مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی کمالوندی را رد کرد/گروسی: ایران ۲۷ دوربین آژانس بین‌المللی انرژی اتمی را حذف می‌کند نه ۲ دوربین – صبر


بر اساس گزارش ها دکه روزنامه مدارا؛ به دنبال تحولات مربوط به شورای مدیران آژانس بین‌المللی انرژی اتمی و واکنش ایران، مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی روز پنج‌شنبه در یک کنفرانس مطبوعاتی از توقف فعالیت ۲۷ دوربین خبر داد و توضیح داد که این مجازات «مجازات مرگبار» برای برجام است. . .

آژانس بین المللی انرژی اتمی روز گذشته اعلام کرد که آژانس بین المللی انرژی اتمی به عمد دو دوربین یک نیروگاه هسته ای ایران را “قطع” کرده است. مطلع.

در بیانیه رسمی این سازمان همچنین آمده است که عملیات منبع شبکه و فلومتر (OLEM) که آن نیز متعلق به این سازمان بین المللی است، به حالت تعلیق در خواهد آمد.

رافائل گروسی، مدیر کل این موسسه، روز پنجشنبه در یک کنفرانس خبری گفت که تعداد دوربین‌هایی که قرار است «حذف شوند» دو نبوده، بلکه ۲۷ دوربین است.

به گفته آقای گروسی، با حذف این دوربین ها که در نقاط مختلف ایران از جمله تهران، نطنز و اصفهان قرار دارند، آژانس بین المللی انرژی اتمی «حدود ۴۰ دوربین» در ایران می ماند تا فعالیت های برنامه هسته ای ایران را گزارش دهد.