فعال سیاسی اصولگرا: چرا رئیس دولت یکی از بچه های حرام نیست؟ – پایگاه خبری مدرا


گزارش کردن پایگاه خبری مدرا; یک سال از عمر پادشاهی می گذرد و اکنون می توانیم قضاوت محدودی درباره آنچه در این یک سال اتفاق افتاده است ارائه دهیم. دولت در کدام حوزه ها موفق بوده و در کدام حوزه ها شکست خورده است؟

محمدصادق کوشکی، فعال و تحلیلگر سیاسی درباره این موضوع گفت: شاید بهترین وجه دولت سیزدهم، رویکرد دولت به سیاست خارجی باشد. به این ترتیب برای اولین بار پس از انقلاب شاهد بودیم که سیاست مناسبی در قبال کشورهای همسایه اتخاذ شد و ارتباط با آنها به عنوان یکی از سیاست های اصلی دولت انتخاب شد. همچنین عضویت در کنوانسیون شانگهای از دیگر موفقیت های دولت در زمینه سیاست خارجی بود. مناسب ترین رویکرد دولت در این حوزه سیاست خارجی بود که امروز شاهد نتایج مثبت آن در حوزه اقتصادی هستیم.

وی ادامه داد: اما انتقاداتی هم به دولت وارد است، از جمله اینکه وزرای اقتصاد بد عمل کرده اند. از جمله وزیر دفاع، اقتصاد، کشاورزی و کار. آنها ضعیف عمل کردند و با رویکرد رئیس جمهور مخالف بودند. در دو حوزه علمی و آموزشی تحرکی نداشتیم و وضعیت نسبتا با ثبات بود. در همین حال، وزارت نفت از سایر بخش‌های اقتصادی پیشی گرفت و توانست با روسیه برای توسعه میادین نفت و گاز به توافق برسد.

این فعال سیاسی همچنین گفت: در مجموع دولت چندین مشکل اساسی وجود دارد که یکی از آنها تداوم حضور مدیران باقی مانده از دولت قبل در وزارت دولت است و با رئیس جمهور همکاری نکرده اند. . آقای رئیسی این نشانه‌ها را این بود که سران باقی‌مانده دولت آقای روحانی اصلاً به آن نشانه‌ها اعتقاد ندارند و دیدگاه‌هایشان کاملاً مشابه دیدگاه روحانی است، این ضعف بزرگی است که حرکت دولت را کند می‌کند.

وی در پاسخ به این موضوع که آیا دولت از تمام اختیارات قیام استفاده کرده است یا خیر، گفت: دولت آقای رئیسی بیش از آنکه انقلابی باشد، اساسی است و مردمی را می بینیم که تغییر نمی کنند و فقط صالحین هستند. جناح، تصرف مناصب مهمی گرفته است واقعاً شایسته نیست دولتی با روحیه انقلابی افرادی را مشاور فرهنگ انقلاب معرفی کند که در فرهنگ و هنر متخصص نیستند و حوزه تخصصی خود را می دانند و حتی نمی دانند. زبان کشوری که به آن اعزام می شوند. این روش انتصاب مدیران و افسران صحیح نیست.

کوشکی در پایان گفت: ما به تازگی نسلی را دیدیم که هفت سال جنگ سوریه را کنترل کرد. نسلی از جوانان مستعد و با انگیزه و میانسالان مجرب که همگی واقعاً روحیه انقلابی داشتند. می دانیم که مدیریت در جنگ یکی از سخت ترین جنبه های مدیریت است و فردی که توانسته در جنگ پیچیده ای که در سوریه دیده ایم بهترین عملکرد را داشته باشد می تواند در مدیریت داخلی مفید باشد، اما آیا در دولت از آنها استفاده می شد. ? از آقای رئیسی می پرسم چرا از حافظان حرم در دولت استفاده نکردید؟ چرا باید جایگاه آنها در نظام ملی کم باشد؟ چرا رئیس اجرایی دولت یکی از کودکانی نیست که از معبد محافظت می کند؟ به همین دلیل است که می گویم رهبری حکومت انقلابی نیست، یعنی چنین قدرت شایسته و متعهدی معقول نیست و فضای محدود حکومت را کنترل می کند.