28
شهریور

مروری کوتاه بر علل کلسترول درجه پایین (LDL) که در علت بیماری های قلبی دخیل است: رژیم غذایی مغذی


به همین دلیل است که من معتقدم کلسترول با علت بیماری های قلبی ارتباط دارد

..

من اغلب مقالاتی را مشاهده می کنم یا توسط افرادی منتشر می شود که معتقد نیستند کلسترول غذایی و کلسترول سرمی نقش مهمی در شروع و پیشرفت بیماری عروقی ایفا می کنند. به همین دلیل است که من معتقدم کلسترول غذایی و کلسترول سرمی بالا خطر بیماری های قلبی را افزایش می دهد و امیدوارم بتوانیم در مورد این موضوع مثبت صحبت کنیم.

ابتدا می خواهم در مورد دو عبارت رایج بحث کنم.

اولین مکاشفه از انواع مختلف

کلسترول برای سلامت بدن مورد نیاز شما ضروری است

این بیانیه می گوید که ممکن است کلسترول نداشته باشید ، و این چیزی است که برخی افراد پیشنهاد می کنند. طنز اینجاست که همین افراد مدام تکرار می کنند که بدن کلسترول مورد نیاز خود را تولید می کند (وقتی گفته می شود که کلسترول غذایی هیچ تاثیری بر کلسترول سرم ندارد). بنابراین چرا خوردن کلسترول صفر صحیح نیست؟

این نیز مانند بسیاری از مردم به این معناست که چون برای زندگی بسیار ضروری است ، داشتن بیش از حد آن غیرممکن است و نباید از کلسترول بالا چشم پوشی کنید.

امیدوارم کسی اینجا بفهمد این جمله چقدر احمقانه است. هیچ کس نمی گوید کلسترول برای زندگی ضروری نیست. آنچه گفته می شود این است که سطح کلسترول فوق فیزیولوژیکی یک مشکل است ، همانطور که سطح آهن فوق فیزیولوژیکی یک مشکل است و به همان ترتیب که سطح آهن فوق فیزیولوژیکی یک مشکل است. همچنین برای زندگی ضروری هستند.

این نوع تفکر دوتایی ، سیاه و سفید باید در ابتدا یک پرچم بزرگ قرمز باشد.

یک جمله مهم دیگر برای کنار گذاشتن از راه

کلسترول بسیار پایین رشد می کند به زندگی زمینی

شواهد بسیار کمی برای این ادعا وجود دارد ، و شواهد زیادی بر خلاف آن ، و این عبارت اغلب با داده های اکولوژیکی بسیار ضعیفی مانند این مورد ارائه می شود.

به این تصویر نگاه کنید و مشخص می شود که چه اتفاقی می افتد: افرادی که بیشتر در این تصویر جان خود را از دست می دهند از کشورهای فقیر هستند و نمی توانند درمان مناسبی را دریافت کنند ، اما افرادی که احتمال مرگ آنها در بیماری CHD کمتر است همگی از افراد ثروتمند هستند. کشورها. در مراقبت های پزشکی پیشرفته مانند ژاپن ، کانادا ، سوئیس ، دانمارک … sns sns. اجازه ندهید این نوع داده های ضعیف شما را گیج کند.

اول ، دلایل شناخته شده چاقی از نظر کلسترول پایین و مرگ و میر وجود دارد ، به عنوان مثال ، بسیاری از بیماریها کلسترول را کاهش می دهند ، که می تواند باعث شود که کلسترول پایین با مرگ و میر مرتبط باشد. در اینجا چند کتاب مقدس برای این 1 ، 2 آمده است.

شواهد کمی وجود دارد که کاهش LDL-c باعث افزایش مرگ و میر در افراد مبتلا به CHD می شود.

همچنین شواهدی وجود دارد که نشان می دهد افراد با سطح کلسترول پایین در طول سریال ، امید به زندگی خود را افزایش داده اند. 1 ، 2

حال ، بیایید به قضیه نگاه کنیم: چرا من معتقدم که کلسترول با شروع و توسعه عروق عروقی ارتباط دارد؟

شواهد زیادی برای اثبات این امر وجود دارد که به اوایل دهه 1900 برمی گردد.

شواهد شماره 1: مصرف کلسترول در مدلهای انسانی (شامل چمن ، همه چیز خوار و گوشتخواران) منجر به نارسایی عروقی می شود.

همه چیز از آنجا شروع شد که یک محقق رژیم غذایی غنی از کلسترول به خرگوش ها داد و متوجه شد که آنها دچار آتروما شده اند.

یکی از منتقدان که شکاکان کلسترول دوست دارند آن را رد کنند این است که آن را رد کنند زیرا خرگوش ها از علف تغذیه می کنند و به غذاهای با کلسترول بالا عادت ندارند. بله ، از آن زمان به بعد ، این نتایج در علف ، همه چیز خوار ، گوشتخوار و بسیاری از گونه های نخستی نشان داده شده است. 1 ، 2 ، 3 ، 4،5،6 کلسترول غذایی ، در تحقیقات روی حیوانات sine qua non، که به معنی یک شرایط ضروری است ، برای ترویج تصلب شرایین. این امر به طور گسترده در جامعه علمی پذیرفته شده است ، هیچ شکی در مورد این رابطه و تأثیر خوردن کلسترول بالا در ایجاد تصلب شرایین وجود ندارد. در مقایسه ، ساکارز هرگز در آزمایشات نشان داده نشده است که می تواند در صورت عدم وجود کلسترول در رژیم غذایی ، آترواسکلروز را القا کند.

و این نکته به ویژه مهم است زیرا کلسترول غذایی ممکن است بیشتر از کلسترول سرم با خطر قلبی مرتبط باشد. در مدلهای حیوانی ، تصلب شرایین را می توان با رژیم غذایی مداوم کلسترول ایجاد کرد ، حتی اگر کلسترول سرم به میزان قابل توجهی افزایش نیافته باشد.

همانطور که نویسنده اشاره کرده است

این مطالعه بر تغییر انتمای شریانی نخستی های اولیه غیر انسانی بعد از تجویز کلسترول غده در سطوح بسیار پایین تر از موارد معمول برای القای تصلب شرایین تجربی متمرکز شده است. به نظر می رسد تغییرات عمیق کمتر از آن باشد. رژیم برای گروه 1 در ابتدا برای نشان دادن تأثیر معنی دار کلسترول رژیم غذایی بر بیماری های روانی طراحی شده بود. اما ، این ایده یافت نمی شود. در مقایسه با اثر شریانی ، هیچ آستانه ای برای کلسترول در رژیم غذایی تعیین شده وجود نداشت.

این بدان معناست که میزان کلسترول بالای صفر باعث افزایش تشکیل پلاک ها می شود.

توجه به این نکته و به خاطر سپردن آن بسیار مهم است.

خط شواهد شماره 2: افرادی که دارای پلی مورفیسم های ژنتیکی هستند و از نظر ژنتیکی سطح کلسترول پایینی دارند ، ممکن است خطر بیماری قلبی کمتری داشته باشند.

مطالعه خطی مندلی مطالعه ای است که به بررسی اثرات چندشکلی خاص با اثرات شناخته شده بر نتایج بدست آمده پرداخته است. این امر باعث می شود که در موارد اپیدمیولوژیک از مشکل موارد رایج مختل کننده جلوگیری شود.

ژن های زیادی وجود دارند که با سطح کلسترول پایین مرتبط هستند. مطالعات متعدد مندلی نشان داده است که افرادی با چنین ژن هایی به مراتب بیشتر از CHD رنج می برند. 1 ، 2 ، 3

همه 9 پلی مورفیسم با کاهش قابل توجه CHD در هر جزء LDL-C ، بدون شواهدی از ناهمگونی نتایج (0.02 = I2) همراه بود. در یک متاآنالیز با ترکیب داده های بی طرفانه از 312،321 شرکت کننده ، توزیع طبیعی قرار گرفتن طولانی مدت در معرض LDL-C پایین با 54.5 ((فاصله اطمینان 95)) همراه بود.: 48.8 to تا 59.5٪) کاهش خطر CHD برای هر یک mmol / l (38.7 میلی گرم در دسی لیتر) LDL-C پایین تر. این نشان دهنده کاهش 3 برابر بیشتر در خطر CHD در هر جزء LDL-C پایین تر از مشاهده شده در طول درمان با استاتین است که بعداً شروع شد (19 × 10 43 43 /8 = p). 1

خط شواهد شماره 3: داروها و سایر مداخلات در شیوه زندگی که کلسترول را کاهش می دهند ، خطر و مرگ و میر قلبی عروقی را کاهش می دهد

استاتین ها و سایر داروهایی که کلسترول را از طریق سیستم های مختلف کاهش می دهند ، به طور مداوم میزان بروز CHD و مرگ و میر را در 1 ، 2 نشان داده اند. برخی از افراد استاتین ها را با این ادعا که دارای افیوت پلئوتروپیک هستند ، مورد انتقاد قرار می دهند. اما راههای دیگری برای کاهش LDL-کلسترول وجود دارد که هیچ اثر پلئوتروپی ندارند و همچنان منجر به کاهش خطر CHD می شوند.

LDL-apheresis فرایند فیلتر کردن مولکولهای LDL-c در خون بیمار است. معمولاً در افراد مبتلا به FH استفاده می شود (به زیر مراجعه کنید). این فرایند ، که اغلب منجر به کاهش LDL-c و همچنین کاهش CHD برای این 1 نفر می شود.

افسردگی LDL سطح کلسترول LDL را به میزان قابل توجهی کاهش داد بین 7.42 +/- 1.73 تا 3.13 +/- 0.80 mmol/L (58) در مقایسه با گروهی که تحت درمان دارویی قرار گرفتند ، بین 6.03 +/- 1.32 تا 4.32 +/- 1.53 mmol/L (28)). با تجزیه و تحلیل کاپلان مایر در مورد حوادث کرونری ، از جمله انفارکتوس میوکارد غیر کشنده ، آنژیوپلاستی عروق کرونر عرضی ، بای پس عروق کرونر و مرگ های CHD ، میزان کل فعالیت کرونر در گروه LDL-apheresis 72٪ کمتر بود (10٪) نسبت به گروه درمان دارویی (36٪) (p = 0.0088).

خط شواهد شماره 4: افرادی که دارای نقایص ژنتیکی هستند و از سطوح بالای کلسترول رنج می برند (هیپرکلسترولمی خانوادگی) در اثر بیماری قلبی جوان می میرند. کاهش سطح کلسترول در این افراد شانس زنده ماندن را افزایش می دهد.

هایپرکلسترولمی خانوادگی (FH) یک اختلال ژنتیکی است که باعث افزایش سطح کلسترول LDL در خون می شود.

متأسفانه برای این افراد ، خطر ابتلا به فعالیت قلبی 1 افزایش یافته است.

خطر بیماری قلبی ناشی از مرگ یا ناباروری در مردان بالای 60 سال برای مردان 52 درصد و برای اقوام زن مبتلا به FH 31.8 درصد در مقایسه با 12.7 درصد و 9.1 درصد برای بستگان بدون FH بود. 1

خط شواهد شماره 5: مطالعات جمعیت به طور مداوم نشان می دهد که مقابله با شیوه زندگی با کلسترول بالا با افزایش خطر و مرگ و میر قلبی عروقی مرتبط است.

خود توضیحی مطالعات اپیدمیولوژیکی و جمعیتی ارتباط قوی بین کلسترول بالای سرم و CHD را پیدا کرده اند. 1

به طور کلی ، ما شواهد قوی داریم که:

  • خوردن کلسترول در حیوانات (به اشکال مختلف) باعث تصلب شرایین می شود

  • افرادی که سطح کلسترول پایینی دارند کمتر احتمال دارد به بیماری قلبی ناشی از بیماری قلبی مبتلا شوند

  • افرادی که سطح کلسترول بالایی دارند و در سنین جوانی بر اثر بیماری های قلبی می میرند

  • معرفی داروها و سایر شیوه های زندگی که سطح کلسترول را کاهش می دهد ، خطر ابتلا به CHD را کاهش می دهد.

  • مطالعات جمعیتی که به طور مداوم نشان می دهد افرادی که دارای سطح کلسترول بالا هستند بیشتر احتمال دارد که رشد کرده و از بیماری های عروقی رنج ببرند.

به جز کلسترول ، چه توضیح دیگری می تواند همه این مشاهدات را توضیح دهد؟ چه عاملی غیر از کلسترول در همه اینها می تواند باشد؟

در حال حاضر ، هیچ کس در اینجا نمی گوید کلسترول است فقط عوامل خطر. هر چیزی که آسیب به دیواره شریان را تشدید کند و باعث التهاب شود (فشار خون بالا ، سیگار کشیدن ، افزایش قند خون ، اسیدهای چرب اضافی ، بیماری التهابی روده) در شروع و پیشرفت بیماری کمک می کند ، اما برای پلاک های آترواسکلروز نیاز به کلسترول و لیپوپروتئین ها دارد. فرم.

امیدوارم این موضوع بتواند بحثی سالم راجع به این موضوع ایجاد کند و به مردم کمک کند تا بفهمند چرا حفظ سطح کلسترول در محدوده طبیعی ، که باید زیر 150 میلی گرم در روز باشد ، اهمیت دارد. dl.

به نظر بسیاری ، ارتباط بین کلسترول بالا و بیماری های عروقی یکی از قوی ترین پیوندها در علم زیست پزشکی مدرن است.

اگر به معیار علل برادفورد-هیل نگاه کنیم ، پیوند کلسترول بالا-CHD در هر 9 شرایط بدون تغییر است ، جایی که علت احتمالاً واقعی است.

او در بررسی (بسیار توصیه شده) خود در مورد متاآنالیز SFA و CHD در سال 2010 به نقل از ارمیا استاملر (یکی از محققان برجسته قلب در قرن 20) نقل قول کرد.

در واقع ، اصلاح رژیم غذایی که برای آتروژنز آزمایشی ، sine qua non یا materia peccans (تحت کنترل Anitschkow) تعریف شده است ، مصرف کلسترول است. این نیاز قبل از دستیابی Anitschkow و همکاران (سالگرد جشن و بحث) به هزاران آزمایش روی گونه های موجودات و گیاهان ، گیاهان گوشتخوار و همه چیز خوار -از جمله نخستی های غیرانسانی -بود. نادیده گرفتن این واقعیت در بازبینی انسانی به این معنی است که اساس داروینی تحقیقات زیست پزشکی غیرقابل اعتماد است و / یا مجموعه ای از شواهد متناقض با انسان ها دارد. همچنین هیچ کدام وجود ندارد

پول در

u / oehaut