14
شهریور

غذای جهان: غذاهای فیلیپینی


این چهارمین قسمت از سری قسمت هایی است که در آن با متخصصان غذا از سراسر جهان در زمینه آشپزی سنتی صحبت خواهیم کرد. لطفاً قسمت قبل در مورد غذا و فرهنگ هندی ، کلمبیایی و ژاپنی را ببینید.

از همه کسانی که پیشنهاداتی برای ارائه سایر کشورها و غذاهایی که مایل به کشف آنها هستید ارسال کردند. کتی نوشت:

“من عاشق مجموعه شما در مورد چگونگی خوردن غذاهای سنتی سالم در سراسر جهان هستم. من می خواهم در مورد غذاهای فیلیپینی بیشتر بدانم. من یک سال در فیلیپین زندگی کردم و عاشق غذا هستم! مناطق غذاهای سنتی فیلیپینی سالم هستند و می توان آنها را تغییر داد تا سالم تر باشند. “


اهلی لوین

لوین دوتیماس به من ملحق می شود تا درباره فرهنگ و غذاهای فیلیپینی صحبت کند. لوین در فیلیپین متولد شد و اکنون در ایالات متحده زندگی می کند. اگرچه او در ابتدا قصد تحصیل در زمینه کودکان را داشت ، اما به آموزش بیوشیمی علاقه مند شد و رویکرد خود را نسبت به مطالعه تغذیه تغییر داد. لوین اکنون مدرک کارشناسی ارشد خود را در زمینه تغذیه به پایان رسانده است و در حال حاضر در حال گذراندن دوره آموزشی تغذیه است ، که با تبدیل شدن به یک متخصص تغذیه / تغذیه به اوج خود می رسد.

در زیر نکات برجسته برخی از بحث های ما آمده است. لطفاً برای شنیدن کل مصاحبه روی کلیپ صوتی کلیک کنید.

کمی درباره آشپزی سنتی در فیلیپین بگویید.

هر رژیم فیلیپینی دارای دو بخش اصلی است: برنج و اولام ، که یک اصطلاح رایج برای غذای برنج است. این غذا معمولاً ترکیبی از پروتئینی مانند گوشت خوک ، مرغ یا ماهی و سبزیجات مختلف است. طعم های فیلیپینی معمولاً شور ، تلخ و سمی هستند (که باور کنید ، پس از طعم و مزه خوب است).

تأثیر فرهنگ همسایه آسیای جنوب شرقی بر غذاهای فیلیپینی چیست؟

اصلی ترین تأثیر آسیایی بر غذاهای فیلیپینی چینی است و می توانید آن را در غذاهای ماکارونی و ماکارونی و سس سویا و سس ماهی مشاهده کنید. ما نیز مانند همسایگان جنوب شرقی خود از کره نارگیل و کره بادام زمینی استفاده می کنیم.

تأثیر قدرت خارجی یا استعمار بر غذاهای فیلیپینی چگونه بود؟

اسپانیایی ها گوشت ، شیر و غذاهایی مانند embutido ، paella و حتی غذاهای مکزیکی مانند tamales و chicharron را ارائه می کردند. آمریکایی ها غذای سالم و غذاهای اصلی آمریکایی مانند مرغ سرخ شده ، اسپاگتی ، پیتزا ، بستنی و کنسروها را به کشور آوردند.

سالم ترین جنبه های خوردن غذاهای سنتی فیلیپینی چیست؟

سبزیجات زیادی برای ما وارد کاسه می شوند و از آنجا که ما توسط آب زیادی احاطه شده ایم ، غذاهای دریایی نیز رایج است.

جنبه های ناسالم رژیم معمولی فیلیپینی چیست؟

فیلیپینی ها دوست دارند از چربی خوک در آشپزی استفاده کنند ، بنابراین برخی غذاها چاق می شوند. همچنین گاهی اوقات می توان آن را با سس سویا و همه سس های ماهی مورد علاقه خود نمک زد.

مسافران فیلیپینی با چه نوع غذایی روبرو می شوند که در هیچ جای دیگر پیدا نمی کنند؟

ما طیف گسترده ای از غذاها و کیک ها را در سراسر کشور داریم ، اما برای خوردن مشتاق بالوت (تخم مرغ اردک فرآوری نشده) و گوشت بدون چربی کبابی مانند روده ، خون پف کرده ، سر مرغ ، پای مرغ ، گوش خوک وجود دارد.

آیا فکر نهایی دارید؟

از آنجا که غذاهای فیلیپینی در جامعه آمریکا چندان مورد استفاده قرار نمی گیرد ، غذاهای فیلیپینی در ایالات متحده اغلب در رستورانهای کوچک خانوادگی یافت می شود و تقریباً به طور قطع درست است. من شما را تشویق می کنم که آن را امتحان کنید!