“قالیباف” همچنان در سودای پاستور؟!


محمد باقر قالیباف که سال ها است در آرزوی رسیدن به پاستور است همچنان با وجود رسیدن به ریاست مجلس نتوانسته با سمت جدید خود کنار بیاید و از این آرزو قدیمی دست بکشد، لذا با وجود اینکه دوستان و همفکرانش سکاندار دولت هستند و خود او نیز در جریان دو انتخابات قبلی در حمایت از آنها کنار رفته بود، اکنون به نظر بار دیگر در اندیشه به دست گرفتن سکان هدایت قوه مجریه است.

نواندیش- رضا امیری: محمد باقر قالیباف که سال ها است در آرزوی رسیدن به پاستور است همچنان با وجود رسیدن به ریاست مجلس نتوانسته با سمت جدید خود کنار بیاید و از این آرزو قدیمی دست بکشد، لذا با وجود اینکه دوستان و همفکرانش سکاندار دولت هستند و خود او نیز در جریان دو انتخابات قبلی در حمایت از آنها کنار رفته بود، اکنون به نظر بار دیگر در اندیشه به دست گرفتن سکان هدایت قوه مجریه است.

 

شاهد این ادعا نیز مواضع اخیر و بی سابقه وی در انتقاد از دولت است، کسی که پیش تر می گفت این آخرین فرصت حاکمیت است و یکدست شدن آن باید به حل مشکلات کشور منجر شود خیلی آرام در حال کنار کشیدن خود و شانه خالی کردن از زیر بار مسئولیت مشکلات اخیر است.

 

او در بخشی از اظهارات خود با انتقاد از گرانی ها گفت: امروز یکی از مباحث و نکته مهمی که نمایندگان بر حسب تکلیف نمایندگی خود وظیفه دارند به آن بپردازند بحث مربوط به گرانی ها و مشخصا گرانی آرد صنعتی و ماکارونی است.

 

وی افزود: ما با هرگونه اقدام درباره ارز ترجیحی قبل از اجرا شدن کالابرگ الکترونیکی مخالفیم و باید کالابرگ الکترونیکی اجرایی شود و این نظر دولت و رییس جمهور است و قیمت هم همان قیمت های شهریور ۱۴۰۰ باشد و این موضع دولت و مجلس است.

 

رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه خاطرنشان کرد: مساله اصلی که باعث نگرانی بیشتر مردم شده این است که گرانی اخیر شروع گرانی های کالاهای اساسی باشد که معیشت مردم به آن گره خورده است. ریشه این نگرانی های مردم به این بر می‌گردد که اگر قرار است ارز ترجیحی مربوط به کالاهای اساسی هدفمند شود، گرانی های شدیدی در دیگر کالاها که مرتبط با آن هستند ایجاد خواهد شد و دولت در موضوع ماکارونی و آرد صنعتی به گونه ای عمل کرد که باعث نگرانی بیشتر مردم شد.

 

با استناد به همین مواضع اینطور به نظر می رسد که جناب قالیباف خیلی زود از حل مشکلات به وسیله دولت سیزدهم ناامید شده اند و به همین خاطر سعی دارند با گرفتن ژست منتقد از همین حالا برای انتخابات های بعدی آماده شوند، خیال خامی که نشدنی است چرا که مردم حداقل با توجه به حواشی اخیر شخصی ایشان و مواضع سیاسی شان چنین ژشتی را از جانب جناب قالیباف نخواهند پذیرفت!

سریعترین رژیم لاغری