مردم گرفتار گرانی ها شده اند، مجلس در حال انجام امور مالی عمومی است – پایگاه خبری مدرا


گزارش کردن خبرگزاری مدرا; در سومین سال حضور در مجلس، یازده نماینده مجلس همچنان بر ارائه اهداف دور از انتظار و دور از انتظار برای زندگی مردم اصرار دارند، همچنان مسائل مربوط به پروژه هایی مانند امنیت و چند مورد گذشته وجود دارد. هفته هاست دوباره طرح هایی به بیرون درز کرده که انتقاد و اعتراضی در جامعه وجود داشته است.

این طرح‌ها از سوی برخی نمایندگان در حالی منتشر می‌شود که مردم به هرستانی‌ها نگاه می‌کنند تا طرح آن‌ها را برای حل مشکلات اقتصادی و اجتماعی ببینند، اما به نظر می‌رسد برخی از نمایندگان دور از حوزه نفوذ عمومی زندگی می‌کردند.

ناکامی نیز ظرفیت مجلس را کاهش می دهد

نهم خردادماه بود که نمایندگان در یکی از جنجالی ترین انتخابات خود تصمیم به کاهش مدیریت دیوان عدالت گرفتند و در نتیجه دیوان عدالت این حق را برای خود محفوظ می دارد که در تصمیمات و تایید دیوان عالی فضای مجازی تجدید نظر کند. شورای عالی امنیت ملی و شورای عالی.

این تصمیم با انتقاد شدید سیاستمداران مواجه شد. برخی تصمیم به ایجاد سایتی را برای تصویب طرح امنیت وب سایت می دانستند و برخی دیگر معتقد بودند که این تصمیم باعث کاهش هزینه های اخراج اساتید دانشگاه می شود. محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات دولت روحانی به این تصمیم و اظهارات تکان دهنده نماینده بین المللی ازدواج پاسخ مثبت داده است. زنان می توانند مانعی روانی برای ایجاد اختلال در اذهان مردم شوند، عموم مردم از تصمیم روز گذشته مجلس در مورد محرومیت از حقوق بشر در ایران با امکان ادامه اعتراض به تصمیمات دیوان و سایبر عالی آگاه هستند. مکان و دادگاه عالی انقلاب فرهنگی. به نظر می رسد مجلس از طرح امنیتی درس گرفته است، اما نه احترام و رعایت حقوق اساسی بشر، بلکه برای جلوگیری از رهایی مردم از خطر».

علی مطهری، نماینده مردم تهران در مجلس دهم نیز در واکنش به این مصوبه گفت: آنچه از تصویب این طرح در مجلس فهمیده می شود این است که اولاً مجلس زمینه را فراهم کرده است، نهادهای دیگر در نیروی انتظامی. . اگرچه طبق قانون اساسی تنها نهاد حقوقی این کشور شورای مسلمانان است. البته مجلس نمی تواند حقوق قانونی خود را به احزاب دیگر تفویض کند و توانایی قانونگذار در تصویب قوانین امری منحصر به فرد و غیر قابل واگذاری است.

وی همچنین پیش بینی کرد: گاردین می تواند با این تصمیم مخالفت کند. ممکن است اعضای هیأت امناء بگویند که این تصمیم موجب تضعیف حقوق اولیه بشر می شود، بنابراین باید از دستور کار خارج شود و در نهایت هیئت امنا با رعایت سایر اصول قانون بنیاد این تصمیم را رد کنند.

این بیانیه دو روز پیش از سوی دیوان تشخیص مصلحت نظام و در نهایت در ۲۳ تیرماه، دیوان عالی اداری ضمن بررسی دو بند از این رای مبنی بر «عدم صلاحیت» دیوان عالی کشور در برخورد با وضعیت موجود اعلام شد. ماده ۱۲ این قانون «پس از مشورت و بررسی اختلافات مطروحه، با اکثریت آراء مأخوذه، تصمیم مجلس در مورد دو بند مذکور اعمال شد که این موارد توسط هیئت امنا به اطلاع هیئت امنا خواهد رسید. رئیس دیوان عالی اداری

با این حال، دیوان محاسبات در مورد این تصمیم اظهار نظری نکرده است.

مجلس می خواهد آثار قدیمی را بفروشد؟

تبدیل ایران به مرکز خرید و فروش آثار باستانی و جلوگیری از حفاری‌های غیرقانونی، در حالی که برخی نمایندگان در قالب «استفاده درست از آثار باستانی و گنجینه‌ها» از برنامه‌های مردم مسیحی است که حتی پیش از مطرح شدن آن. مجلس و نظرات زیادی شده است. این طرح در سال ۱۳۸۸ مجدداً توسط حمید بقایی، رئیس وقت انجمن میراث و گردشگری مطرح شد. بقایی همچنین قصد داشت بازاری برای خرید و فروش اشیاء تاریخی در جزایر کیش و قشم راه اندازی کند که در آن زمان به دلیل مخالفت ها و درگیری شدید، این پروژه متوقف شد. سپس سالها بعد در سال ۱۴۰۱ طرحی مشابه توسط نمایندگان مجلس یازدهم ارائه شد.

پیروز حناچی شهردار سابق تهران در واکنش به این پروژه گفت: نمایندگانی که این پروژه را پیشنهاد داده اند میراث فرهنگی را یک گنج می دانند، شفاهی اما نگاهشان اینگونه است. از این پروژه این است که میراث فرهنگی را به عنوان یک گنجینه زیرزمینی می بینند، به عبارتی به سال ۱۲۷۵ برمی گردیم.

محمد مهاجاری، مفسر اصولگرا درباره طرح مجلس برای فروش اقلام میراثی گفت: پس از انتشار این سیاست، رسانه ها و اقدامات مثبتی علیه این پروژه انجام شد و ایده این در این مقطع متوقف می شود و انجام می شود. بنابراین، فجایع در راه است.

همچنین انجمن علمی باستان شناسی ایران در نامه ای به محمدباقر قالیباف، سخنگوی شورای اسلامی، این پروژه را «خطرناک» و «شرم آور» توصیف و ایرادات، استدلال ها و اختلافات حقوقی آن را تشریح کرد. در نهایت ۵ نفر از امضاکنندگان این پروژه طی نامه ای به محمدباقر قالیباف خواستار حذف این پروژه از دستور شدند.

جلال رشیدی کوچی نیز در این باره گفت: آثار تاریخی ما گنج است، اما دارایی هایی است که باید به نسل های آینده منتقل شود و قیمت گذاری نمی شود، کار ما مهم و حیاتی است و برای حفظ آن باید هر اقدامی کرد. استراتژی فاقد رشد لازم است و بدون نگرانی چیزی به بار نیاورد که خوشبختانه از دستور کار مجلس خارج شد.»

داستان ادامه دارد …

این دو طرح تنها طرح های سطح بالا برای ۱۱ نماینده مجلس نبود، طرح حفاظت از سایت یکی از جنجالی ترین اقدامات این مجلس بود که به پایان رسید.هنوز مشخص نیست. تلاش برای جلوگیری از واردات آلات موسیقی، تصمیم گیری در مورد مجازات نگهداری حیوان خانگی، عدم تغییر ساعت قانونی کشور و… تنها بخشی از مجلس های سه سال پیش است، سه سالی که مردم در سخت ترین شرایط اقتصادی قرار داشتند. فشارها، اما مجلس مشغول بود، او چنین مواردی را توضیح داد.

طبق برخی آمارها هزینه هر دقیقه مجلس ۲۱ میلیون گوجه فرنگی است و در یک جلسه علنی یک ساعت یک میلیارد دلار در دست مردم و دستگاه های اجرایی است. تصمیمات اقتصادی که به دولت در حل مشکلات کمک می کند؟