مراحل تولید گچ سفید کننده در کارخانه فولادنو


به گزارش پارس نیوز، گچ سفید با کیفیت بسیار بالا و مطابق با استانداردهای جهانی در کارخانه فولادنو تولید می شود. هدف از تولید این نوع سیمان کیفیت بالا، انعطاف پذیری بالا و رنگ سفید سیمان برای سفید شدن دیوارهای ساختمان می باشد. گچ کاری ساختمان با گچ سفید اغلب بسیار ارزان تر از نقاشی یا کاغذ دیواری است. به همین دلیل، بسیاری از معماران و مهندسان استفاده از سیمان سفید را برای پوشاندن دیوارهای داخلی ساختمان در هنگام تکمیل و نجاری انتخاب می کنند.

مراحل تولید گچ سفید کننده در کارخانه فولادنو

از آنجایی که گچ وایت واش خاصیت چسبندگی غیرمعمولی دارد، نیازی به کار اولیه نیست و همین خاصیت باعث شده است که این ماده در ساختمان سازی بسیار مورد استفاده قرار گیرد.

مراحل تولید گچ سفید

در ادامه مراحل تولید گچ سفید در کارخانه را به اطلاع شما خواهیم رساند:

مرحله اول تولید گچ سفید: تامین مواد اولیه

اولین مرحله در تولید سیمان سفید، تهیه مواد اولیه برای تولید گچ است. گچ در واقع از معادن گچ استخراج می شود و در کارخانه های صنعتی به پودر گچ تبدیل می شود. معادن گچ در ایران زیاد است و نیازی به واردات این ماده نیست.

همانطور که زمین شناسان گفته اند، ایران غنی ترین کشور با بالاترین منابع معدنی خالص ترین گچ در جهان است. یکی از شهرهای معروف به نگهداری این مواد و تولید گچ سفید شهر کویری قم است که این مواد با خلوص بالا از معادن آن استخراج می شود.

مرحله دوم: دپو کنید و آماده کنید

در مرحله دوم پس از اندازه گیری خلوص سنگ توسط واحد کنترل کیفیت، محصولات خام در کارخانه نگهداری می شود. در ابتدای این مرحله، سنگ ها را با آسیاب چکشی یا آنچه در لاتین سنگ شکن می گویند، به اندازه دانه های مورد نظر شکسته و خرد می کنند و سپس آسیاب می کنند. دانه های آسیاب شده را بر اساس اندازه جدا کرده و به کوره می فرستند.

مرحله سوم تولید گچ سفید: پخت

این مرحله از تولید در فر انجام می شود. معمولاً هر کارخانه ۲ ابزار پخت در فر دارد. این بدان معنی است که سنگ ها و توده های بزرگ در یک کوره با آتش بالا با دریافت گرما از بالا آب می گیرند (آب از دست می دهند) و ذرات نرم یا گچ در یک کوره با آتش کم آب از زیر آب می گیرند. پس از این مرحله در نهایت هر دو محصول در فر با هم ترکیب شده و به یک محصول تبدیل می شوند.

مرحله چهارم: آسیاب و دانه بندی

در مرحله چهارم تولید، سنگ گچ را که اکنون می جوشانند و به صورت پودر در می آورند، نیز آسیاب می کنند تا دانه یا اندازه مشبک مورد نظر به دست آید. الک کردن همان فرآیند الک کردن است. پس از آسیاب، بذرها و بلال های باقی مانده در ماسه برای آسیاب بیشتر به حالت قبل برگردانده می شوند.

مرحله پنجم تولید سیمان سفید: بسته بندی و نصب

پس از مخلوط کردن دانه ها، نوبت به بسته بندی سیمان سفید در کیسه هایی با وزن های مختلف می رسد. پس از بسته بندی، کیسه ها بارگیری شده و روانه بازار می شوند.

در تصویر زیر نمای کلی از مراحل تولید گچ سفید را مشاهده می کنید.

مراحل تولید گچ سفید کننده در کارخانه فولادنو

مهمترین عوامل در انتخاب سیمان سفید

از آنجایی که دشمن در صنعت ساختمان اهمیت زیادی دارد، بی دقتی در انتخاب این متریال می تواند هزینه های جبران ناپذیری را برای شما به همراه داشته باشد. در ادامه مقاله به توضیح برخی از مهم ترین نکات در انتخاب این ماده می پردازیم.

سفید

سفیدی بالای این متریال چیزی است که به داخل ساختمان زیبایی و جلوه خاصی می بخشد و فضای شما را بزرگتر می کند. اما در سالن هایی که نور بالا وجود دارد استفاده از این تجهیزات باعث سوزش چشم می شود.

نوع آرد، خلوص آن، روش و زمان لازم برای پخت آن در فر از عواملی هستند که بر رنگ سیمان تأثیر می گذارند.

توانایی

اهمیت کوره و روش پخت آن در ساخت سیمان سفید کاری تا حدی است که بسیاری از عوامل مؤثر بر کیفیت گچ از جمله زمان با آن ارتباط مستقیم دارد. به طور معمول، سیمان حدود ۸ تا ۲۰ دقیقه طول می کشد، اما افزودن مواد شیمیایی دیگر زمان پخت را به طور قابل توجهی به تاخیر می اندازد.

دوام و ماندگاری در ساخت گچ سفید

گچ سفید در صورتی که پس از خشک شدن ترک نخورد بادوام تلقی می شود. مقاومت در برابر آتش، محافظت در برابر آلودگی صوتی و مقاومت بالای این ماده در برابر نقاط سخت از جمله خواص با کیفیت گچ سفید است.

یک علامت معمولی روی یک بسته گچی سفید

نکته بسیار مهم دیگر در انتخاب این محصول، برچسب استانداردی است که در بسته بندی این محصول درج شده است. نصب علامت استاندارد نشان دهنده کیفیتی است که کارخانه هنگام ساخت سیمان سفید ارائه می دهد. به عنوان مثال کارخانه پودر گچ فولاد نیو روزانه از گچ های تولیدی خود نمونه برداری می کند و نمونه ها را در آزمایشگاه مجهز خود از نظر جابجایی، مش بندی، سختی و مقاومت آزمایش می کند تا ارزش لازم را داشته باشد.

پایان

قبل از شروع خرید انواع وایت واش، کمی به برند و کارخانه وایت واش فکر کنید. بر روی کیسه های سیمانی محصولات زیادی با قیمت های مختلف در بازار موجود است، اما انتخاب سیمان سفید مرغوب نه تنها باعث زیبایی نمای نهایی دیوار ساختمان می شود، بلکه هزینه های احتمالی را نیز به حداقل می رساند.

کارخانجات تولید گچ فلزی جدید واقعی با استفاده از آخرین امکانات روز دنیا جهت تولید سیمان سفید و تست روزانه در آزمایشگاه کنترل کیفیت و گذاشتن علامت استاندارد بر روی کیسه های بسته بندی امکان پذیر می باشد. خرید انواع سیمان سفید و سیمان با کیفیت supergatchfouladno.com شما مقید هستید

بنابراین با خرید گچ های تولیدی فلزات جدید دیگر نیازی به نگرانی در مورد کیفیت محصول خریداری شده ندارید.