ما با هر مربی دسترسی محدودی به جام جهانی داریم


سه شنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۱ – ۱۷:۵۴

محمد مایلی کهن

تهران) – سرمربی سابق تیم فوتبال ایران از عملکرد اسکوچیچ روی نیمکت تیم دفاع کرد.

محمد مای‌لوخان قهرمان تیم فوتبال پرسپولیس در نشست خبری باشگاه با مدیرعامل سرخ‌پوشان گفت: اینکه حاجی رحیم‌پور هم به ایران آمد، دیدار محبت‌آمیز داشتند، دیدار با رزمی‌کاران این گروه. ما همدیگر را دیدیم و خوش گذراندیم و این یک دیدار دوستانه بود.

وی در خصوص وضعیت تیم ملی گفت: برخی موافق و برخی مخالف. اگر یک تیم ملی در بازی دوستانه پیروز نشود کجا می بازد؟ دیشب فرانسه قهرمان جام جهانی نشد؟ این تیم در حال حاضر در قعر گروه خود در لیگ اروپا قرار دارد. تیم ملی نباید همیشه برنده شود. آیا فصل گذشته مقابل برزیل بازی کرده ایم؟ ما قبلا با اکوادور و سیرالئون بازی می کردیم.

وی ادامه داد: می توانم بپرسم کیروش بعد از خروج از ایران کجا تمرین کرد؟ او به کلمبیا دیپورت شد و بیشترین گل در تاریخ کلمبیا را گزارش کرد. او به جام جهانی نرسید و برنده نشد. و در اولین بازی که با کیروش رفتیم به لطف داور بازی مقابل ازبکستان را در تاشکند بردیم. ابتدا با اسکوچیچ مخالف بودم چون سابقه نداشت اما وقتی ویلموتس متوجه این موضوع شد و در آستانه حذف از مسابقات مقدماتی جام جهانی بود، اسکوچیچ ما را به عنوان اولین گروه آسیایی به این رقابت ها برد. ما با هر مربی دسترسی محدودی به جام جهانی داریم. همکاری در جام جهانی مهم است و در این زمینه ضعیف هستیم و سرمربی با چهار بازی دوستانه در جام جهانی موفق نخواهد بود.

اسطوره فوتبال درباره عملکرد مهدویا کیا در زیر ۲۳ سال و انتقادات مربی از وضعیت موجود توسط این سازمان گفت: مهدی یکی از بهترین های تاریخ فوتبال ماست. نتایج تیم ملی را دنبال کردم. علیرغم همه تلاش ها، گروه مهدوی کیا نسبت به گذشته کمتر فردی بود. شما باید همچنان انتخاب بازیکنان را در نظر بگیرید. امکاناتی که به او می دادند با روز ما متفاوت بود چون آن موقع نمی توانستیم یک بار در حیاط اول از آزادی استفاده کنیم.

زمانی که عزیزی خادم می‌خواست رئیس انجمن شود، گفتم او جایی در بین عرب‌ها ندارد، اما تیم عزیزی خادم موفق‌ترین زمان فدراسیون فوتبال بود، زیرا تیم ملی دو هفته زودتر به جام جهانی رفت. میلخان گفت این به نفع آنهاست. موفقیت کلیدی من هیچ نظری در مورد مسائل دیگر ندارم و فکر می کنم شما بهتر بدانید.