محسنی آژه ای: دادگاه سوئد اگر عدالت داشت «حمید نوری» را آزاد می کرد – پایگاه خبری مدرس


گزارش کردن دیده بان ایران؛ حجت الاسلام والمسلمین محسنی آژه ای امروز دوشنبه (۱۲ مرداد) طی سخنانی در جلسه دیوان عالی قوه قضائیه ضمن گرامیداشت ایام پایانی ماه پر خیر و برکت ذی الحجه و روز مباهله گفت: درسی که در این روزهای حساس و بزرگ می گیریم این است که اگر اسلام عزیز و جبهه حق و عدالت به خطر افتاد نباید از مصائب و مشکلات دوری کنیم، بلکه باید جان خود را فدا کنیم. در صورت لزوم زندگی می کند

وی همچنین در خصوص بزرگداشت عید اکبر، عید اکبر، عید قربان، از مردم و دست اندرکاران برگزاری جشن عید قربان و برگزاری جشن ۱۰ کیلومتری این روز تقدیر کرد. تهران و مهربانی میلیونی در روز غدیر در سراسر کشور انجام شد.

سازمان بازرسی کل کشور نباید قانون حمایت از خانواده و جوانان ملت را کنار بگذارد

رئیس کل دادگستری در ادامه با گرامیداشت روز خانواده و تجلیل از افراد در حال استراحت گفت: هرگونه تلاش برای تحکیم بنیان خانواده و ایجاد محبت و عطوفت در کانون خانواده موجب تعالی و پیشرفت هر چه بیشتر ملت می شود.

بر این اساس رئیس قوه قضائیه همچنین به رئیس سازمان بازرسی کل کشور تاکید کرد که نظارت بر اجرای قانون «حمایت از خانواده و جوانان جامعه» و به طور کلی قوانین مربوط به آن را پیگیری می کند. به فضایل نهاد خانواده، مدیریت ازدواج و مسکن.

در رابطه با این موضوع، رئیس کل دادگستری مرکز توسعه اختلاف و دادگاه های خانواده را نیز موظف به توجه به موضوع پیوند خانواده و رسیدگی و تصمیم گیری در امور خانوادگی و مسائل مربوط به ارث، مهریه و … کرده است. و غیره این فرآیند موجب استحکام خانواده ها و اجتناب و جلوگیری از جدایی آنها می شود.

قاضی همچنین به دستگیری و محاکمه ناعادلانه «حمید نوری» شهروند ایرانی در سوئد و مخالفان دستگیری و این پرونده با رعایت اصول و ارزش‌ها و نقض عدالت قضایی در این پرونده اشاره کرد. ضمن محکومیت دستگیری، محاکمه و اتهاماتی که به گفته عده ای، این شهروند ایرانی در جریان این عدالت خواهی محاکمه ای متهم به تروریست، قاتل، جنایتکار و بداخلاقی شده است.

رئیس قوه قضائیه با اشاره به اشتباهات و مشکلات آشکار و آشکار در نحوه محاکمه حمید نوری در سوئد از جمله انتصاب یک کارمند سابق به عنوان قاضی و نقض اصول حقوق بشر از جمله مدافعان دروغین حقوق بشر است. . وی گفت: تروریست ها و قاتلی که در دهه های مختلف به ویژه در دوران جنگ تحمیلی، همراه با صدامیان علیه ملت ایران جنایت کردند، امروز در سینه کشورهای غربی و سران این کشورها پنهان شده اند. کشورها از این تروریست ها حمایت می کنند و از آنها به عنوان شاهد در یک محاکمه ناعادلانه و نمایشی استفاده می کنند.

رئیس دادگاه در ادامه جلسه دیوان عالی کشور نیز با بیان اهمیت احترام به سخنرانان دستگاه قضایی خطاب به کلیه ضابطان و کارکنان دیوان تاکید کرد که با وجود لحن بالا و دشوار. از کار، در نهایت صبر و شکیبایی با کسانی که در مورد سیستم قضایی صحبت می کنند اعم از چهره شاکی، شاکی و متهم و دانستن رفتار ما با مردم و مشتریان و نحوه برخورد با پرونده های آنها، اگر اینطور است. ندارد. تأثیری بیشتر از اصل نگه داشتن، تأثیر کمتری نیز ندارد.

انتقاد رئیس قوه قضائیه با دستورات و دستورات قضایی که قابل دفاع نیست

حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی آژه‌ای نیز بر اهمیت صحت اطلاعات، دستورات، قضاوت‌ها و نظرات مراجع قضایی تاکید کرد و بخش عمده این صحت را موافقت این قضاوت‌ها و نظرات دانست. اصول و مبانی حقوقی گفت: اگر تلاش کنیم اگر در قضاوت ها، آراء و دستورات خود به طور کامل و گسترده از قانون پیروی کنیم، اجرای عدالت و احقاق حقوق افراد تحت فشار خوب و آسان خواهد بود.

رئیس دادگاه در خصوص دیدار روز گذشته خود با اعضای کمیسیون ساختمانی مجلس به مقولاتی مانند تغییر کاربری و سرقت اراضی طبیعی و تخریب محیط زیست اشاره کرد و گفت: در چنین مواردی تاکید می کنیم که مسئولین تغییر کاربری یا تخریب را انجام می دهند.محیط زیست توسط قانون تعریف شده است. اگر این مراجع مرتکب اشتباه یا تخلف از ارزیابی خود شوند، موضوع دیگری است، اما طبق قانون، قاضی ما باید بر اساس یافته های این مراجع و شکایات آنها به مسائل رسیدگی کند و پیگیری لازم را انجام دهد. اما آنچه ما بر آن تاکید داریم این است که در کلیه امور محاکم باید با علم به الزام آور بودن قانون مصوب از طریق ضوابط و نظر و دستور و اجرا به طور دقیق و مکتوب از قانون پیروی کنیم.

شکایت رئیس قوه قضائیه مبنی بر عدم تحقق حداقل های قانونی و وعده دولت برای بهبود وضعیت معیشتی کارکنان دستگاه قضایی پس از گذشت چهار ماه از سال.

رئیس شورای قضایی در این جلسه برای دوازدهمین بار به وضعیت معیشتی کارکنان قوه قضائیه اشاره کرد و تاکید کرد: آقایان الفت و شاهرخیان امروز دیگر برای انجام ماموریت در جلسه دیوان عالی کشور حاضر نشدند. در همین زمینه برای گفتگو و دیدار با مقامات دولتی.

رئیس قوه قضائیه گفت: با وجود گذشت ۴ ماه از سال، قانون وضع شده و تفاهم نامه های مالی صادر شده است که این درخواست کوچک دستگاه قضایی در زمینه بهبود وضعیت حقوقی و منابع مالی است. کارمندان ما البته مذاکرات در این خصوص با نمایندگان مجلس و دولتمردان ادامه دارد و انتظار می رود دولت محترم هرچه سریعتر به این موضوع رسیدگی کند.

رئیس قوه قضائیه در پایان اولین قسمت از جلسه دیوان عالی کشور به تدوین راهبردهای کلی برنامه هفتم اصلاحات در دیوان عدالت و اینکه این سیاست ها در حال انجام است، پرداخت. خطاب به کمیسیون تلفیق دیوان محاسبات بویژه معاون اول قوه قضائیه و معاونت سیاستگذاری دیوان. سیستم قضایی به منظور فراخوان بیشتر سیاست گذاران مرتبط.