مادر ارشا اقدسی: قول دادند رکورد فرزندم را در «گینس» ثبت کنند – پایگاه خبری مدرا


ششم مرداد ماه سال ۱۴۰۰ بود که ارشا اقدسی، سینماگر جوان و سرشناس در لبنان در حین فیلمبرداری سکانسی که مجبور به تعویض ماشین شد، دچار سانحه شدیدی شد. او به بیمارستانی در بیروت منتقل شد و باید تحت عمل بسیار مهمی قرار می گرفت و به دلیل وخامت حالش با تصمیم پزشک به خواب مصنوعی با دارو خوابانده شد تا در صورت افزایش روحیه جراحی شود. در آن زمان پرونده پزشکی وی برای پزشکان تهران ارسال شد تا در صورت فراهم شدن شرایط عملیاتی، یک تیم پزشکی از ایران به لبنان برود، اما این اتفاق نیفتاد زیرا عصر حدود یک هفته بعد در ۲۲ مرداد ماه خبر رسمی درگذشت این بدلکار به صورت گزارشی منتشر شد.

تمام روزهای پس از این اتفاق، نه تنها اعضای «بدلکاران ۱۳» گروهی که ارشا ساخته بود، بلکه همکارانش و حتی فیلمسازانی که تجربه همکاری با او در پروژه های مختلف را داشتند، از این بدلکار حرفه ای تعجب می کردند. . کسی که ماشین را ترک کرد یکی از مهارت های او بود، به همین راحتی جان خود را از دست داد؟ عده ای گمان می کردند که او احتمالاً در محاسباتش اشتباه کرده است، اما باز هم اعتقاد به خطای ارشا اقدسی در این سرنوشت شوم برای کسانی که او را از نزدیک می شناختند دشوار بود. مثل مادرش که امیدوار است بعد از یک سال بالاخره علت اصلی بی توجهی که منجر به مرگ فرزندش شد مشخص شود.

فرزانه باستی که طی ماه های گذشته هیچ گونه تعاملی با رسانه ها نداشته و از لطف مردم و هواداران ارشا کمال تشکر را دارد، می گوید: یک سال گذشت و در این زمان هیچ آرزو و توقعی نداشتیم که کاری به نام ارشا انجام دهیم. و ما هیچی نداریم هر چند دوستانش کارهایی انجام داده اند اول اینکه من هنوز اینجا هستم و هنوز منتظرم که بدانم چرا ارشا ما را ترک کرد؟کسی شکست خورده است اگر زمان کوتاهی باشد باید پاسخگو باشد و من من واقعاً می خواهم این موضوع روشن شود، اما کمی قلبم را آرام کنید.

دوم اینکه تیمی که در فیلم لبنان حضور داشتند بر اساس فیلم های ضبط شده گفتند که ارشا در آنجا رکورد بی نظیری را ثبت کرده و قول داده اند که این رکورد را در گینس ثبت کنند. همچنین قول ساخت فیلمی درباره زندگینامه و آثار ارشا داده اند که منتظر انجام هر دو کار هستم.