فیلم «برادران لیلا» به طور رسمی توقیف شد – خبرگزاری مدارا


بر اساس گزارش ها دکه روزنامه مدارا؛ دفتر مدیریت فیلم و فیلم انجمن در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: «برادران لیلا» به دلیل تخلف و تخلف، پروانه تماشای فیلم صادر نمی‌شود.

متن اطلاعیه اداره کل نظارت بر فیلم و رسانه به شرح زیر است:

فیلم سینمایی «برادران لیلا» به کارگردانی سعید روستایی بدون رعایت قوانین و مقررات به جشنواره کن فرستاده شد. از آنجایی که این فیلم مجوز تماشا ندارد و صرف نظر از قوانین و تنوع قوانین حضور فعالیت در رویدادها و جشن‌های بین‌المللی، طبق ماده ۵ قانون بازبینی فیلم، اسلاید، ویدئو و مجوز ) و علیرغم انتشار رسمی انجمن سینما طبق قوانین و مقررات به جشنواره فیلم کن فرستاده شد.

“برادران لیلا” با همکاری تهیه کنندگان فیلم در صنعت سینما مورد ارزیابی قرار گرفت و در ساخت فیلم با توجه به حضور بین المللی تهیه کنندگان سینمای ایران، تصمیم بر این شد که تهیه کننده و کارگردان مجوز اکتشاف برای تولید نهایی را پیدا کنند. در نسخه جشنواره فیلم کن از مواد و اصلاحات لازم استفاده خواهد شد که برخی از آنها در فیلمنامه مصوب شورای پروانه ساخت نیامده است که در هیچ یک از موارد منتشر شده محقق نشده است.

علیرغم فشارهای لازم و اخطارهای انطباق با آگاهی و توجه تهیه کننده و کارگردان در خصوص عواقب هرگونه تخلف، متاسفانه فیلم بدون هیچ گونه همکاری در جشنواره کن به نمایش درآمد.

همانطور که بازیگران اصلی فیلم با اصرار برای رفتن به مسیر اشتباه نشان داده اند، برای تماشای فیلم در جشنواره کن انتخاب کرده اند تا با تماشاگران داخلی به تماشای فیلم بروند.

بنابراین، فیلم «برادران لیلا» بر اساس اصل «قانون، جایگاه و عدالت» و در نتیجه تخلفات عمدی و رفتار مغایر با قوانین و مقررات از جمله: شرکت در جشنواره‌های بین‌المللی غیر از مجرای قانونی ساخته شده است. و کسب. چک لیست، عدم رعایت قوانین و اصرار بر تولید نسخه بدون تغییر علیرغم تعهد و ادامه نقض آن و ادامه حتی پس از جشنواره کن و جشنواره فیلم مونیخ و در نهایت اعلام عدم پذیرش فیلم توسط کارگردان محترم، «اطلاعات دوم. و تا زمانی که محدودیت ها برداشته نشود، واجد شرایط مجوز نمایش نخواهد بود.»

جدیدترین فیلم سعید روستایی با بازی سعید پورصمیمی، ترانه علیدوستی، پیمان معادی، نوید محمدزاده، فرهاد اصلانی و را، جایزه فایفر جشنواره فیلم کن را دریافت کرد.