22
مهر

محقق سازمان ملل: کودکان و افراد مسن کره شمالی در خطر گرسنگی هستندملل متحد (AP)-مطالعه ای که چهارشنبه گذشته توسط سازمان ملل متحد انجام شد ، نشان می دهد که کره شمالی هایی که تحت کنترل بیماری شدید هستند با بحران غذایی رو به رشدی روبرو هستند و آسیب پذیرترین کودکان و سالمندان در کشورهای آسیایی در خطر گرسنگی هستند.

توماس اوجا کوینتانا در گزارشی در مجمع عمومی سازمان ملل متحد گفت که به نظر می رسد بخش کشاورزی کره شمالی به دلیل کاهش کودها و سایر محصولات کشاورزی از همسایگی چین با چالش های زیادی روبروست. تاثیر تحریم های سازمان ملل و تحریم های بین المللی بر سلاح های هسته ای. برنامه شیوع تب خوک آفریقایی.

وی گفت که همه گیری طولانی مدت و شدید از ژانویه 2020 باعث “سختی شدید اقتصادی و افزایش آسیب پذیری در برابر نقض حقوق بشر به طور کلی” شده است. این موارد شامل بسته شدن کامل مرزها ، محدودیت در رفت و آمد بین شهرها و مناطق و محدودیت در واردات غیر ضروری از جمله کالاهای بشردوستانه است.

قبل از همه گیری کووید -19 ، وکلای آرژانتینی می گفتند بیش از 40 درصد مردم کره شمالی “ناامن” هستند ، بسیاری از آنها از سوء تغذیه و رشد ناسالم رنج می برند. سازمان غذا و کشاورزی سازمان ملل متحد با اشاره به افزایش قیمت برنج و ذرت در مناطق مختلف در ماه ژوئن و اقدامات موقت دولت ، گفت که این تعداد افزایش یافته است.

کره شمالی روز دوشنبه گفت که کیم جونگ اون رهبر از مقامات خواسته است تا بر “وضعیت دردناک” و “مشکلات بی سابقه” پیش روی کشور فائق آیند و تلاش های هماهنگی را برای بهبود غذا و تغذیه و سطح زندگی مردم خود انجام دهند. رسانه های دولتی گزارش دادند که در سخنرانی به مناسبت هفتاد و ششمین سالگرد تاسیس حزب کارگر ، آمادگی این حزب را برای اجرای برنامه پنج ساله برای تقویت “اقتصاد ملی و حل مشکل” تأکید کرد. مردم ، غذا ، پوشاک و مسکن به به ”

اوجیا کوئینتانا تصویری تلخ از زندگی مردم کره شمالی ترسیم کرد که “رنج کشیده و مدت زیادی منتظر صلح ، امنیت ، توسعه و حقوق اولیه بشر بوده اند”.

به گفته وی ، از زمان ممنوعیت COVID-19 ، آنها با چالش های فزاینده ای روبرو شده اند ، از جمله تحریم های بیشتر ، “کنترل بیشتر و قوی تر دولت بر زندگی عمومی ، تأکید بیشتر بر اشتغال ، اقتصادی و ظهور زمینه های بشردوستانه از کشور. “

او می گوید ، در نتیجه ، “خانواده ها دیگر نمی توانند مخارج خود را تأمین کنند” و به طور فزاینده ای وام می گیرند و وسایل خانه را برای زنده ماندن می فروشند.

اوجا کوینتانا گفت: “بسیاری از مشاغل و معادن به دلیل کمبود برق ، قطعات ماشین آلات و مواد اولیه بسته شدند.” “تعداد افراد بی خانمان و کودکان خیابانی در حال افزایش است … (و) نگرانی های اجتماعی مانند فحشا ، سوء مصرف مواد مخدر ، قاچاق مواد مخدر و سرقت به دلیل رکود اقتصادی در حال افزایش است.”

وی گفت که دولت ساکنان شهری را که اخیراً از ارتش آزاد شده اند ، زنان بی سرپرست و زنان بی سرپرست را برای تشدید تولید و کار در مزارع بسیج کرده است. وی گفت که سیل در اوایل ماه اوت و کمبود کود ، سموم دفع آفات ، سوخت خودروها و مناطق کشاورزی “می تواند بر تولید مواد غذایی تأثیر بگذارد.”

در گزارش اخیر خود به عنوان پژوهشگر حقوق بشر کره شمالی ، اوجیا کوئینتانا از شورای امنیت خواست تا تحریم هایی را که “تأثیر منفی بر کمک های بشردوستانه و حقوق بشر ، از جمله عفونت کووید -19” دارد ، بررسی کند.

وی مجدداً خواستار قوی ترین گروه سازمان ملل متحد برای بازگرداندن پرونده در کره شمالی به دادگاه کیفری بین المللی یا تشکیل دادگاهی برای رسیدگی به جنایات علیه بشریت شد.

اوژه کوینتانا گفت: “این جنایات به احتمال زیاد ادامه پیدا می کند ، که توسط ادامه کار اردوگاه های اصلی زندان سیاسی نشان داده می شود.”

او گفت که وجود این اردوگاه ها ، که به نام kwanliso شناخته می شود ، “بدترین سوء استفاده از سیستم اداری است که حقوق بشر آنها را نقض می کند.”

مذاکرات هسته ای بین واشنگتن و پیونگ یانگ به دلیل اختلاف نظرها در مورد خواسته های کره شمالی برای پایان دادن به تحریم های تحت رهبری آمریکا و خواسته های آمریکا برای گام های مهم کره شمالی در جهت خلع سلاح هسته ای ، بیش از دو سال متوقف شده است.

کره شمالی در هفته های اخیر با ارائه خدمات امنیتی به کره جنوبی ، عملیات آزمایش موشکی خود را افزایش داده است و نحوه مجبور کردن کره جنوبی به آنچه از ایالات متحده می خواهد را احیا کرده است.

اوژه کوینتانا گفت: “این زمان برای ارسال سیگنال های واضح ، انجام اقدامات مشخص و یافتن راه های خلاقانه برای تقویت روند دیپلماتیک بسته برای دستیابی به حل مسالمت آمیز درگیری است.” مهمانی. “

از زمان انتصاب به سمت خود در سال 2016 ، کره شمالی از سفر اوجا کوینتانا به این کشور خودداری کرده است. وی گفت COVID-19 بازدیدهای خود را از کشورهای همسایه محدود کرده است ، بنابراین مجموعه ای از کنفرانس های آنلاین را با قربانیان نقض حقوق بشر ، خانواده های آنها ، سازمان های مدنی ، سفارتخانه های سازمان ملل متحد و کشورهای عضو سازمان ملل برگزار کرد.