ما متعهد به ارائه منابع اطلاعاتی به مردم ایران هستیم


نماینده ویژه آمریکا در امور ایران در توئیتی اعلام کرد که واشنگتن مایل است «ابزارهای اطلاعاتی» در اختیار مردم ایران قرار دهد.

نماینده ویژه آمریکا در امور ایران در توئیتی اعلام کرد که واشنگتن مایل است «ابزارهای اطلاعاتی» در اختیار مردم ایران قرار دهد.

به گزارش ایسنا، رابرت مالی، نماینده ویژه آمریکا در امور ایران، روز پنجشنبه در واکنش به وندی شرمن، معاون وزیر امور خارجه آمریکا در واکنش به حمایت از آنچه «دسترسی آزاد از مردم» خواند، توئیت کرد. در کشورهایی که دسترسی محدود به اطلاعات دارند» و نوشت: ما متعهد هستیم می خواهیم مطمئن شویم که منابع اطلاعاتی مهم در دسترس مردم ایران است.

وندی شرمن روز پنجشنبه با تقریباً گروهی از نمایندگان شرکت‌های فناوری آمریکایی دیدار کرد تا درباره آنچه که او «حمایت از دسترسی آزاد مردم به اطلاعات در کشورهای تحریم‌شده به‌ویژه ایران» می‌خواند، گفتگو کند.

مقامات دیگری از وزارت امور خارجه و اداره کنترل دارایی های وزارت خزانه داری آمریکا (OFAC) نیز در این نشست حضور داشتند که بیشتر آنها از شرکت های فناوری بودند.

بر اساس اعلام وزارت امور خارجه آمریکا، وندی شرمن در این نشست با بیان اینکه مجوز عمومی D-2 با هدف دسترسی مردم ایران به بازی های آنلاین انجام شده است، تاکید کرد: اعطای این مجوز انجام شده است. و خدمات و ایجاد فرصتی برای شرکت های فعال در حوزه فناوری برای ارائه ابزارهای ارتباطی به مردم ایران.