فهرست تجهیزات پزشکی برای مراقبت های بهداشتی شما – بلاگ Credihealth


اگر می خواهید یک مرکز مراقبت های اولیه را راه اندازی کنید، باید تجهیزات و لوازم زیادی تهیه کنید. ممکن است از قبل بدانید چه چیزی تجهیزات پزشکی شما باید مراقبت های بهداشتی خود را اجرا کنید.

اما موارد مهم دیگری نیز وجود دارد که باید در نظر بگیرید. نکته مهم در این زمینه قیمت این دستگاه ها است. اگر بخواهید تجهیزات جدیدی بخرید، هزینه زیادی برای شما خواهد داشت.

بهتر است یک صفحه گسترده ایجاد کنید و همه چیزهایی را که نیاز دارید با جزئیات بنویسید، از جمله قیمت، و سپس تصمیم بگیرید که چه کاری انجام دهید. یک روش مقرون به صرفه برای کاهش هزینه اولیه وجود دارد.

می توانید تجهیزات پزشکی دست دوم را از برندهایی مانند Med-Equip INC. خوشبختانه دستگاه های تایید شده را در اختیار شما قرار می دهند تا از دوام و دقت آنها مطمئن شوید.

بنابراین لازم نیست نگران قیمت باشید و می توانید روی اولویت خود تمرکز کنید. در اینجا لیستی از تجهیزات پزشکی مهم است که می توانید از بین آنها انتخاب کنید.

نمایشگرهای پزشکی

این ساده و در عین حال ضروری است. اینها صفحه نمایش حریم خصوصی بیمار هنگام معاینه و یا استراحت در انزوا، حریم خصوصی بسیار مورد نیاز را برای بیماران فراهم کنید. آنها قابل حمل، جمع شدن و مدیریت آسان هستند. نصب در یک کلینیک یا در یک بیمارستان بزرگ، شما به سادگی نمی توانید بدون صفحه نمایش حریم خصوصی انجام دهید.

اتوکلاو

اتوکلاوها به عنوان ضدعفونی کننده با بخار استفاده می شوند و به طور گسترده در مراقبت های بهداشتی یا کاربردهای صنعتی استفاده می شوند.

این دستگاه از بخار تحت فشار برای حذف باکتری ها، قارچ ها، ویروس ها و هاگ های مضر روی دستگاه ها استفاده می کند.

AED (دفیبریلاتور خارجی خودکار)

AED یک دستگاه الکترونیکی با توانایی تشخیص هر گونه آریتمی مضر فیبریلاسیون بطنی (VF) و تاکی کاردی بطنی بدون نبض در سیستم قلبی عروقی شما است.

این یک دستگاه قابل حمل است و قادر به درمان این شرایط با استفاده از دفیبریلاسیون است. استفاده از برق می تواند آریتمی را متوقف کند و به قلب کمک کند تا ریتم طبیعی خود را دوباره شروع کند.

شنوایی سنج

شنوایی سنج یک وسیله پزشکی است که برای اندازه گیری حدت شنوایی بیماران استفاده می شود. این دستگاه بسیار مفیدی است که از چند هدفون و یک رایانه شخصی استاندارد برای ارزیابی توانایی شنوایی شما تشکیل شده است.

تمپانومتر

تمپانومتری یکی دیگر از تجهیزات مهم پزشکی است که باید برای مراقبت های بهداشتی خود داشته باشید.

از این دستگاه برای تشخیص چیزهایی در گوش، از جمله مایع در گوش میانی، عفونت، سوراخ در پرده گوش یا حتی اختلال عملکرد شیپور استاش استفاده می‌شود.

نمایشگر فشار خون

فشار خون بالا یکی از شایع ترین و همچنین خطرناک ترین شرایط این روزها است. این می تواند نشانه بسیاری از بیماری ها باشد و بنابراین باید به طور مداوم تحت نظر باشد.

دستگاه های فشار خون به شما کمک می کند تا دریابید که آیا فشار خون بیماران شما در محدوده سالم است یا خیر. سعی کنید دقیق ترین مانیتورها را برای کمک به تشخیص بیماری ها خریداری کنید.

دماسنج

دماسنج پزشکی وسیله ای است که به شما امکان می دهد از دمای بدن انسان مطلع شوید. دماسنج های دیجیتال توسط بسیاری از پزشکان توصیه می شود زیرا دقیق ترین دماسنج های موجود در بازار هستند.

انواع مختلفی از دماسنج های پزشکی مانند دهانی، مقعدی و پیشانی وجود دارد. برخی از آنها نیز چند منظوره هستند و می توانید یکی از آنها را انتخاب کنید که مورد علاقه شما باشد.

مانیتور قند خون (گلوکومتر)

قند خون نیز یکی دیگر از عوامل مهم در سلامت شما است. همه افراد به خصوص سالمندان باید قند خون خود را کنترل کنند.

گلوکز متر که با نام گلوکومتر نیز شناخته می شود، یک دستگاه پزشکی برای اندازه گیری غلظت گلوکز در خون شما است. خوشبختانه تعداد زیادی گلوکومتر الکترونیکی قابل حمل وجود دارد و برای یافتن یک مورد مناسب مشکلی نخواهید داشت.

تجهیزات و لوازم فوریت های پزشکی

تجهیزات فوریت های پزشکی و لوازم نیز مهم هستند، و شما باید آنها را داشته باشید تا برای هر شرایطی آماده باشید.

در اینجا چند مورد مهم وجود دارد که بهتر است برای مراقبت های بهداشتی خود در نظر بگیرید:

 1. راه های هوایی
 2. آسپیراتورها
 3. اکسیژن
 4. ماسک
 5. کیسه / ماسک احیا

گوشی پزشکی

گوشی پزشکی یکی دیگر از تجهیزات پزشکی ضروری در هر کلینیک مراقبت های بهداشتی و حتی در خانه شما است.

این یک دستگاه پزشکی آکوستیک است که به صداهای داخلی بدن انسان، به ویژه عملکرد قلب یا تنفس گوش می دهد. دارای یک تشدید کننده کوچک به شکل دیسک است که باید آن را روی پوست قرار دهید. این یکی از ساده ترین و همچنین ارزان ترین دستگاه هایی است که می توانید تهیه کنید.

نمودار چشم

نمودار چشم، همچنین به عنوان اپتوتایپ شناخته می شود، نموداری است که برای ارزیابی حدت بینایی شما استفاده می شود. نمودارهای چشمی اغلب توسط متخصصان استفاده می شود تا متوجه شوند که آیا چشمان شما عملکرد خوبی دارند یا خیر.

نمودار اسنلن رایج ترین نموداری است که توسط بسیاری از متخصصان استفاده می شود، بنابراین توصیه می کنیم یکی از این نوع را خریداری کنید.

ترازو وزن بدن

وزن یک عامل کلیدی در سلامت شما است و نظارت بر آن از اهمیت زیادی برخوردار است. ترازو وزن بدن یک وسیله ضروری در عمل پزشکی شما است.

در اینجا چند گزینه برای انتخاب شما وجود دارد:

 • مقیاس پرتو پزشک سلامت O’Meter
 • ترازوی پزشکی دیجیتالی سطح چشم ۵۰۰KL متره سلامت
 • ترازوی نوزادان/شیردهی تانیتا BD-815U
 • ترازو دکتر Detecto 337 Dual Reading Eye Level Physicians بدون میله قد

ویلچر

دستگاه های مراقبت از سالمندان واقعاً برای هر مرکز ضروری است زیرا اکثر بیماران سالمندان هستند. ویلچرها جزو پرکاربردترین تجهیزات هستند و شما باید آنها را در مراقبت های بهداشتی خود داشته باشید.

سایر وسایل مهم برای عمل پزشکی

به غیر از تجهیزات پزشکی ذکر شده، شما باید موارد دیگری را نیز برای عمل خود تهیه کنید.

اینها لزوماً وسایل پزشکی نیستند، اما برای شما مهم هستند که کار خود را بهتر انجام دهید.

 • تجهیزات سرایداری
 • لوازم اتاق استراحت (مایکروویو، توستر، قهوه ساز، یخچال/فریزر و غیره)
 • قفسه کابینت و انباری
 • سانتریفیوژ
 • ساعت
 • کولپوسکوپی
 • کامپیوتر
 • چاپگر
 • جداول امتحان ( چاقی، اطفال، پاور)
 • جدول رویه
 • تجهیزات حفاظتی (دستکش، پیش بند، عینک، ماسک)
 • یخچال / فریزر
 • تلفن
 • تلویزیون

نتیجه

ما سعی کردیم مهم ترین تجهیزاتی را که ممکن است در مراقبت های بهداشتی نیاز داشته باشید فهرست کنیم. البته ممکن است حاضر نباشید همه آنها را فوراً بخرید. پس سعی کنید خواسته های خود را اولویت بندی کنید و به تدریج آنها را تهیه کنید. در نهایت، اگر بودجه کافی برای خرید تجهیزات جدید ندارید، خرید تجهیزات پزشکی کارکرده دارای گواهینامه گزینه خوبی برای شما است.

سلب مسئولیت: اظهارات، نظرات و داده‌های موجود در این نشریه‌ها متعلق به نویسندگان و مشارکت‌کنندگان فردی است و نه از Credihealth و سردبیر(ها).

با ۹۹۴-۹۹۴-۸۰۱۰ +۹۱ تماس بگیرید و با کارشناسان پزشکی Credihealth صحبت کنید. رایگان. در انتخاب پزشک متخصص و کلینیک مناسب، مقایسه هزینه درمان از مراکز مختلف و بروز رسانی به موقع پزشکی کمک بگیرید.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر