فعال پایه: به مردم توصیه می کنم صبر خود را افزایش دهند/ مردم به دولت ایمان دارند – پایگاه خبری مدرس


گزارش کردن پایگاه خبری مدرا; حسین ابراهیمی، فعال و تحلیلگر سیاسی درباره فشار اقتصادی که این روزها بر مردم وارد شده است، گفت: در شرایط فعلی دولت تلاش می کند کارهای اساسی انجام دهد و طبیعی است که کار اساسی طول بکشد. زمان رسیدن به نتیجه است، اما از طرف دیگر مردم می توانند در سخت ترین شرایط اقتصادی باشند و نه بازاری وجود دارد، نه کسب و کار و نه قدرت خرید برای مردم. حقیقت این است که صبر مردم از دست رفته و حق با مردم است و زندگی در این شرایط کار سختی است.

وی ادامه داد: البته این را هم بگویم که بخشی از این گرانی ها ناشی از اقدامات عده ای سودجو است. دیدند منافعشان در خطر است و جمع آوری کردند و گران فروختند. دولت نمی تواند همه نیروها را بالاتر از همه برای نظارت قرار دهد و مطلقاً غیرممکن است. “

این فعال سیاسی همچنین گفت: اگر فعالیت کلان اقتصادی انجام نشود کار بسیار اشتباه می شود و نظر دولت نیز همین است. دولت بر این باور است که اگر به مشکلات ریشه ای رسیدگی نشود نمی توان رشد و توسعه اقتصادی را در آینده تضمین کرد. در واقع ما به سخنان دولت گوش می دهیم، می بینیم که دولت درست می گوید، اما با این وجود، باید اقلیت ها را در این عملیات اقتصادی در نظر بگیرد.

ابراهیمی در پایان گفت: به مردم توصیه می کنم صبورتر باشند تا دولت موفقیت اقتصاد کشور را تامین کند. امروز شاهد هستیم که گام های خوبی به خصوص در زمینه ارتباط با کشورهای منطقه برداشته شده است و امیدواریم به زودی شاهد نتایج این اقدامات باشیم. دولت باید جلوی گرانی ها را بگیرد زیرا با وجود اینکه مردم به دولت ایمان دارند، مشکلات اقتصادی ممکن است باعث ناآرامی اجتماعی شود. با این حال امیدواریم خداوند به مردم صبر و استقامت عنایت کند و دولت در خدمت به مردم توفیق بیشتری داشته باشد.