مزایای برتر استفاده از ماسک در طول همه گیری – وبلاگ Credihealth


در ماه‌های اخیر، سازمان بهداشت جهانی ابزاری برای مهار ویروس کرونا ارائه کرده بود. آنها دستورالعمل هایی را پیشنهاد می کنند که مردم برای کاهش شیوع بیماری باید از آنها پیروی کنند. برخی از دستورالعمل های پیشنهادی شامل فاصله گذاری اجتماعی، خود انزوا در میان دیگران است. از آنجایی که هنگام عطسه یا صحبت کردن، ویروس از طریق قطرات دهان پخش می شود، استفاده از ماسک را پیشنهاد کردند. مردم دیگر قادر به حفظ فاصله اجتماعی ۲ متری از هم نبودند و از این رو نیاز به ماسک دارند. با افزایش موارد ابتلا به ویروس کرونا، استفاده از ماسک تشدید شده است. انواع مختلفی از ماسک ها وجود داشته است، اما موثرترین آنها عبارتند از ماسک n95که پزشکان و متخصصان توصیه می کنند. شاید تعجب کنید که چگونه ماسک ها به کاهش انتشار ویروس کمک می کنند. در اینجا برخی از نحوه کمک آنها آورده شده است.

از انتشار این ویروس در افراد آلوده جلوگیری کنید

مطالعات نشان می‌دهد که ویروس کرونا از طریق مایعات تنفسی که هنگام صحبت کردن، عطسه کردن یا سرفه فرد مبتلا تولید می‌شود، پخش می‌شود. از این رو پوشیدن ماسک KN95 با عمل به عنوان مانعی در برابر این قطرات، انتشار ویروس را تا حد زیادی به حداقل می رساند. آنها مانع از خروج قطرات حاوی ویروس از یک فرد آلوده به فرد دیگر می شوند. روش های بیشتری برای پوشاندن صورت وجود دارد، مانند یک دستمال تا شده، که مسافتی را که قطرات در آن باید طی کنند کاهش می دهد، اما موثرترین روش استفاده از ماسک صورت است. اکثر افراد مبتلا علامت دار هستند. پوشاندن صورت به جلوگیری از انتشار بیشتر ویروس در زمانی که از ابتلای شما بی اطلاع هستید کمک می کند.

ماسک ها می توانند از شما محافظت کنند

مطالعات نشان می دهد که ماسک صورت به کاهش شیوع ویروس تا ۱۷ درصد کمک می کند. با استفاده از ماسک صورت، کمتر در معرض این ویروس قرار خواهید گرفت. این شما را از آلوده شدن به ویروس محافظت می کند و در هنگام آلوده شدن، شانس کمتری برای ایجاد علائم شدید خواهد داشت. توصیه می شود به ماسک بزن از اینکه اصلا هیچی نداشته باشی هرچه افراد بیشتری از ماسک استفاده کنند و ویروس کمتر در جامعه گردش کند، خطر ابتلا به همه افراد کاهش می‌یابد. از این رو اگر بینی و دهان خود را از هر طرف، یعنی گیرنده یا فرستنده ویروس بپوشانید، از هر طرف جلوی انتقال ویروس را می گیرید و همه از آن سود می برند. از این رو ماسک های صورت نقش مهمی در جلوگیری از انتشار ویروس دارند.

از سفر قطرات تنفسی در هوا جلوگیری کنید

توصیه می شود افراد برای جلوگیری از تماس با قطرات دیگران ۶ متر از دیگران فاصله داشته باشند. اما مواردی وجود دارد که حفظ فاصله اجتماعی چالش برانگیز است، مثلاً اگر شغل شما مستلزم این است که در تماس نزدیکتر باشید یا در هنگام سفر. در این مواقع به شما توصیه می شود از ماسک صورت استفاده کنید. سایر اقدامات پیشگیرانه مانند شستن دست‌ها ممکن است در اینجا مؤثر نباشد، اگرچه باید دست‌های خود را مرتب بشویید. با سرفه، عطسه یا حتی صحبت کردن، قطرات تنفسی را در هوا رها می کنید که می توانند روی افراد دیگر فرود بیایند. اگر صورت خود را با ماسک بپوشانید، ذرات کمتری در هوا آزاد خواهید کرد زیرا برخی در داخل ماسک به دام افتاده اند. از شما در برابر استنشاق میکروب های فرد مقابل نیز محافظت می کند.

استفاده از ماسک اقدامی ارزان برای محافظت از شما و اطرافیانتان در برابر ابتلا به ویروس است. به افراد مسن و کسانی که مشکلات برجسته ای مانند دیابت دارند توصیه می شود برای جلوگیری از ابتلا به ویروس از ماسک های بسیار محافظ مانند ماسک N95 استفاده کنند.

سلب مسئولیت: اظهارات، نظرات و داده‌های موجود در این نشریه‌ها متعلق به نویسندگان و مشارکت‌کنندگان فردی است و نه از Credihealth و سردبیر(ها).

با ۹۹۴-۹۹۴-۸۰۱۰ +۹۱ تماس بگیرید و با کارشناسان پزشکی Credihealth صحبت کنید. رایگان. در انتخاب پزشک متخصص و کلینیک مناسب، مقایسه هزینه درمان از مراکز مختلف و بروز رسانی به موقع پزشکی کمک بگیرید.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر