مزایای مصرف مکمل های پروبیوتیک برای سلامت روده – وبلاگ Credihealth


پروبیوتیک ها باکتری های خوبی هستند که در بدن ما وجود دارند و به عملکردهای مختلف کمک می کنند. این باکتری برای بسیاری از عملکردهای سالم ضروری است، از بهبود سیستم ایمنی و بهبود عملکرد شناختی تا تسهیل هضم و حرکات روده.

تحقیقات نشان داده است که پروبیوتیک ها ارتباط قابل توجهی با برخی از بیماری های تهدید کننده زندگی دارند. آنها مکمل های غذایی ضروری هستند که عملکرد و سلامت کلی بدن را تقویت می کنند. همه از مردان گرفته تا زنان و کودکان، صرف نظر از سن و نژاد، می توانند تا حد زیادی از کیفیت بهره مند شوند مکمل های پروبیوتیک.

فواید مکمل های پروبیوتیک

مزایای متعددی از مصرف مکمل های پروبیوتیک برای سلامت روده وجود دارد. باکتری ها یا موجودات موجود در میکروبیوم روده ما برای حفظ و بهبود سلامت از درون ضروری هستند. پروبیوتیک ها باکتری های خوبی هستند که سیستم ایمنی و عملکرد روده را بهبود می بخشند. در اینجا چند دلیل وجود دارد که چرا باید پروبیوتیک مصرف کنید.

  1. پروبیوتیک ها باکتری های خوب روده شما را پر می کنند

دلیل اصلی مصرف پروبیوتیک ها اطمینان از حفظ تعادل بدن با اطمینان از وجود باکتری های خوب کافی است. این باعث بهبود و حفظ عملکردهای سالم بدن می شود. گونه ها و گونه های مختلفی از پروبیوتیک ها وجود دارند که مسائل مختلفی را برطرف می کنند. مطمئن شوید که موثرترین مکمل پروبیوتیک را برای خود می سازید.

  1. پروبیوتیک ها می توانند به اسهال کمک کنند

عوامل مختلف به طور معمول باعث اسهال می شوند. پروبیوتیک ها می توانند به چهار عامل ایجاد کننده اسهال کمک کنند که عبارتند از: پاتوژن های خارجی، برخی آنتی بیوتیک ها یا داروها، التهاب روده ها و استرس عاطفی و فیزیکی. پروبیوتیک ها در معکوس کردن آسیب ناشی از هر یک از این عوامل ضروری هستند.

  1. کاهش علائم اختلالات گوارشی

اگر دچار اختلال گوارشی هستید، سعی کنید از پروبیوتیک ها به عنوان راهی برای حمایت از روده خود استفاده کنید. اختلالات گوارشی مانند نشت روده و IBS همراه با التهاب و تغییر در میکروبیوم شما در روده شما هستند. احتمال کاهش تنوع و تعداد باکتری ها در افراد مبتلا به اختلالات گوارشی زیاد است.

  1. پروبیوتیک ها می توانند به درمان زخم کمک کنند

پروبیوتیک ها می توانند به زخم های گوارشی کمک کنند، که نوعی زخم است که می تواند توسط هلیکوباکتر پیلوری ایجاد شود. این باکتری در بیش از ۵۰ درصد از جمعیت جهان وجود دارد، اگرچه برای برخی افراد بی ضرر است، اگرچه در برخی موارد ممکن است منجر به این نوع زخم شود. همانطور که گفته شد، مکمل‌های پروبیوتیک به حمایت از سلامت روده کمک می‌کنند و نه تنها این، بلکه مکمل‌های خاصی برای هلیکوباکتر پیلوری وجود دارند که به‌ویژه برای مبارزه با عفونت مفید هستند.

  1. با بیماری دیورتیکولار مبارزه کنید

بیماری دیورتیکولار یک بیماری شایع گوارشی است که در اثر تغییر میکروبیوتای روده و التهاب با درجه پایین ایجاد می شود. پروبیوتیک ها در معکوس کردن این علائم ضروری هستند و در حمایت از درمان بیماری دیورتیکولی ضروری هستند.

برخی از افراد ممکن است سطوح پایینی از باکتری های خوب داشته باشند، که ممکن است تعادل بدن و عملکردهای سالم را مختل کند. چندین عامل با از بین بردن میکروبیوم روده ما، باکتری های خوب را از بین می برند. آنها عبارتند از؛ اتکا به داروهای OTC، مصرف الکل، مصرف غذاهای ناسالم و استرس و غیره. علائم اولیه شامل مشکلات گوارشی مانند یبوست، نفخ، گاز و اسهال است. این می تواند سیستم ایمنی بدن شما را در صورت نادیده گرفتن ضعیف کند. وجود مقدار مناسب باکتری خوب در بدن ضروری است و یکی از راه‌های رسیدن به این هدف، مصرف پروبیوتیک‌ها است. حتما با پزشک خود مشورت کنید.

سلب مسئولیت: اظهارات، نظرات و داده‌های موجود در این نشریه‌ها متعلق به نویسندگان و مشارکت‌کنندگان فردی است و نه از Credihealth و سردبیر(ها).

با ۹۹۴-۹۹۴-۸۰۱۰ +۹۱ تماس بگیرید و با کارشناسان پزشکی Credihealth صحبت کنید. رایگان. در انتخاب پزشک متخصص و کلینیک مناسب، مقایسه هزینه درمان از مراکز مختلف و بروز رسانی به موقع پزشکی کمک بگیرید.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر