5
شهریور

مزایای Elderberry چیست؟ متخصصان تغذیه توضیح می دهند.


مزایای باغبانی چیست؟ Gaby Vaca-Flores ، RDN ، CLE ، وعده بزرگان را برای حمایت از ایمنی و موارد دیگر به اشتراک می گذارد.

مردم قرن هاست که از گل خشخاش برای ارتقای سلامت عمومی استفاده می کنند. این یک گیاه قدرتمند برای سلامت سیستم ایمنی بدن است و می تواند محرک مفیدی باشد اگر در آب و هوا احساس ناراحتی می کنید.

در حالی که ممکن است گاهی اوقات روش طبیعی خیلی خوب به نظر برسد ، بزرگان لیستی از داروهایی را که از سیستم ایمنی بدن پشتیبانی می کنند ، تهیه کرده اند. در این مقاله ، ما از مزایای علمی گیاه دارویی کهن پشتیبانی می کنیم.

آلبالو چیست؟

Elderberry درختچه ای است از Adoxaceae خانواده است و همچنین درخت پیر یا سمبوکوس نامیده می شود. اگرچه معمولاً در سراسر جهان مورد استفاده قرار می گیرد ، بومی اروپایی و آمریکای شمالی است. این گل دارای گلهای سفید و انواع توت های سیاه و بنفش است.

اگرچه آلبالو شهرت بهداشتی پیدا کرده است ، اما به دلیل کاربردهای مفید و مغذی آن برای عموم مردم شناخته شده است.

تا به امروز از این باغ برای تهیه مربا ، سس ، پای ، چای و حتی شراب استفاده می شود. علاوه بر این ، بومیان آمریکا از اندام خود برای ساختن لوله ، سبد و سایر وسایل خانه استفاده می کردند.

دختری که دست ضد نارنجی در دست دارد

مزایای باغبانی چیست؟

مزایای درمان Elderberry به دلیل مواد مغذی و خواص شگفت انگیز آن است. این همان چیزی است که آن را خاص می کند.

1. الدربری سرشار از فنول است

الدربری سرشار از ترکیبات آلی مفید به نام پلی فنول است.

به طور خاص ، آلبالو گروهی از پلی فنول ها به نام آنتوسیانین را آزاد می کند. محققان هنوز در حال تلاش برای درک نحوه عملکرد آنتوسیانین ها در بدن هستند ، اما تحقیقات زیادی وجود دارد که به نقش پلی فنول ها در سلامت انسان اشاره می کند.

برخی از مزایایی که ارائه می دهد عبارتند از:

2. الدربری آنتی اکسیدان ها را ذخیره می کند

میوه هایی با رنگهای روشن مانند رنگهای باغی ، آنتی اکسیدان بیشتری در مقایسه با انواع روشن خود ارائه می دهند.

آنتی اکسیدان ها یک کلمه چتر برای ویتامین های خاص (مانند ویتامین C) و همچنین فنولیک ها و فلاونوئیدها (مانند موارد ذکر شده در بالا) هستند. اینها توانایی مهار تکثیر سلولی را دارند. به عبارت دیگر ، آنها به حذف رادیکال های آزاد مضر که در برابر استرس اکسیداتیو محافظت می کنند ، کمک می کند.

در واقع ، یک مطالعه نشان داد که گیاه آلبالو تولید ROS اضافی (نوعی رادیکال) را در سلولهای باقی مانده 22 درصد و آسیب DNA اکسیداتیو را 46 درصد کاهش داد.

آنتی اکسیدان ها به دلیل توانایی آنها در کاهش یا به تاخیر انداختن آسیب سلولی ، برای بسیاری از زمینه های سلامت انسان مفید است ، از جمله:

  • مجازات
  • سلامت قلب و چشم
  • پوست پیر می شود

3. Elderberry از سلامت سیستم ایمنی بدن پشتیبانی می کند

نقش Elderberry در حمایت از سیستم ایمنی ما احتمالاً یکی از شناخته شده ترین و مورد مطالعه ترین مزایاست.

محققان بر این باورند که آلبالو با بهبود عملکرد سلول های سفید از سلامت خوب حمایت می کند. سلول های سفید (مانند ماکروفاژها و لنفوسیت ها) سیستم ایمنی بدن هستند و برای عملکرد مطلوب ضروری هستند.

مطالعات زیادی انجام شده است که تاثیر خوردن گل سنبل را بر سیستم ایمنی بدن بررسی کرده است.

بررسی چهار آزمایش بالینی در سال 2019 نشان داد که در شروع علائم دستگاه تنفسی فوقانی ، کاهش قابل توجهی در طول مدت علائم و ترخیص علائم در مقایسه با گروه کنترل وجود داشت. علائم مشاهده شده با سرماخوردگی های معمولی از جمله سرفه و آبریزش بینی مطابقت داشت.

اگرچه تحقیقات اخیر در مورد مزایای گل ختمی به عنوان مکمل سیستم ایمنی امیدوار کننده است ، اما تحقیقات مداوم برای تأیید اثرات آن در افراد سالم مورد نیاز است.

پخت خشخاش برای تقویت سیستم ایمنی بدن

آنچه باید قبل از کمک به Elderberry بدانید

واضح است که نادیده گرفتن مزایای گل سنبل دشوار است. با این حال ، قبل از افزودن آن به عمل خود ، توجه داشته باشید که مرکز ملی سلامت تکمیلی و یکپارچه در مورد خوردن خام خشخاش هشدار داده است.

مصرف قسمت های مختلف نهال از جمله پوست ، برگ و ریشه خطرناک است. در شکل خام خود ، آلبالو حاوی گلیکوزیدهای سیانوژنیک است که در معده هیدرولیز شده و سیانید هیدروژن (HCN) را تشکیل می دهند. HCN یک ترکیب سمی است که می تواند منجر به بی ثباتی دستگاه گوارش به شکل تهوع و استفراغ شود. در مقادیر زیاد ، تزریق HCN حتی ممکن است نیاز به بستری شدن داشته باشد.

خبر خوب؟ توت های رسیده این خطر را ندارند. همچنین می توانید آن را به شکل ایمن اضافی مانند زنجبیل ضد گیاهی که حاوی عصاره گل سنبل است مصرف کنید.

افکار نهایی

به طور خلاصه ، ساقدوش یک گیاه سنتی است که برای حمایت از سلامتی مورد استفاده قرار می گیرد. پلی فنول و خواص آنتی اکسیدانی آن را به یک رقیب برتر در ارتقاء سلامت کلی تبدیل می کند. همچنین تحقیقات زیادی در مورد خواص سلامتی آن انجام شده است.

برای ایمن ترین تجربه ، بهتر است در باغ غذا بپزید یا به روش ساده تر ، به دنبال یک پر کننده کهن ساقه ای باشید.