثر آنها، مقدار مصرف، اقدامات احتیاطی و مضرات مصرف زیاد، باید مقاله دیگری بنویسم.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر