مرگ سالانه ۱۸۰۰۰ ایرانی در حوادث رانندگی – پایگاه خبری مدارا


بر اساس گزارش ها دکه روزنامه مدارا؛ جعفر میعادفر روز دوشنبه ۲۳ خرداد در مراسم معارفه و مراسم معارفه رئیس مرکز فوریت های پزشکی استان البرز اظهار داشت: با اشاره به حوادث غیرمترقبه از ۴۱ حادثه در سطح جهان حدود ۳۱ مورد مصدوم در کشورمان رخ می دهد که شامل طوفان، سیل، زلزله، رعد و برق.» برق و تصادفات جاده ای از مهمترین این حوادث هستند.

وی گفت: از حدود پنج میلیون اورژانس کشور، حدود ۷۰۰ هزار مورد آن مربوط به حوادث رانندگی است.

وی افزود: در معرض خطر تصادفات رانندگی سالانه حدود ۱۸ هزار نفر که بیشتر آنها بین ۱۵ تا ۴۰ سال سن دارند در کشور جان خود را از دست می دهند، این در حالی است که هزینه این بخش سالانه ۱۴ میلیارد دلار برآورد شده است. “

میعادفر از شرایط سخت روانی و روانی امدادرسانی به حادثه دیدگان خبر داد و گفت: با توجه به اینکه اورژانس در خط مقدم مراقبت های بهداشتی و درمانی قرار دارد، دولت و مجلس باید برای مذاکره بیشتر در زمینه منابع و بودجه به این تیم کمک کنند.

میعادفر درباره سایر موارد اورژانسی توضیح داد: یکی از چالش هایی که در این کشور با آن مواجه هستیم، خرابی آمبولانس ها است که در صورت آسیب دیدن بیمار در حین عملیات می تواند منجر به مرگ بیمار شود.

وی خاطرنشان کرد: استان البرز به دلیل شرایط جغرافیایی و ارتباطی یکی از در معرض خطرترین مناطق کشور به شمار می رود و بر این اساس توجه ویژه ای به خطوط هوایی اورژانس، کارکنان، آمبولانس ها و امدادرسانی شده است.

رئیس اورژانس کشور با اشاره به اینکه سال گذشته اورژانس البرز بیش از ۲۰۰ هزار عملیات انجام داده است، گفت: این استان دارای ۶۸ اورژانس است.

گفتنی است از خدمات هفت ساله مهرداد بابایی قدردانی و احمد مهدوی به عنوان رئیس مرکز مدیریت فوریت های پزشکی استان البرز معرفی شد.