22
مهر

مرکل: “کار بسیار سختی” برای دستیابی به اهداف اقلیمی در اروپا پیش رو استمادرید (آنپلا) مرکل ، نخست وزیر آلمان روز پنجشنبه پیش بینی کرد که هدف اتحادیه اروپا از کاهش گازهای گلخانه ای محقق خواهد شد.

این توافق نامه موسوم به معامله سبز که در دسامبر گذشته امضا شد ، طرحی را برای اندازه گیری 55 درصد انتشار گازهای گلخانه ای در دهه آینده ارائه می دهد و تا سال 2050 در 27 کشور جهان به کربن خنثی تبدیل می شود.

مرکل در حالی که در مراسمی در اسپانیا برنده یک جایزه اروپایی شد ، گفت: “من پیش بینی می کنم تحقق این توافق سبز واقعاً سخت خواهد بود.”

وی تا زمان تشکیل دولت جدید آلمان پس از انتخابات ماه گذشته در سمت خود باقی است.

او در جمع تماشاگران در کاسرس ، جایی که جایزه کارلوس پنجم اروپایی را از پادشاه فلیپه ششم دریافت کرد ، گفت: “من دیگر آنجا نخواهم بود ، اما فاصله دقیق مهارت های اجماعی را بررسی خواهم کرد.”

مرکل خواستار تغییر در راه حل مشکل آب و هوا شد.

وی در مورد سیل های مرگبار در ژوئیه گذشته در آلمان گفت: “مردم اغلب در مورد هزینه حفاظت از آب و هوا صحبت می کنند و هزینه شکست حفاظت از آب و هوا بسیار ناچیز است.”

او همچنین مردم را تشویق کرد تا بر “فرصت های جدید بازار ، فناوری های جدید ، فرصت های جدید” که از تبدیل انرژی ناشی می شود ، تمرکز کنند.

جایزه کارلوس پنج از افراد ، سازمان ها یا پروژه هایی که به بهبود “ارزش های فرهنگی و تاریخی اروپا” کمک می کنند تقدیر می کند.

برندگان گذشته عبارتند از سیمون ویل ، سیاستمدار فمینیست اروپایی ، هلموت کوهل صدراعظم سابق آلمان و میخائیل گورباچف ​​، رهبر سابق شوروی.