مساجد باید کانون فعالیت های فرهنگی و هنری باشند


مهدی اسماعیلی

تهران (پانا) – وزیر فرهنگ که شامگاه گذشته یکشنبه در مراسم بزرگداشت هفته دولت در جمع نمازگزاران مسجد آل یاسین تهران حضور داشت، بازگشت نظام فرهنگی کشور به مسیر قانون مداری را امری ضروری دانست. چیز. از نکات اصلی وزارت فرهنگ در حکومت مردمی، وزارت فرهنگ در این زمینه نیازمند همکاری جامعه دینی است.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ که در هفته دولت در جمع نمازگزاران مسجد آل یاسین تهران حضور یافت، این شعار را اصلی بیان کرد. وی با بیان اینکه «حرکت بازگشت به «مسجد» از سوی دولت در حوزه فرهنگی است، گفت: مسجد زیربنای اصلی دولت انقلابی است چرا که ما پیروزی انقلاب اسلامی را مدیون مسجد و مردم هستیم. از مسجد.”

وی مسلمانان را پایه اصلی انقلاب اسلامی برشمرد و گفت: اعضای دولت انقلاب فرهنگ سازی را بر اساس عملکرد فرهنگی مساجد، بقاع مبارکه و امامزادگان می دانند و توجه ویژه ای به این جلسه دارند. مراکز مؤمنان .

اسماعیلی بیان کرد: وزارت فرهنگ شعار فعالیت های خود را حرکت بازگشت به مساجد قرار داده است زیرا معتقدیم فعالیت های فرهنگی و هنری کشور باید به قلب تپنده حوزه دینی بازگردد و مسجد باید باشد. تغییر دادن. مرکز فعالیت های فرهنگی و هنری

وی خاطرنشان کرد: زمانی که فعالیت‌های فرهنگی و هنری این کشور از نیازهای بومی و مذهبی دور شود، مدیریت مسائل سخت‌تر می‌شود تا بتوانیم برنامه‌های ملی و هنری را در شهرهای مسلمان نشین به حرکت درآوریم، با موانعی مواجه خواهیم شد. در راه. برای دستیابی به اهداف فرهنگی بزرگتر

وزیر فرهنگ ادامه داد: دولت مردمی خواستار اجرای عدالت فرهنگی است و از این رو باید زیرساخت های لازم برای رشد استعدادهای جوان در کشور فراهم شود، بنابراین باید صلاحیت فرهنگی را با دقت برنامه ریزی کنیم. و از مراکز هنری مساجد و سایر بناهای واقعی و مردمی استفاده شود و این هدف والا را برآورده سازد، راهی جز احیای نهضت بازگشت به مسجد نیست.

وی تاکید کرد: بی شک موفقیت استعدادها و تعالی جوانان در عرصه فرهنگ با حضور پرشور جوانان در جوامع اسلامی و فراموش نکردن اهالی فرهنگ و هنر راه های واقعی و طبیعی است.

وی در ادامه با تاکید بر برقراری ارتباط بین سرویس های مختلف و شبکه های مردمی خاطرنشان کرد: خدمات عالی و ظرفیت ۲۶ هزار کانون فرهنگی مساجد و ائمه جماعات ۷۵۰۰ تنها گوشه ای از ظرفیت های گسترده شبکه انسان محور است. توانایی همکاری با طرح توسعه پیشنهادی می تواند آثار شناخته شده در حوزه های فرهنگی و هنری جبهه انقلاب را در خود جای دهد.

وزیر فرهنگ در بخشی از سخنان خود به فعالیت های یک ساله دولت در امور فرهنگی پرداخت و گفت: وقتی مدیریت امور فرهنگی را در مدیریت دولتی به دست می گیریم، قوانین و مقررات زیادی اجرا می شود. پایین. بر این اساس با تشکیل کمیته های متعدد، اقداماتی برای تهیه برخی آیین نامه ها انجام شده است.

یکی از اعضای شورای انقلاب فرهنگی همچنین به شعار عدالت فرهنگی در دولت انقلابی اشاره کرد و گفت: شخص رئیس جمهور سال گذشته به تمام استان های کشور و اعضای هیئت دولت رفت و ضمن گفتگوی چهره به چهره با مردم. . برای رویارویی با مردم، تصمیمات مهمی برای اجرای عدالت اتخاذ کرد.

اسماعیلی در بخشی از سخنان خود به موضوع «طهارت و حجاب» پرداخت و افزود: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برنامه های خوبی را به برنامه سال گذشته اضافه کرده است که یکی از آنها اجرای گسترده پاکیزگی است. لباس ها.” وی خاطرنشان کرد: از کارخانجات تولید پرده مشکی حمایت شود، قوانین تولید پوشاک به طور دقیق نوشته شود و برنامه ریزی برای تولید چندین فیلم با موضوع نظافت حجاب باشد.

بر اساس این گزارش، وزیر فرهنگ نیز در این جلسه ضمن ارائه گزارشی از دستاوردهای یکساله دولت مردمی گفت: زمانی که دولت اداره امور کشور را برعهده می گیرد، روزانه تعداد افراد فوت شده بر اثر کرونا به چشم می خورد. حدود هفت بودند صد نفر و کمتر از پنج میلیون دوز از این واکسن تزریق شده است.

اسماعیلی ادامه داد: دولت انقلابی در شرایط بسیار سخت و بحرانی اقتصادی کشور را در دست گرفت اما توانست با اقدامات مناسب این وضعیت را بهبود بخشد و علیرغم اجرای طرح اعلام امداد که تصمیم جسورانه ای بود، . برای مقابله با مسائل و مشکلاتی که به یاری خداوند و تدابیر اتخاذ شده وضعیت اقتصاد کشور بهبود یافته است.

گفتنی است پس از سخنان محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ، چند تن از نمازگزاران به بیان نظرات خود پرداختند و در دیداری حضوری از یکی از اعضای هیئت دولت ملی سوال کردند.