22
مهر

قیمت بهشت ​​آنقدر بالا رفته است که برخی نمی توانند جزیره هاوایی را خانه خود بنامندHONOLULU (KHON) – برای کایموکی ، بابی برگونیو ، بومی هاوایی ، حرکت به اورگن بی معنی بود.

“هزینه زندگی عادلانه است. هیچ مقایسه ای وجود ندارد. “برگونیو ، ساکن سابق هاوایی گفت.

برگونیو تنها دو ماه است که در پورتلند زندگی می کند اما می گوید این حرکت فشار کیف پول او را کاهش داده است.

“من می توانم به یک فروشگاه خواربار فروشی در اینجا بروم و شاید در طول یک هفته خرید 30 یا 40 دلار خرج کنم ، و در هاوایی ، شما باید 50 دلار یا 60 دلار یا بیشتر هزینه کنید ، شاید اگر بخواهید 100 دلار خریداری کنید هفته فروش سنگین. “برگونیو توضیح داد.

بر اساس گزارش سازمان تحقیقات اقتصادی دانشگاه هاوایی (UHERO) ، جمعیت هاوایی از سال 2017 روند نزولی ثابت را مشاهده کرده است. در سال 2018 ، آنها به کالیفرنیا ، تگزاس ، نوادا ، واشنگتن نقل مکان کردند و مردم هاوایی کارولینای شمالی هستند به از سال 2019 تا 2020 ، تعداد افرادی که مهاجرت کرده اند اندکی کاهش یافته است ، اما کارشناسان می گویند این می تواند با اپیدمی مرتبط باشد.

یکی دیگر از دلایلی که برگونیو نقل مکان کرد بازار مسکن بالا بود که به نظر می رسید کند می شود.

شانون هین ، رئیس هیئت املاک در هونولولو ، می گوید: “هنوز افراد زیادی نیاز دارند که خانه اول خود را داشته باشند.” وی افزود: “ما فقط کمبود عرضه داریم و تا زمانی که نرخ بهره افزایش یا افزایش پیدا نکند ، من فکر می کنم ما همیشه این مشکل را خواهیم داشت. این موضوعی است که ما قبل از COVID داشتیم ؛ ما قبلاً توانسته ایم محصولات را برای مردم تولید کنیم. ”

فقط قیمت مسکن نیست که افزایش یافته است. سفر به یک فروشگاه مواد غذایی در حال حاضر پول بیشتری را برای مشتریان به همراه خواهد داشت.

تینا یاماکی ، رئیس خرده فروشی هاوایی می گوید: “شما وارد یک سوپر مارکت می شوید و ناگهان پول شما بالا می رود ، اما به اندازه معمول چیز نمی خرید.”

تاخیرها و کمبودهای جهانی عامل افزایش قیمت کالاها هستند.

او گفت: “از اقلام غذایی گرفته تا لباس تا تجهیزات ورزشی ، لوازم الکترونیکی ، وسایل بهسازی منزل ، مصالح ساختمانی – در همه زمینه و هیچ چیز دخیل نیست.” یاماکی.

برگونیو در جزایر متولد شد و بزرگ شد و امیدوار است روزی با هاوایی به خانه بازگردد. اما ، در حال حاضر ، استعفا بهترین جایزه ای است که تا به حال دریافت کرده است.

“هاوایی هر کجا که باشید باز خواهد گشت. تصمیم بزرگی برای رفتن بود. به نظر من ، این یک انتخاب شخصی بود که من می دانستم می توانم چیزهای بیشتری بخرم و پول بیشتری پس انداز کنم. من نمی خواهم تا پایان عمر با والدینم زندگی کنم. “

آخرین خبرها

  • قیمت بهشت ​​آنقدر بالا رفته است که برخی نمی توانند جزیره هاوایی را خانه خود بنامند
  • الکس مرداک متهم است که هنگام مرگ دستیار خود بیمه می کند
  • بحران شغلی: پرستاران خلأهای کمبود کارکنان را پر می کنند
  • خواهر شیکاگو در حالی که از دیگران الهام می گیرد ، به عنوان بازیکن تیم دبیرستان تاریخ می نویسد
  • کاخ سفید از ایالت خواست تا واکسیناسیون کودکان 5 تا 11 سال را آماده کند