ماجرای پیشنهاد جالبی که ۲۰ سال پیش به رونالدو رسید / با رنگ آبی حذف شد زیرا …


کتاب جدیدی با عنوان «مسی علیه رونالدو» نشان می دهد که رونالدو می توانست خود را در گودیسون پارک پیدا کند. این وینگر ۲۰ سال پیش تنها با قیمت ۲ میلیون پوند به تافی ها فروخته شد. اما اورتون به جای آن روی پرورش یک جوان خاص دیگر تمرکز کرد.

تافی ها شانس جذب رونالدو را رد کردند زیرا به استعداد جوان خود، وین رونی ایمان دارند. وازا که در آن تابستان فقط ۱۶ سال داشت، در فصل ۰۳-۲۰۰۲ تحت مدیریت دیوید مویس شکوفا شد. او در آن فصل ۶ گل برای لیگ برتر به ثمر رساند و ۹ گل دیگر در فصل ۰۴-۲۰۰۳ به ثمر رساند.

ماجرای هدیه جالبی که رونالدو دریافت کرد / آبی پوش حذف شد زیرا ...

استعداد شگفت انگیز او برای همه آشکار بود و طولی نکشید که او با رونالدو ملاقات کرد. برنده آینده توپ طلا در سال ۲۰۰۳ پس از رد پیشنهادات سایر باشگاه ها به منچستریونایتد نقل مکان کرد.

آرسنال رونالدو جوان را برای تمرین به شمال لندن دعوت کرد و دیوید دین، نایب رئیس توپچی ها برای ارائه این پیشنهاد به پرتغال رفت. بابی رابسون، سرمربی نیوکاسل نیز خواهان جذب رونالدو بود. یوونتوس همچنین می خواست با اسپورتینگ معامله کند و رونالدو را با مارسلو سالاس از شیلی معاوضه کند اما این مهاجم نمی خواست در پرتغال بازی کند. همین اتفاق در مورد لیون فرانسه هم افتاد، اما تونی وایرلس هم نمی خواست به اسپورتینگ برود.

پارما همچنین می خواست پول زیادی به بازیکن، تیم و مدیر برنامه، ژرژ مندز بپردازد، اما نتوانست به پیشنهاد او عمل کند.

ماجرای هدیه جالبی که رونالدو دریافت کرد / آبی پوش حذف شد زیرا ...